Budynek N°10: penthouse w centrum Wiednia

i

Autor: Archiwum Architektury

Budynek N°10: penthouse w centrum Wiednia

2020-09-08 18:05 Materiał sponsorowany

Z apartamentów na poddaszu oraz z tarasu na dachu roztacza się rozległy widok na historyczną część Wiednia. Sterowane elektrycznie okna dachowe zapewniają mieszkaniom dużą ilością naturalnego światła.

Nazwa obiektuBudynek apartamentowo-biurowy N°10
Adres obiektuWiedeń, Austria, Renngasse 10
Autorzy3XN; Malek & Herbst
Generalny wykonawcaJP Immobilien
Powierzchnia użytkowa16000.0 m²
Data realizacji (koniec)2019

Budynek mieszkalno-biurowy N°10 znajduje się w otoczeniu zabytkowych obiektów, niedaleko katedry Świętego Szczepana. Symetrycznie zakrzywiona fasada z panelami w kolorze brązowym i złotym nadaje budynkowi dynamizmu. W budynku oprócz apartamentów i biur znajdują się także jadalnia, biblioteka, siłownia oraz podziemny parking dla mieszkańców. Powierzchnia apartamentów wynosi od 50 do 240 m², wykończono je przy użyciu materiałów najwyższej jakości. Z penthousów na poddaszu mieszkańcy mają bezpośredni dostęp do tarasu na dachu z jacuzzi i szeroką panoramą Wiednia.Charakterystyczną cechą budynku jest skośny dach przekrywający dwie kondygnacje. Niestandardowe, energooszczędne i sterowane elektrycznie okna dachowe FAKRO tworzą pasma świetlne na całej wysokości połaci. Część pomiędzy oknami dachowymi została wypełniona nieotwieranymi oknami FAKRO FNP P2/H5 z szybami refleksyjnymi. Dzięki temu można odnieść wrażenie, że pasmo świetlne stanowi ciągłą powierzchnię okna. Firma dekarska i wykonawca elementów drewnianych zainstalowali specjalne okna dachowe, w których markizy zewnętrzne AMZ Z-Wave i AMZ Solar kończą się na tym samym poziomie co panele elewacyjne. W celu zapewnienia szczelności dachu profile ościeżnic okiennych zostały wyposażone w trzy poziomy uszczelek obwodowych. Energooszczędne i sterowane elektrycznie okna dachowe FAKRO FTW P5 Z-Wave i FPW P5 Z-Wave oraz markizy AMZ Z-Wave i AMZ Solar są zintegrowane z nowoczesnym systemem inteligentnego domu (Smart Home). Dzięki użyciu okien dachowych zlokalizowane na poddaszu apartamenty wypełnione są dużą ilością naturalnego światła.

Zastosowane produkty FAKRO: energooszczędne 64 okna dachowe sterowane elektrycznie FTW P5 Z-Wave, 90 okien uchylno-obrotowych FPW P5 Z-Wave, 26 okien nieotwieranych FXW P5, 24 okna nieotwierane z szybą refleksyjną FNP P2/H5, 2 okna oddymiające FSW P2, 158 zewnętrznych markiz sterowanych elektrycznie AMZ Z-Wave oraz 26 markiz AMZ Solar.

Pobierz najnowsze katalogi FAKRO w wersji .pdf, z przykładami innowacyjnych okien fasadowych, dachowych, w tym do dachów płaskich, a także schodów strychowych i markiz.

belka zwa 2020

i

Autor: Archiwum Architektury