Architektura MuratorFilmyWnętrze architekta - Andrzej Chołdzyński

Wnętrze architekta - Andrzej Chołdzyński

Wnętrze architekta to cykl filmów poświęconych postaciom znanych architektów, produkowany przez Centrum Łowicka. W kolejnym odcinku przedstawiono sylwetkę Andrzeja Chołdzyńskiego, odpowiedzialnego za projekty wielu warszawskich realizacji m.in. Giełdy Papierów Wartościowych, stacji I linii metra: plac Wilsona, Wawrzyszew i Młodziny, projektu centralnego odcinka II linii metra oraz koncepcji przebudowy domu towarowego "Smyk".

Spotkanie z Mistrzem – Andrzej M. Chołdzyński Krakowski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich zaprasza na kolejny wykład z cyklu „Spotkanie z Mistrzem”. 24 stycznia bohaterem wieczoru będzie Andrzej M. Chołdzyński.
Modelowe osiedle na krakowskich Klinach – wyniki konkursu! Pracownia AMC – Andrzej M. Chołdzyński zwyciężyła w konkursie na projekt osiedla Spacerowa, które planowane jest na Klinach w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. To kolejne zwycięstwo tego biura w konkursie na modelowe osiedle organizowanym przez BGK Nieruchomości.
Rozmowa z Andrzejem M. Chołdzyńskim, współautorem koncepcji II linii metra Jako zwolennika filozofii neoplatońskiej interesuje mnie architektura i sztuka dążąca do Absolutu – mówi Andrzej M. Chołdzyński, współautor koncepcji II linii metra.
Renesansowa triada - o projekcie centralnego odcinka II linii metra Andrzej M. Chołdzyński Wiodącą ideą było stworzenie przestrzeni użytkowej stanowiącej syntezę architektoniczną funkcji, malarstwa i elementów rzeźbiarskich w połączeniu z technologią i konstrukcją. Jednym z założeń realizacji takiej renesansowej triady był pomysł współpracy z artystą, malarzem światowej sławy mającym doświadczenie i zmysł projektowania w przestrzeni miejskiej – pisze główny autor projektu.