Wielokrotnie nagradzany dworzec Wrocław Główny

i

Autor: fot. serwis prasowy Dworzec Wrocław Główny, proj. modernizacji: Grupa 5 Architekci

Polecamy

2020-06-25 12:07

Polecamy najciekawsze wydarzenia nadchodzących miesięcy, m.in. konkursy Dworzec Roku 2020 i Isolation Transformed oraz 25. edycję wystawy Plany na przyszłość.

Dworzec Roku 2020. Konkurs

Wielokrotnie nagradzany dworzec Wrocław Główny

i

Autor: fot. serwis prasowy Dworzec Wrocław Główny, proj. modernizacji: Grupa 5 Architekci

Fundacja Pro Kolej i Fundacja Grupy PKP organizują trzecią edycję konkursu Dworzec Roku. Ma on charakter kampanii promującej najbardziej nowoczesne i funkcjonalne obiekty tego typu w Polsce. Do udziału może je zgłosić każdy. Największe szanse na nominacje do finału mają te, które w ostatnim czasie przeszły spektakularną przemianę, stanowiąc odniesienie dla przyszłych inwestycji. Spośród 10 finalistów, wybranych w drodze specjalnych audytów, wyłoniony zostanie zwycięzca. Jeden na podstawie głosów niezależnego jury, drugi w głosowaniu internautów.

Termin zgłoszeń

20 lipca

www.dworzec-roku.pl

Fasada Roku 2020. Konkurs

Już po raz czternasty odbywa się konkurs Fasada Roku. Organizator – firma Baumit – zaprasza do udziału architektów, projektantów, a także inwestorów i wykonawców. Edycja 2020 jest zarezerwowana dla obiektów zrealizowanych od 1.01.2019 do 30.09.2020 roku. Elewacje wykonane w technologii Baumit (kompletny system ocieplenia, system tynków z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych) można zgłaszać w pięciu kategoriach: budynek jednorodzinny nowy, budynek wielorodzinny nowy, budynek po termomodernizacji, budynek niemieszkalny nowy oraz budynek zabytkowy po renowacji. Warunkiem dopuszczenia do udziału jest ukończona elewacja – łącznie z elementami wykończenia, takimi jak barierki, balustrady, tarasy, strefa cokołowa. Zwycięzcy otrzymają nagrody po 10 tys. zł oraz zostaną zakwalifikowani do międzynarodowej odsłony konkursu Baumit Life Challenge. Trwa również plebiscyt internautów, w którym można głosować na dowolną liczbę obiektów, przyznając im punkty od 1 do 5.

Termin zgłoszeń

30 września

www.fasadaroku.baumit.pl

Architektura / Obraz ruchomy. Konkurs

Grafika festiwalu

i

Autor: il. serwis prasowy Grafika festiwalu

14. edycja gdańskiego festiwalu sztuki współczesnej IN OUT odnosi się do architektury. W ramach wydarzenia organizowane są wykłady, przeglądy filmów, koncerty oraz międzynarodowy konkurs na prace wideo, eksperymenty, dokumenty i animacje. Ich długość nie powinna przekraczać 20 minut (ale nie mogą trwać krócej niż 1 minuta). Jury wybierze 20 najlepszych, które będą pokazywane podczas festiwalu w październiku, a następnie przyznane zostaną nagrody i wyróżnienia (I nagroda: 6000 tys. zł, II nagroda: 5000 tys. zł). Organizator: CSW Łaźnia Termin nadsyłania prac

31 lipca

www.inoutfestival.pl

Architektura Warszawy w projektach. Wystawa

Plakat tegorocznego festiwalu

i

Autor: il. serwis prasowy Plakat tegorocznego festiwalu

W tym roku na wystawie PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ będzie można zobaczyć ponad 90 nowych warszawskich projektów. Obiekty użyteczności publicznej (wiele szkół, szpitali i hoteli, kolejne stacje metra), plany zagospodarowania przestrzennego (m.in. nowe studium dla Warszawy), budynki mieszkalne, konkursy, dyplomy studenckie, filmy, makiety. Stołeczna wystawa to ciągle jedyny tego typu przegląd w Polsce, do tej pory pokazano na niej ponad 2400 projektów. Tegoroczne jubileuszowe 25. PLANY odbędą się w nowej plenerowej odsłonie na placu przed Zodiakiem i w samym pawilonie. Organizatorzy: Centrum ŁOWICKA, Miasto st. Warszawa

17 lipca – 20 września

ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury

www.pawilonzodiak.pl

Społeczna izolacja inaczej. Konkurs

Logo partnerów konkursu

i

Autor: il. serwis prasowy Logo partnerów konkursu

World Architecture Festival i PechaKucha zapraszają do udziału w konkursie ideowym Isolation Transformed. Uczestnicy mają wyobrazić sobie nasze otoczenie po pandemii, proponując takie domy, miejsca pracy i dzielnice, które łagodzą bądź rekompensują społeczną izolację. Konkurs jest otwarty dla architektów, dizajnerów i inżynierów, a także dla studentów. Można nadsyłać projekty we wszelkich skalach: produkty, wyposażenie wnętrz, przestrzenie mieszkalne i służące do pracy, transport publiczny, miejsca na świeżym powietrzu oraz urbanistyczne inicjatywy. Zgłoszeń dokonuje się poprzez używany na platformie PechaKucha format - PK Create (20 slajdów z 20-sekundowym komentarzem do każdego). Autorzy projektów, które znajdą się na krótkiej liście, zostaną zaproszeni do ich prezentacji podczas tegorocznego World Architecture Festival (z pokryciem części kosztów), mającego odbyć się w dniach 2-4 grudnia w Lizbonie.

Termin zgłoszeń

31 sierpnia

www.worldarchitecturefestival.com