Nowoczesne biuro Massive Design położone jest tuż przy placu Europejskim na jedenastym piętrze biurowca, w samym centrum biznesowym Warszawy. Z jego okien roztacza się widok na plac oraz projekty autorstwa firmy - pasaż Artwalk i restaurację Genesis. Pracownia funkcjonuje na rynku już od ponad 20 lat stając się liderem w projektowaniu przestrzeni biurowych. Do klientów biura należą uznane marki między innymi Google, Samsung, BMW, Unilever, BNP, Credit Suisse, Deloitte, MasterCard. Siedziba pracowni to jednocześnie showroom, w którym prezentowane są możliwości projektowe Massive Design.
Wnętrze zostało podzielone na trzy strefy funkcjonalne: dla gości, socjalną i biurową. Już od wejścia uwagę przykuwa monochromatyczna geometryczna wykładzina EGE marki Carpet Studio. Ten sam wzór wydrukowano na tapetach i specjalnie zaprojektowanych foliach. Lustrzana lada recepcji wychodząca z łuku ściany dodatkowo potęguje efekt trójwymiarowości. Jednak w rzeczywistości nasza percepcja prawie się nie zmienia, a złudzenie optyczne znika po kilku minutach, kształty stają się całkowicie neutralne. W biurze znajdziemy autorskie projekty Przemysława Mac Stopy wdrożone przez polskich i międzynarodowych producentów. Kontrapunkt dla recepcji stanowią dwa czerwone fotele Drum marki Cappellini. Za recepcją znajduje się mniejsza sala konferencyjna, a po lewej stronie większa reprezentacyjna z systemem do wideokonferencji, również wyposażona w autorskie meble - kolorowe fotele Pelikan firmy Profim w nietypowej tapicerce.
W kuchni i strefie socjalnej wzory na podłodze i słupie są takie same jak w recepcji, ale bardziej nasycone kolorami. Na suficie zawieszono plafony z folii napinanej poprawiające akustykę. Ścianę wejściową zdobi fototapeta z realizacjami pracowni z pobliskiego placu Europejskiego. Strefa biurowa ma otwarty plan, zastosowano w niej rozwiązania wspomagające zasadę 'activity based working'. Wszystko po to, aby ułatwić komunikację między projektantami i usprawnić pracę zmieniających się zespołów projektowych. Pracownicy mają do dyspozycji mobilne budki telefoniczne, wnęki do spotkań i biurka z elektryczną i manualną regulacją, a także szafki biurowe z górnym blatem, miejscem do sprawdzania projektów wygodne podczas pracy stojącej. W tej samej strefie zaprojektowano bibliotekę z prasą architektoniczno-wnętrzarską oraz stojakami na gitary, gdzie pracownicy mogą zrelaksować się czytając lub grając na instrumencie.
Pomieszczenie w każdej chwili może się zmienić w salę spotkań projektowych. Wyposażono je dodatkowo w stół konferencyjny z regulacją wysokości i monitor. Gdy pozostałe sale są zajęte biblioteka służy też przyjmowaniu gości. Charakterystycznym elementem przestrzeni open space jest półotwarty inspirowany organicznym kształtem sufit. Architekci z pracowni Massive Design specjalizują się w projektowaniu trójwymiarowym, a drukarki 3D pozwalają im na budowanie prototypów, dzięki czemu tworzą futurystyczne wnętrza, które są znakiem rozpoznawczym ich biura. Trójramienny sufit nawiązuje kształtem do wzoru krystalograficznej modularnej wykładziny dywanowej Transparency, również zaprojektowanej przez Przemysława Mac Stopę.
W projekcie wykorzystano klamki 3D, które wydrukowano na drukarkach w pracowni. Grafiki na szklanych ścianach i lustra przenikają się ze wzorami z wykładzin co daje trójwymiarowy efekt. W podłodze został wbudowany eye breaker - panel LED wyświetlający powitania dla gości. Całość wystroju strefy biurowej uzupełnia kontrastowa czarna ściana, która kryje lockersy i szafy dla pracowników, a także obudowuje serwerownie, pomieszczenia porządkowe czy ksero.
Firma została wielokrotnie wyróżniona w Polsce i zagranicą, zdobyła takie nagrody jak: Red Dot, MIPIM, HiP, BoY, Office Superstar oraz Nagrodę Prezydenta m.st. Warszawy za współautorstwo projektu placu Europejskiego.
Biuro Massive Design Warszawa, Wronia 31
Autorzy: Massive Design, Przemysław Mac Stopa
Współpraca autorska: Paweł Bandolet, Konrad Dowejko,
Jan Ramatowski, Julia Milewska, Jan Skiba, Mateusz Olszowy
Generalny wykonawca: Ghelamco
Inwestor: Massive Design
Powierzchnia użytkowa: 300 m2
Projekt: 2017
Realizacja: 2018
Nie podano kosztu inwestycji
Półotwarte organiczne sufity zaprojektowane przy użyciu technologi modelowania przestrzennego, wprowadzają klimat statku kosmicznego