Nowe elementy w projektach nowoczesnych łazienek

Forma toalety Geberit AquaClean Sela jest prosta i starannie dopracowana. O jakości wzornictwa świadczą nagrody, w tym iF product design award, Interior Innovation Award oraz Design Plus. Autorem projektu jest designer Matteo Thuna z Mediolanu.

Geberit, Aqua Celan
Towaleta myhąca AquaClean Sela. Fot. Geberit

W XX wieku codzienny prysznic stał się elementem wyposażenia każdej łazienki, a jego brak odczuwa się jako trudną do zniesienia niewygodę. W XXI stuleciu coraz częściej jako równie oczywiste traktowane jest mycie ciepłym strumieniem wody po każdym skorzystaniu z toalety. Toalety myjące stają się nowym standardem. Model "Geberit AquaClean Sela", który już od 1 kwietnia będzie także dostępny w wersji stojącej daje możliwość jeszcze prostszego umycia się po skorzystaniu z toalety.

Forma toalety jest prosta i starannie dopracowana. O jakości wzornictwa Geberit AquaClean Sela świadczą nagrody, w tym iF product design award, Interior Innovation Award oraz Design Plus. Autorem projektu jest designer Matteo Thuna z Mediolanu. Moim celem było takie zaprojektowanie nowej toalety myjącej, aby pasowała do każdego stylu łazienki w sposób możliwie naturalny – podkreśla włoski projektant.

Uniwersalny design

Geberit AquaClean Sela według projektanta zapewnia odświeżające uczucie osobistej czystości i higieny. Może być zamontowana w dowolnej toalecie. Wszystkie podłączenia wodne i elektryczne są zintegrowane z miską ceramiczną, a zatem dobrze ukryte i niewidoczne. Uzupełnieniem asortymentu jest wprowadzona do sprzedaży w kwietniu 2014 stojąca wersja AquaClean Seli.

Nowa technologia

Wzornictwo Geberit AquaClean Sela może wydawać się proste. To, co najbardziej innowacyjne, ukryte jest pod pokrywą miski toaletowej. Łatwy w obsłudze panel sterujący umieszczony jest w bocznej części deski. Ten element toalety jest widoczny tylko kiedy pokrywa jest otwarta. Biały pilot sterujący funkcjami urządzenia ma prostą formę i zaledwie kilka przycisków, obsługa jest więc intuicyjna. Delikatny strumień wody jest wymieszany z pęcherzykami powietrza. Rozwiązanie to poprawia efektywność działania sprzętu, a równocześnie zmniejsza zużycie wody – współczesny design powstaje z myślą o zrównoważonym rozwoju. Deska i pokrywa toalety są wykonane z wytrzymałego Duroplastu i zamontowane na mechanizmie powolnego opadania deski oraz hamowania przy otwieraniu. Dzięki temu nawet raptowne otwarcie nie grozi uderzeniem pokrywy w okładzinę ściany lub szkło modułu Monolith. Obie części mogą być łatwo zdjęte dla wyczyszczenia wszystkich niewidocznych powierzchni, łatwiej więc utrzymać je w nienagannej czystości.

Uniwersalna instalacja

Model Geberit AquaClean Sela w wersji stojącej jest doskonale dopasowany do Modułu Sanitarnego Geberit Monolith. Toaleta może być podłączona do odpływu w ścianie albo w podłodze. Nowe kolano S-band z możliwością regulacji długości umożliwia podłączenie toalety myjącej poprzez moduł Monolith do odpływu w podłodze oddalonej od ściany o 85-250 mm. S-band jest prosty w instalacji i częściowo zintegrowany z miską ceramiczną, dlatego użycie go nie powoduje konieczności podniesienia całej podłogi w łazience.

Zrównoważony rozwój

Nowa toaleta myjąca myje delikatnym strumieniem wody o temperaturze ciała. Projektanci zminimalizowali zużycie energii i wody. Przy ustawieniu najsilniejszego strumienia zużycie wody w czasie jednego cyklu mycia wynosi zaledwie 0,5 l wody (w ciągu 20 sekund). Ponadto tak jak inne toalety myjące Geberit, AquaClean Sela spełnia wszystkie standardy Eco, zużywając minimalną ilość energii elektrycznej w trybie czuwania.Wyniki konkursu KOŁO na projekt toalety w Łazienkach Królewskich Rozstrzygnięto 22. edycję konkursu KOŁO. Tym razem zadaniem uczestników było zaprojektowanie toalety publicznej w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Jak zapowiada Kamila Pereta, główna konserwator muzeum, placówka będzie się starała zrealizować zwycięską koncepcję.
Konkurs KOŁO 2020 – startuje nowa edycja popularnego konkursu dla studentów i młodych architektów Zadaniem w konkursie KOŁO 2020 jest zaprojektowanie toalety publicznej w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Nagrodą, poza wyjątkową szansą realizacji własnego pomysłu na terenie historycznej rezydencji króla Stanisława Augusta, jest 19 tys. złotych!
Acanto to nowa seria mebli łazienkowych firmy Geberit. Autorami projektu są Tomasz Słomka i Marta Kilan z biura projektowego TOKA+HOME. Najważniejszą cechą kolekcji jest funkcjonalność i kompatybilność dzięki czemu różne typy mebli można dowolnie ze sobą łączyć. Istnieje także możliwość swobodnego doboru barw i materiałów, w tym szkła, metalu oraz wykończeń malowanych i drewnianych. Meble zostały wykonane z materiałów odpornych na wilgoć. Dostępne są w czterech kolorach: białym, czarnym, szarym oraz piaskowym.
Ergonomia podstawą aranżacji łazienki. Architekt Tomasz Słomka komentuje serię Geberit Acanto Nowa seria mebli łazienkowych Geberit Acanto to połączenie przemyślanego designu i najwyższej jakości wykonania. Seria Geberit Acanto to także funkcjonalność i trwałość oraz kompatybilność poszczególnych rozwiązań. O tym, jak duży wybór mebli łazienkowych z serii Acanto oraz dodatków porządkujących przestrzeń ułatwia aranżację wymarzonej łazienki, opowiada Tomasz Słomka, architekt z biura projektowego TOKA+HOME.
Miejska toaleta w Płocku W ramach rewitalizacji alei Roguckiego w Płocku zagospodarowano ponad czterohektarowy teren – pojawiły się nowe drzewa i łąki kwietne, ławki, kaskady wodne oraz... nowa toaleta według konkursowego projektu młodych architektów Stanisława Łakińskiego i Łukasza Spychaja.
Akcja reanimacja – modelowa łazienka szkolna na warszawskiej Woli Dwunastu wolontariuszy ze Szwajcarii, Niemiec i Austrii wraz z architektem i kierownikiem technicznym wzięło udział w pracach remontowych w jednej z warszawskich szkół. Przeprowadzono gruntowny remont wszystkich pomieszczeń sanitarnych, przebudowano szkolne szatnie oraz doposażono modelarnię.