Geberit, Aqua Celan

i

Autor: Archiwum Architektury Towaleta myhąca AquaClean Sela. Fot. Geberit

Nowe elementy w projektach nowoczesnych łazienek

2015-03-25 14:05 Materiał sponsorowany

Forma toalety Geberit AquaClean Sela jest prosta i starannie dopracowana. O jakości wzornictwa świadczą nagrody, w tym iF product design award, Interior Innovation Award oraz Design Plus. Autorem projektu jest designer Matteo Thuna z Mediolanu.

W XX wieku codzienny prysznic stał się elementem wyposażenia każdej łazienki, a jego brak odczuwa się jako trudną do zniesienia niewygodę. W XXI stuleciu coraz częściej jako równie oczywiste traktowane jest mycie ciepłym strumieniem wody po każdym skorzystaniu z toalety. Toalety myjące stają się nowym standardem. Model "Geberit AquaClean Sela", który już od 1 kwietnia będzie także dostępny w wersji stojącej daje możliwość jeszcze prostszego umycia się po skorzystaniu z toalety.

Forma toalety jest prosta i starannie dopracowana. O jakości wzornictwa Geberit AquaClean Sela świadczą nagrody, w tym iF product design award, Interior Innovation Award oraz Design Plus. Autorem projektu jest designer Matteo Thuna z Mediolanu. Moim celem było takie zaprojektowanie nowej toalety myjącej, aby pasowała do każdego stylu łazienki w sposób możliwie naturalny – podkreśla włoski projektant.

Uniwersalny design

Geberit AquaClean Sela według projektanta zapewnia odświeżające uczucie osobistej czystości i higieny. Może być zamontowana w dowolnej toalecie. Wszystkie podłączenia wodne i elektryczne są zintegrowane z miską ceramiczną, a zatem dobrze ukryte i niewidoczne. Uzupełnieniem asortymentu jest wprowadzona do sprzedaży w kwietniu 2014 stojąca wersja AquaClean Seli.

Nowa technologia

Wzornictwo Geberit AquaClean Sela może wydawać się proste. To, co najbardziej innowacyjne, ukryte jest pod pokrywą miski toaletowej. Łatwy w obsłudze panel sterujący umieszczony jest w bocznej części deski. Ten element toalety jest widoczny tylko kiedy pokrywa jest otwarta. Biały pilot sterujący funkcjami urządzenia ma prostą formę i zaledwie kilka przycisków, obsługa jest więc intuicyjna. Delikatny strumień wody jest wymieszany z pęcherzykami powietrza. Rozwiązanie to poprawia efektywność działania sprzętu, a równocześnie zmniejsza zużycie wody – współczesny design powstaje z myślą o zrównoważonym rozwoju. Deska i pokrywa toalety są wykonane z wytrzymałego Duroplastu i zamontowane na mechanizmie powolnego opadania deski oraz hamowania przy otwieraniu. Dzięki temu nawet raptowne otwarcie nie grozi uderzeniem pokrywy w okładzinę ściany lub szkło modułu Monolith. Obie części mogą być łatwo zdjęte dla wyczyszczenia wszystkich niewidocznych powierzchni, łatwiej więc utrzymać je w nienagannej czystości.

Uniwersalna instalacja

Model Geberit AquaClean Sela w wersji stojącej jest doskonale dopasowany do Modułu Sanitarnego Geberit Monolith. Toaleta może być podłączona do odpływu w ścianie albo w podłodze. Nowe kolano S-band z możliwością regulacji długości umożliwia podłączenie toalety myjącej poprzez moduł Monolith do odpływu w podłodze oddalonej od ściany o 85-250 mm. S-band jest prosty w instalacji i częściowo zintegrowany z miską ceramiczną, dlatego użycie go nie powoduje konieczności podniesienia całej podłogi w łazience.

Zrównoważony rozwój

Nowa toaleta myjąca myje delikatnym strumieniem wody o temperaturze ciała. Projektanci zminimalizowali zużycie energii i wody. Przy ustawieniu najsilniejszego strumienia zużycie wody w czasie jednego cyklu mycia wynosi zaledwie 0,5 l wody (w ciągu 20 sekund). Ponadto tak jak inne toalety myjące Geberit, AquaClean Sela spełnia wszystkie standardy Eco, zużywając minimalną ilość energii elektrycznej w trybie czuwania.