Obiekt Niemożliwy w Bytomiu – mamy wizualizacje

i

Autor: Archiwum Architektury Obiekt Niemożliwy w Bytomiu, proj. Przemo Łukasik

Jubileuszowy konkurs studencki „Architektury-murator”

2019-10-02 19:57

Z okazji 25-lecia redakcja „Architektury-murator” wraz z firmą Zumtobel organizuje konkurs studencki na oświetlenie jednego z trzech Obiektów Niemożliwych. Pula nagród wynosi 10 000 zł, w tym Grand Prix 7000 zł. Rejestracja do 28 października!

W 2019 roku redakcja „A-m” obchodzi 25-lecie istnienia. Z tej okazji zbuduje trzy Obiekty Niemożliwe według projektów uznanych architektów: Dariusza Kozłowskiego, Przema Łukasika i Jerzego Łątki. Powstawaniu instalacji towarzyszy specjalny konkurs studencki.

Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie oświetlenia jednego z Obiektów Niemożliwych w formie koncepcji graficznej (szkic/kolaż) z uwzględnieniem produktów firmy Zumtobel. Najciekawszy projekt spośród wszystkich nadesłanych zdobędzie Grand Prix w wysokości 7000 zł. Przewidziano też trzy wyróżnienia po 1000 zł dla najlepszych projektów z każdego miasta, w którym zbudowano Obiekt Niemożliwy (Wrocław, Kraków, Bytom).

Uczestnikiem konkursu może być każdy pełnoletni student wydziału architektury, architektury wnętrz, wzornictwa przemysłowego (form przemysłowych) i innych, pokrewnych kierunków kształcący się na uczelniach państwowych i prywatnych, a także młodzi architekci poniżej 29 roku życia.

Aby przybliżyć zainteresowanym idę budowy Obiektów Niemożliwych odbędzie się cykl wykładów z udziałem Dariusza Kozłowskiego, Przema Łukasika i Jerzego Łątki oraz warsztaty z firmą Zumtobel umożliwiające poznanie różnych produktów i rozwiązań oświetleniowych, które będzie można wykorzystać w pracy konkursowej. Uczestnicy warsztatów otrzymają certyfikaty.

Termin rejestracji udziału w konkursie upływa 28 października 2019 roku. Nadsyłanie prac do 20 listopada 2019 roku. Więcej informacji o konkursie, warsztatch oraz budowie Obiektów Niemożliwych na stronie www.architektura25.pl.

Partner konkursu: