Architektura MuratorInicjatywyMłodzi do Łodzi 2013: architektoniczny spacer w trakcie łódzkiej Nocy Muzeów

Młodzi do Łodzi 2013: architektoniczny spacer w trakcie łódzkiej Nocy Muzeów

Po wernisażu prac nadesłanych na konfrontacje Młodzi do Łodzi 2013, „Architektura-murator” zaprasza na architektoniczny spacer szlakiem atrakcji łódzkiej Nocy Muzeów

Noc Muzeów w Łodzi z "Architekturą-murator"
Noc Muzeów w Łodzi z "Architekturą-murator"

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego spaceru - bez przewodnika i bez pośpiechu; dołączyć można będzie w dowolnej chwili.  Na trasie spaceru znajdą się:

Centrum Piotrkowska 250
Wystawa „Młodzi do Łodzi”
W godz. 20:00-23:30 – wernisaż i wystawa prac

Centralne Muzeum Włókiennictwa
18:00-1:00 Biała Noc w Białej Fabryce
– pokaz zabytkowych samochodów (grupa Retro Pasjonaci)
– pokaz i kiermasz wyrobów rękodzieła (Stowarzyszenie Miłośników Haftu „Kanwa”
– udostępnione do zwiedzania muzeum interaktywne w budynku kotłowni
(wejście do kotłowni co pół godziny dla kolejnych 50 osób; ostatnie wejście o 24:00)

Skansen Miejskiej Architektury Drewnianej
Przykłady ciekawej drewnianej architektury przeniesione z innych częsci Łodzi i okolic m.in.:
zrekonstruowane wnętrza mieszkań robotniczych z lat 20. i 30. XX w. , izba warsztatowa
z I połowy XIX w. czy Dom Papiernika.

OFF Piotrkowska
18:00-24:00 –„Labirynt” to nowoczesna forma spektaklu, będąca połączeniem teatru i współczesnych technologii. To miejsce, w którym sacrum zmaga się z profanum a stare prawdy, leżące u podstaw naszej cywilizacji stawiają czoło nowoczesnym technologiom i próbie czasu.
Przedstawienie składa się z jednego widza i jednego aktora. Uczestnicy wchodzą do labiryntu pojedynczo co 10 min. Przed wejściem otrzymują odtwarzacz mp3 i niewielki lampion. Przechodząc przez poszczególne komnaty labiryntu, prowadzeni przez głos w słuchawkach, podróżują tak naprawdę po swoim życiu. Wszystkie komnaty są ze sobą powiązane i tworzą swoisty proces, przez który każdy z uczestników przechodzi indywidualnie. Projekt „Labirynt” to dzieło młodych artystów, od siedmiu lat wystawiany jest w wielu miastach w Polsce i za granicą, dzięki czemu uczestniczyło w nim już kilka tysięcy widzów.
Ze względu na charakter przedstawienia wstęp wyłącznie indywidualny, w odstępie 10 minut.

Muzeum Sztuki – ms1
Zwiedzającym zostanie udostępniona jedna z najlepiej rozpoznawalnych przestrzeni Muzeum Sztuki w Łodzi – Sala Neoplastyczna. Artystycznej aranżacji Władysława Strzemińskiego, korespondującej z dziełami Katarzyny Kobro, Theo van Doesburga, Henryka Berlewiego czy Georgesa Vantongerloo, będzie towarzyszyć ekspozycja prac stworzonych przez współczesnych artystów w ramach cyklu Sala Neoplastyczna. Kompozycja otwarta.

Muzeum Sztuki – ms2
Zapowiedź wystawy Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy. O improwizacji tańca.
Sale wystaw czasowych na parterze ms2 wypełnią tancerze pod przewodnictwem Sebastiana Flegiela, którzy zademonstrują technikę tańca zwaną kontakt improwizacją. Pokażą, jak swoim ciałem grać z siłami ciążenia. Podstawę stanowi tu kontakt dwóch poruszających się osób i ich relacje wobec fizycznych właściwości ruchu – grawitacji, bezwładu, pędu.

Muzeum Miasta Łodzi – Pałac Poznańskich
18:00-1:00 – Podczas Nocy Muzeów dostępne będą wystawy stałe i czasowe, z wyłączeniem Galerii Mistrzów Polskich oraz wystawy Triada Łódzka. Trzy wielkie społeczności. Polacy-Niemcy-Żydzi.
W czasie Nocy Muzeów będzie można zwiedzić część reprezentacyjną pałacu i apartamenty prywatne, Panteon Wielkich Łodzian prezentujący pamiątki po Julianie Tuwimie, Władysławie S. Reymoncie, Jerzym Kosińskim, Arturze Rubinsteinie, Karlu Dedeciusie i Janie Karskim oraz wystawę czasową „Kajetan Sosnowski w setną rocznicę urodzin”.
Atrakcją Nocy Muzeów będzie okolicznościowa wystawa „Łódź Tuwima” oraz zabawa  „Wierszosklejka” i inne tuwimowskie niespodzianki. Wejścia do Muzeum będą odbywać się o pełnej godzinie,
od 18.00 do 24.00. W każdej turze wejdzie 250 osób.

Noc Muzeów w Łodzi - mapa w formacie pdf, wersja do druku

Młodzi do Łodzi 2018 - Lokalność Jak realizować pomysły w ramach działań oddolnych? Czy architekt-urzędnik może więcej niż architekt-aktywista? Prowadząca panel: Małgorzata Dembowska
Młodzi do Łodzi 2018 - Arch(i)migranci Polski rynek pracy. Wyjeżdżać? Wracać? Czy jesteśmy przygotowani na przyjęcie architektów-obcokrajowców? Prowadząca panel Arch(i)migranci - Monika Arczyńska
Młodzi do Łodzi 2018 - fotorelacja Zakończyliśmy naszą czwartą edycję - dziękujemy wszystkim uczestnikom. Zobaczcie, jak dyskutowaliśmy, debatowaliśmy i dzieliliśmy się wiedzą 18-19 maja w Łodzi!
Młodzi do Łodzi - dlaczego warto? Michał Stangel Dlaczego warto wziąć udziął w MdŁ - opowiada założyciel pracowni ARCA, Michał Stangel.
Młodzi do Łodzi - dlaczego warto? Hubert Trammer Jeszcze dwa dni na wysyłanie plansz! Dlaczego warto wziąć udziął w MdŁ - opowiada architekt i wykładowca Hubert Trammer.
Poznajcie tematy paneli dyskusyjnych! Prezentujemy opisy siedmiu paneli dyskusyjnych oraz biogramy panelistów czwartej edycji konfrontacji Młodzi do Łodzi!