Siedziba Pivexin Technology

i

Autor: Archiwum Architektury Siedziba Pivexin Technology, proj. MUS Architects; fot. Tomasz Zakrzewski/archifolio.pl

Siedziba Pivexin Technology

2020-08-13 16:22 Materiał sponsorowany

Kluczowym elementem projektu jest wyrazista, ciemna fasada, zbudowana w oparciu o kontrast pomiędzy przeszklonymi i pełnymi elementami.

Nazwa obiektuSiedziba Pivexin Technology
Adres obiektuBabice k. Raciborza
AutorzyMUS Architects, Adam Zwierzyński i Anna Porębska
KonstrukcjaMichał Hetman / Marek Czarnecki
Generalny wykonawcaC&Z Caputa i Zając
InwestorPivexin Technology
Powierzchnia całkowita3800.0 m²
Kubatura16789.0 m³
Projekt2015
Data realizacji (koniec)2018

Zaprojektowany przez pracownię MUS Architects budynek firmy Pivexin Technology jest spójnym  i prostym, choć jednocześnie efektownym obiektem, łączącym różne funkcje i skalę. Kluczowym elementem projektu jest wyrazista, ciemna fasada, zbudowana w oparciu o kontrast pomiędzy przeszklonymi i pełnymi elementami. Projekt głównej siedziby Pivexin Technology uwzględnia różne funkcje, wynikające ze zróżnicowanej aktywności przedsiębiorstwa. Część biurowa i magazynowa pełnią zupełnie inne role, jednak ze względu na sposób funkcjonowania firmy konieczne było ich ścisłe połączenie. Architektoniczne rozwiązania sprawiają, że całość tworzy jedną funkcjonalną bryłę.Fasada jest czarna w obu częściach obiektu, ale dwie sekcje mimo jednolitego koloru różnią się wizualnie. Biurowa jest mocno przeszklona, otwarta i tak zaprojektowana, żeby stworzyć wrażenie trójwymiarowości. Pionowe pilastry i poziome gzymsy podkreślają reprezentacyjny charakter frontu budynku. Dla kontrastu, elewacja części przemysłowej jest bardziej zamknięta, prosta i skromna, tak by wyeksponować industrialny charakter i funkcję tej sekcji obiektu. Wnętrza w części biurowej są minimalistyczne i pełne światła, m.in. dzięki zastosowaniu przeszklonych ścian i drzwi wewnętrznych. Szklane przegrody zapewniają transparentność, estetyczną konsekwencję i swobodny przepływ naturalnego światła wpadającego do budynku poprzez ogromne przeszklenia w zewnętrznej fasadzie i poprzez świetlik w centralnej części dachu.Siedziba Pivexin Technology, spójna dzięki wyrazistej fasadzie, jest przykładem holistycznego podejścia do wyzwania projektowego. Łącząc dwa obiekty o różnych zadaniach i odmiennych wymaganiach, architekci stworzyli złożony organizm o funkcjonalnym, spójnym dizajnie.

Pobierz najnowszy katalog „Aluminiowe rozwiązania dla budownictwa” oraz „Reference Book” z przykładami domów jedno- i wielorodzinnych oraz budynków publicznych projektu wiodących pracowni z całego świata.

belka zwa 2020

i

Autor: Archiwum Architektury