Architektura Muratorarchitektura25Vectorworks 2020 – najnowsza odsłona oprogramowania BIM i CAD. Jakie ma zalety Vectorworks 2020?

Vectorworks 2020 – najnowsza odsłona oprogramowania BIM i CAD. Jakie ma zalety Vectorworks 2020?

10 września swoją premierę miała najnowsza wersja oprogramowania BIM: Vectorworks 2020. Tłumaczymy, o jakie funkcje została wzbogacona i czym różni się od poprzedniej. Zalety Vectorworks 2020.

Vectorworks 2020 – najnowsza odsłona oprogramowania BIM i CAD. Czym się różni od poprzedniej? Jakie ma zalety Vectorworks 2020?

Vectorworks 2020 kładzie szczególny nacisk na zapewnienie klientom intuicyjnych sposobów użytkowania, a także bardziej praktycznych sposobów wykorzystywania danych, co przekłada się na efektywniejsze i bardziej wnikliwe procesy robocze. Użytkownicy Vectorworks 2020 docenią też z pewnością wszechstronne możliwości oprogramowania. Najnowsza wersja wzbogacona została o funkcje, które ułatwią wykonywanie codziennych zadań.

Vectorworks 2020 – zalety nowej wersji

Z myślą o wnikliwym projektowaniu w oprogramowaniu Vectorworks 2020 umożliwiono stosowanie opcji Wizualizacji danych w ramach środowiska warstw projektowych. Dzięki temu klienci mogą zmieniać atrybuty obiektów przy użyciu parametrów danych i zwizualizować te dane, aby sprawdzić projekt pod kątem błędów, zatwierdzić pracę czy dokonać kontroli jakości. Wizualizacja danych na poziomie warstw projektowych pozwala w Vectorworks 2020 zachowywać spójność atrybutów w ramach różnych projektów, dzięki czemu można szybko i konsekwentnie zwracać uwagę na istotne elementy projektu.

Vectorworks 2020 – różnica widocznie zauważalna

Ponadto klienci odczują wpływ zoptymalizowanych możliwości technologii open BIM, usprawnionego działania plików oraz innych aktualizacji, które obejmują między innymi:

• poprawę efektywności procesów roboczych dzięki możliwości bezpośredniego edytowania pól w listach elementów, na przykład w palecie Nawigacja lub oknie dialogowym Organizacja

• usprawnione działanie plików i responsywność dużych i skomplikowanych modeli dzięki zaktualizowanemu modułowi Vectorworks Graphics Module

• widoki schematyczne – nową funkcję pomagającą sprostać złożoności procesów modelowania i dokumentowania podwieszenia scenicznego w Vectorworks Spotlight

• precyzyjną geolokalizację projektu dzięki nowemu zestawowi narzędzi Systemu Informacji Geograficznej (GIS) oraz integracji oprogramowania z usługą internetową ArcGIS.

Angielska wersja językowa Vectorworks, Braceworks i Vision 2020 jest już dostępna. Wydanie wersji Vectorworks 2020 w języku polskim jest planowane na 25 października 2019. Więcej informacji na stronie vectorworks.net/2020.

 


W 2019 roku mija 25 lat od wydania pierwszego numeru „Architektury-murator”. Sprawdź, co przygotowaliśmy z okazji jubileuszu: www.architektura25.pl


 

Patroni:                                                                      Patron honorowy:

Partner instytucjonalny:

Partnerzy 25-lecia:

Jak zaprojektować system wentylacyjny w środowisku Autodesk Revit? Bezpłatne szkolenie BIM dla architektów Jakie błędy najczęściej popełniają projektanci wentylacji? Jak stworzyć wysokiej jakości system wentylacyjny i wygenerować szczegółowe zestawienia z modelu? I na czym tak naprawdę polega modelowanie parametryczne? Centrum Szkoleniowe Siniat i Promat zaprasza na bezpłatne warsztaty on-line.
Bezpłatne szkolenie BIM dla architektów Centrum Szkoleniowe Siniat i Promat zaprasza na bezpłatne warsztaty on-line poświęcone wykorzystywaniu rozwiązań technologii BIM w praktyce architektonicznej. Podczas warsztatów nauczysz się m.in. praktycznego modelowania parametrycznego i dowiesz, jak unikać błędów dzięki koordynacji geometrii 3D. Liczba miejsc ograniczona!
Osiedle Mieszkanie Plus Ratuszowa w technologii BIM Projekt osiedla Mieszkanie Plus Ratuszowa według projekt BE DDJM Architekci powstanie w technologii BIM. Ten nowy zespół na warszawskiej Pradze ma zostać oddany do użytku na przełomie 2021 i 2022 roku.
Metodyka BIM: krok po kroku Na polskim rynku BIM dzieje się coraz więcej. William Gibson – autor znanej powieści „Neuromancer”– napisał: Przyszłość już nadeszła, jedynie nie jest jeszcze równomiernie porozkładana. Na razie nie przypomina to jeszcze gorączki złota (czy raczej gold rush, bo działania odnoszą się głównie do standardów angloamerykańskich), tym bardziej jednak należy zadbać o zachowanie pewnych reguł, z którymi technologia BIM jest nierozłącznie związana.
Nowe oblicze BIM 2019 – prelekcje i warsztaty! Lex Ransijn, Agron Derella, Dariusz Kasznia i Roberto Minnucci to tylko niektórzy eksperci technologii BIM, którzy wystąpią podczas listopadowej konferencji Nowe oblicze BIM 2019! „Architektura-murator” jest partnerem medialnym wydarzenia.
Energos – moduł kalkulacji energetycznych w Vectorworks (BIM 6D): jak optymalnie wykorzystać go w procesie projektowania Niskie zużycie mediów, zwłaszcza energii, to jedna z kluczowych cech budynku zrównoważonego. Moduł kalkulacji energetycznych Energos pozwala architektom znacząco usprawnić i skrócić przebieg prac projektowych.