Nowe elementy w projektach nowoczesnych łazienek

Forma toalety Geberit AquaClean Sela jest prosta i starannie dopracowana. O jakości wzornictwa świadczą nagrody, w tym iF product design award, Interior Innovation Award oraz Design Plus. Autorem projektu jest designer Matteo Thuna z Mediolanu.

Geberit, Aqua Celan
Towaleta myhąca AquaClean Sela. Fot. Geberit

W XX wieku codzienny prysznic stał się elementem wyposażenia każdej łazienki, a jego brak odczuwa się jako trudną do zniesienia niewygodę. W XXI stuleciu coraz częściej jako równie oczywiste traktowane jest mycie ciepłym strumieniem wody po każdym skorzystaniu z toalety. Toalety myjące stają się nowym standardem. Model "Geberit AquaClean Sela", który już od 1 kwietnia będzie także dostępny w wersji stojącej daje możliwość jeszcze prostszego umycia się po skorzystaniu z toalety.

Forma toalety jest prosta i starannie dopracowana. O jakości wzornictwa Geberit AquaClean Sela świadczą nagrody, w tym iF product design award, Interior Innovation Award oraz Design Plus. Autorem projektu jest designer Matteo Thuna z Mediolanu. Moim celem było takie zaprojektowanie nowej toalety myjącej, aby pasowała do każdego stylu łazienki w sposób możliwie naturalny – podkreśla włoski projektant.

Uniwersalny design

Geberit AquaClean Sela według projektanta zapewnia odświeżające uczucie osobistej czystości i higieny. Może być zamontowana w dowolnej toalecie. Wszystkie podłączenia wodne i elektryczne są zintegrowane z miską ceramiczną, a zatem dobrze ukryte i niewidoczne. Uzupełnieniem asortymentu jest wprowadzona do sprzedaży w kwietniu 2014 stojąca wersja AquaClean Seli.

Nowa technologia

Wzornictwo Geberit AquaClean Sela może wydawać się proste. To, co najbardziej innowacyjne, ukryte jest pod pokrywą miski toaletowej. Łatwy w obsłudze panel sterujący umieszczony jest w bocznej części deski. Ten element toalety jest widoczny tylko kiedy pokrywa jest otwarta. Biały pilot sterujący funkcjami urządzenia ma prostą formę i zaledwie kilka przycisków, obsługa jest więc intuicyjna. Delikatny strumień wody jest wymieszany z pęcherzykami powietrza. Rozwiązanie to poprawia efektywność działania sprzętu, a równocześnie zmniejsza zużycie wody – współczesny design powstaje z myślą o zrównoważonym rozwoju. Deska i pokrywa toalety są wykonane z wytrzymałego Duroplastu i zamontowane na mechanizmie powolnego opadania deski oraz hamowania przy otwieraniu. Dzięki temu nawet raptowne otwarcie nie grozi uderzeniem pokrywy w okładzinę ściany lub szkło modułu Monolith. Obie części mogą być łatwo zdjęte dla wyczyszczenia wszystkich niewidocznych powierzchni, łatwiej więc utrzymać je w nienagannej czystości.

Uniwersalna instalacja

Model Geberit AquaClean Sela w wersji stojącej jest doskonale dopasowany do Modułu Sanitarnego Geberit Monolith. Toaleta może być podłączona do odpływu w ścianie albo w podłodze. Nowe kolano S-band z możliwością regulacji długości umożliwia podłączenie toalety myjącej poprzez moduł Monolith do odpływu w podłodze oddalonej od ściany o 85-250 mm. S-band jest prosty w instalacji i częściowo zintegrowany z miską ceramiczną, dlatego użycie go nie powoduje konieczności podniesienia całej podłogi w łazience.

Zrównoważony rozwój

Nowa toaleta myjąca myje delikatnym strumieniem wody o temperaturze ciała. Projektanci zminimalizowali zużycie energii i wody. Przy ustawieniu najsilniejszego strumienia zużycie wody w czasie jednego cyklu mycia wynosi zaledwie 0,5 l wody (w ciągu 20 sekund). Ponadto tak jak inne toalety myjące Geberit, AquaClean Sela spełnia wszystkie standardy Eco, zużywając minimalną ilość energii elektrycznej w trybie czuwania.Konkurs KOŁO 2020 – startuje nowa edycja popularnego konkursu dla studentów i młodych architektów Zadaniem w konkursie KOŁO 2020 jest zaprojektowanie toalety publicznej w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Nagrodą, poza wyjątkową szansą realizacji własnego pomysłu na terenie historycznej rezydencji króla Stanisława Augusta, jest 19 tys. złotych!
Acanto to nowa seria mebli łazienkowych firmy Geberit. Autorami projektu są Tomasz Słomka i Marta Kilan z biura projektowego TOKA+HOME. Najważniejszą cechą kolekcji jest funkcjonalność i kompatybilność dzięki czemu różne typy mebli można dowolnie ze sobą łączyć. Istnieje także możliwość swobodnego doboru barw i materiałów, w tym szkła, metalu oraz wykończeń malowanych i drewnianych. Meble zostały wykonane z materiałów odpornych na wilgoć. Dostępne są w czterech kolorach: białym, czarnym, szarym oraz piaskowym.
Ergonomia podstawą aranżacji łazienki. Architekt Tomasz Słomka komentuje serię Geberit Acanto Nowa seria mebli łazienkowych Geberit Acanto to połączenie przemyślanego designu i najwyższej jakości wykonania. Seria Geberit Acanto to także funkcjonalność i trwałość oraz kompatybilność poszczególnych rozwiązań. O tym, jak duży wybór mebli łazienkowych z serii Acanto oraz dodatków porządkujących przestrzeń ułatwia aranżację wymarzonej łazienki, opowiada Tomasz Słomka, architekt z biura projektowego TOKA+HOME.
Miejska toaleta w Płocku W ramach rewitalizacji alei Roguckiego w Płocku zagospodarowano ponad czterohektarowy teren – pojawiły się nowe drzewa i łąki kwietne, ławki, kaskady wodne oraz... nowa toaleta według konkursowego projektu młodych architektów Stanisława Łakińskiego i Łukasza Spychaja.
Akcja reanimacja – modelowa łazienka szkolna na warszawskiej Woli Dwunastu wolontariuszy ze Szwajcarii, Niemiec i Austrii wraz z architektem i kierownikiem technicznym wzięło udział w pracach remontowych w jednej z warszawskich szkół. Przeprowadzono gruntowny remont wszystkich pomieszczeń sanitarnych, przebudowano szkolne szatnie oraz doposażono modelarnię.
Warsztaty projektowe dla uczestników konkursu Firma Geberit zaprasza uczestników konkursu studenckiego Jednostka Mieszkalna Minimum na warsztaty projektowe, poświęcone projektowaniu wnętrz z wykorzystaniem swoich produktów.