Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

REFORM Architekt
REFORM Architekt
REFORM Architekt
90-019 Łódź
ul. Dowborczyków 30
tel. +48 531 733 467
e-mail: biuro@reformarchitekt.pl
www.reformarchitekt.pl

Pracownię REFORM Architekt od 2010 roku prowadzi w Łodzi Marcin Tomaszewski, absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Łódzkiej. Biuro specjalizuje się w projektowaniu domów jednorodzinnych i wnętrz. Na koncie ma m.in. salon firmy Liberty Motors w podwarszawskim w Piasecznie (2020) czy aranżację siedziby Indigo Nails w Łodzi (2021). Obecnie studio zatrudnia 12 osób.

Marcin Tomaszewski

właściciel
Jakie zmiany przyniesie reforma systemu planowania przestrzennego. Rozmowa z architektką Martą Zuber, członkinią Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej Województwa Śląskiego Od 2026 roku wszystkie dokumenty planistyczne mają być dostępne w jednym miejscu: internetowym Rejestrze Urbanistycznym. To bardzo potrzebne narzędzie, które umożliwi tworzenie, gromadzenie, aktualizację i udostępnianie danych o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
O planowaniu regionalnym, ochronie krajobrazu i polityce: rozmowa z Januszem Sepiołem Projektowanie budynków to „architektura netto”, ja działam w sferze „architektury brutto”, przez co rozumiem działania administracyjne, inwestorskie, krytykę, teorię i promocję architektury.
Wnętrza pracowni REFORM Architekt: zaglądamy do biura Marcina Tomaszewskiego Wnętrza pracowni architektonicznej bywają manifestem postawy twórczej i autorskim showroomem ukazującym potencjał zespołu. Nowo ukończone biuro łódzkiego studia REFORM Architekt jest tego doskonałym przykładem.
Czerwony Pałac: pokaz filmu Zyty Kusztry i Ewy P. Porębskiej Już wkrótce startuje festiwal „Film i miasto” vol. 4. W ramach przeglądu pokazany zostanie dokument „Czerwony Pałac” według scenariusza Zyty Kusztry i Ewy P. Porębskiej z 1992 roku. O osławionym darze Stalina dla Warszawy opowiadają w filmie m.in. Tadeusz Barucki, Czesław Bielecki, Magdalena Staniszkis, Przemysław Szafer i Henryk Drzewiecki.
Ranking wydziałów architektury w Europie: autorski przegląd Moniki Arczyńskiej i Łukasza Pancewicza Ranking wydziałów architektury w Europie, czyli najlepsze europejskie szkoły architektury w autorskim ujęciu Moniki Arczyńskiej i Łukasza Pancewicza, mających międzynarodowe doświadczenie wykładowców Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.
Konferencja „Nowy Europejski Bauhaus” z udziałem Ursuli von der Leyen, Shigeru Bana i Bjarke Ingelsa Komisja Europejska i przewodnicząca Ursula von der Leyen zapraszają na pierwszą międzynarodową konferencję zapowiadającą Nowy Bauhaus. W spotkaniu udział wezmą m.in. architekci Shigeru Ban i Bjarke Ingels oraz przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli.
Showroom Indigo Nails projektu Reform Architekt [GALERIA] Dawnej była tu przędzalnia bawełny, dziś powstają kosmetyki do stylizacji paznokci. Prezentujemy nową aranżację siedziby Indigo Nails w Łodzi autorstwa lokalnej pracowni Reform Architekt.
Nowy Europejski Bauhaus: zaproszenie do współpracy i konkurs na zielone realizacje przyszłości Nowy Europejski Bauhaus ma pozwolić na odbudowanie po pandemii gospodarki starego kontynentu w duchu zrównoważonego rozwoju. W ramach tej nowej inicjatywy Komisji Europejskiej zaplanowano m.in. warsztaty, pilotażowe realizacje, a także ustanowienie specjalnej nagrody New European Bauhaus Prize.
Liberty Motors w Piasecznie: największy salon motocyklowy w Europie W podwarszawskim w Piasecznie stanął kolejny salon łódzkiej firmy Liberty Motors.  Budynek o powierzchni 9000 m² to obecnie jeden z największych salonów motocyklowych w Europie. Za jego projekt odpowiada pracownia REFORM Architekt.
Nowy zespół do spraw reformy planowania przestrzennego Marcin Brataniec, Agnieszka Kalinowska-Sołtys, Piotr Lewicki, Marek Piwowarski i Sylwia Widzisz-Pronobis to tylko niektórzy członkowie nowo powołanego zespołu, który wesprze Ministerstwo Rozwoju w opracowaniu projektu zmian ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.