Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

Sud
Sud
Sud Architectes Polska
sp. z o.o.
Nowy Dom Jabłkowskich
uI.Chmielna 19
00-021 Warszawa
tel: + 48225565900
fax: + 48225565910
e-mail: sud@sudgroupe.pl
www.sudarchitectes.com

Założycielem biura Sud Architectes jest Bertrand de Lagarde, absolwent l'Ecole d'Architecture Saint-Luc w Tournay w Belgii. Firma powstała w 1986 roku w Lyonie, ale od 1991 roku działa też w Europie Wschodniej – ma filie w Warszawie i Kijowie. Zajmuje się projektowaniem centrów handlowych, obiektów użyteczności publicznej i służby zdrowia, hoteli, biur i osiedli mieszkaniowych. „Jesteśmy spółką 12 partnerów o bardzo różnych rodzajach wrażliwości” – mówią o sobie obecni właściciele firmy, zatrudniającej ponad 100 współpracowników. Biuro ma doświadczenie w adaptacji obiektów poprzemysłowych (kino Ptahé w Lyonie, 2007, Manufaktura w Łodzi, 2006); w budowie biurowców, połączonych z laboratoriami czy parkami technologicznymi (siedziba firmy Mérial w Villeurbanne, 2003; Europarc Saint Priest, 2008), fabryk (Le Parc des Lumières, Saint-Priest, 2006). W Polsce w 2013 oddano do użytku kompleks wielofunkcyjny – dworzec kolejowy, centrum handlowe Galeria Katowicka , w trakcie budowy jest również wielofunkcyjne centrum Forum Radunia w Gdańsku. Wiceprezesem zarządu, odpowiedzialnym m.in. za projekty urbanistyczne i koncepcje obiektów handlowych, jest pan Jean- Marc Pivot.

Jocelyn Fillard

Jocelyn Fillard

Biuro SUD Architekt Polska zwyciężyło w konkursie na wielofunkcyjny zespół w Poznaniu Na terenie dawnych koszar ułańskich na poznańskim Łazarzu powstanie nowy zespół mieszkaniowo-biurowy. W zamkniętym konkursie inwestorskim na projekt założenia zwyciężyła pracownia SUD Architekt Polska.
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2021 – zgłoś realizację lub wydarzenie! Od 22 lutego do 8 marca można przesyłać zgłoszenia do 7. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Podpowiadamy, jakie realizacje ukończono i jakie wydarzenie architektoniczne miały miejsce w stolicy w 2020 roku.
Kontrowersyjna realizacja na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu Firma ATC Development ujawniła wizualizacje nowego budynku na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu. Projekt został zaakceptowany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków.
Building of the Year 2020: Polska w konkursie portalu ArchDaily Aż 19 realizacji reprezentuje Polskę w internetowym plebiscycie Building of the Year 2020 organizowanym przez ArchDaily. O tym, które przejdą do finału zdecydują użytkownicy. Prezentujemy polskie obiekty walczące o tytuł Building of the Year 2020.  
Vogue Polska od środka – wnętrza redakcji magazynu Vogue Vogue od lat kreuje trendy, wyznacza mody i inspiruje kolejne pokolenia. A jak pracują jego redaktorzy? Prezentujemy wnętrza redakcji Vogue Polska projektu Marii Murawsky.
Rozmowy Oddziału Warszawskiego SARP: spotkanie z Jocelynem Fillardem Warszawski oddział SARP zaprasza na pierwsze spotkanie z nowego cyklu poświęconego wiodącym tematów z dziedziny architektury i planowania przestrzennego. Gościem wieczoru będzie francuski architekt Jocelyn Fillard, partner pracowni SUD Architectes.
Przebudowa zabytkowych kamienic przy Foksal 13/15 w Warszawie [GALERIA] Dobiega końca renowacja dwóch XIX-wiecznych kamienic przy Trakcie Królewskim według projektu pracowni ProArt i SUD Architectes. W budynkach znajdują się jedne z najdroższych apartamentów w stolicy. Za dwa z nich nabywca zapłacił ostatnio 17 mln zł!
Hotel Europejski w Warszawie Inwestor zadecydował o dołączeniu do powiększonej części hotelowej i handlowej równie pokaźnej przestrzeni biurowej, która miała się stać nowoczesną koroną zabytkowego gmachu. Echa postmodernizmu przebrzmiały jednak już dawno, dlatego w wypadku Europejskiego koronę chciano opracować dyskretnie – przeszklenia zasłonięto poziomymi żaluzjami, aby nie tylko geometrią, ale też barwą i materiałem naśladować dawny, choć teraz znacznie podniesiony dach – pisze Adam Orlewicz.
Hotel Europejski Od_Nowa [GALERIA] Po blisko czterech latach prac modernizacyjnych oddano do użytku Hotel Europejski w Warszawie. Projekt przebudowy opracowało biuro SUD Architectes, za wnętrza odpowiada natomiast WWAA wraz ze scenografem Borisem Kudličką, pracownia APA Wojciechowski oraz hiszpański dizajner Lázaro Rosa-Violán i BDA.
Nowe centrum Łodzi. Tak ma wyglądać Rynek Kobro Zaprojektowany przez konsorcjum BZB Projekt i Sud Architectes układ urbanistyczny połączy tereny EC1 z dworcem Łódź Fabryczna. Nowy miejski plac ma stać się sercem dynamicznie rozwijającej się części miasta.