Restauracja The ASH w Troisdorf-Spich

i

Autor: Archiwum Architektury Restauracja The ASH w Troisdorf-Spich, proj. Oezen-Reimer + Partner

Restauracja The ASH w Troisdorf-Spich

2020-09-15 18:54 Materiał sponsorowany

Restaurację The ASH w Troisdorf-Spich zaprojektowano jako prototyp. Podobne w charakterze lokale z amerykańską kuchnią, o architekturze nawiązującej do zabudowy przemysłowej lat 20., realizowane są obecnie w całych Niemczech.

American Steak House The ASH w Troisdorf to wyjątkowe połączenie restauracji i koktajlbaru. Obiekt powstał w dzielnicy Spich na północy miasta, w sąsiedzywie domów jednorodzinnych, zakładów przemysłowych i autostrady A59 między Bonn a Kolonią. Za jego projekt i realizację odpowiada pracownia Oezen-Reimer + Partner. American Steak House The ASH w Troisdorf został wykończony w stylu legendarnych amerykańskich klubów z lat 20. i 30. XX wieku, popularnych od Nowego Jorku, po Nowy Orlean. Budynek na dwóch poziomach może zmieścić nawet 200 gości. Dodatkowe miejsca przewidziano na rozległym zewnętrznym tarasie.

The ASH w Troisdorf: czarna bryła z klinkieru

Architekci opracowali kompaktowy prostopadłościan z czarną fasadą pokrytą klinkierem i dużymi „industrialnymi” oknami, które w razie potrzeby można przesłonić markizami. Autorzy nie bez przyczyny zdecydowali się na klinkier.  Chcieliśmy mieć możliwie ciemną i wąską cegłę, która sprawi wrażenie dotkniętej duchem czasu. Firma Röben sprostała temu zadaniu i była gotowa zrealizować dla nas to zamierzenie jeden do jednego – mówi architekt Albert Leorat z biura Oezen-Reimer + Partner. W projekcie wykorzystano czarny, cieniowany klinkier FARO. To najciemniejsza cegła spośród wszystkich dostępnych na rynku – dodaje Leorat. Aby uzyskać pożądany efekt, na specjalne zamówienie autorów firma Röben zdecydowała się nieco zmienić swój flagowy produkt: tylna strona cegły została odwrócona na przód, dzięki czemu wyeksponowano cały proces produkcji: oderwane krawędzie, odciski taśm transportowych i uchwytów w zakładzie. Na fasadzie budynku American Steak House The ASH w Troisdorf zastosowano klinkier o wydłużonym formacie LDF (290 x 115 x 52 mm), który dodatkowo urozmaicił i „uszlachetnił” projekt. W połączeniu z czarną fugą nadał całej inwestycji nowoczesny i wyrazisty charakter. Koncepcja elewacji jest kontynuowana we wnętrzu. Także tu ściany wykończono czarną cegłą. Dla kontrastu sufit głównej sali, podobnie jak podłogę, pokryto naturalnym drewnem.

Kolejne restauracje sieci American Steak House The ASH powstały już w Kolonii, Bochum, Aachen, Dortmundzie, Troisdorfie, Oberhausen, Essen i Düsseldorfie.

belka zwa 2020

i

Autor: Archiwum Architektury