Architektura MuratorKonkursy100 pomysłów na toaletę publiczną przy pałacu w Wilanowie

100 pomysłów na toaletę publiczną przy pałacu w Wilanowie

W tegorocznej edycji konkursu KOŁO 2022 zadaniem uczestników było zaprojektowanie toalety publicznej na terenach pałacu w Wilanowie. Zanim jury wyłoni laureatów, głos mają internauci.

100 pomysłów na toaletę publiczną przy pałacu w Wilanowie
materiały Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

W tegorocznym konkursie KOŁO 2022 uczestnicy mieli zaprojektować pawilon z funkcją toalety publicznej w północnej części ogrodów Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, tuż obok Oranżerii. „Stwórzmy coś niesłychanie oryginalnego i nowoczesnego” – zachęcał Paweł Jaskanis, dyrektor Muzeum, podczas spotkania, które w marcu przygotowała dla uczestników firma Geberit. Czy studenci i młodzi architekci poszli za jego radą można już przekonać się na stronie konkursu. Opublikowano tam dokładnie 100 projektów, jakie nadesłano na tegoroczną edycję. Zanim jury wyłoni zwycięzców, własnego faworyta mogą wskazać internauci.  Do 12 czerwca trwa głosowanie na najlepszą koncepcję. Każdego dnia można oddać jeden głos na wybraną pracę. Ta, która otrzyma najwięcej zostanie wyróżniona nagrodą internautów w wysokości 1000 zł. Wszystkie zgłoszone projekty można obejrzeć na stronie: konkurskolo.pl.

PLGBC Green Building Awards 2022 Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu PLGBC Green Building Awards. Zgłoszenia do 31 lipca.
Nagroda Roku SARP 2022: architekci wybrali najważniejsze realizacje minionego roku Nagroda Roku SARP to jedna z najważniejszych nagród architektonicznych w Polsce. Realizacje zgłaszają głównie sami architekci, a ich koledzy z lokalnych oddziałów SARP wybierają laureatów. W tym roku jury nie było jednomyślne. Przyznało trzy nagrody równorzędne, a w kategorii Budynek Mieszkalny Wielorodzinny w ogóle nie wyłoniło zwycięzcy.
Nagroda NIAiU – Przestrzeń wspólna jest wartością Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki zaprasza do udziału w piątej edycji konkursu Przestrzeń wspólna jest wartością! Zgłoszenia do 7 września.
Dworzec Roku 2022: nowa odsłona konkursu na najlepsze dworce kolejowe w Polsce! Trwa piąta edycja konkursu Dworzec Roku, czyli organizowana wspólnie przez Fundację Pro Kolej i Fundację Grupy PKP kampania promująca najbardziej nowoczesne i funkcjonalne obiekty tego typu w Polsce. Użytkownicy dworców mogą już zgłaszać swoje propozycje.
Pracownia Only If, prowadzona przez Karolinę Częczek i Adama Framptona, wśród najlepszych młodych biur architektonicznych świata Magazyn „Architectural Record” opublikował listę najlepszych młodych biur architektonicznych z całego świata. Wśród 10 pracowni znalazło się studio Only If, współprowadzone przez Karolinę Częczek, absolwentkę architektury na Politechnice Krakowskiej i Yale School of Architecture.
Poznaliśmy laureatów Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021! Pierwszego czerwca odbyła się gala wręczenia nagród 14 edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL organizowanego przez Grupę Sztuka Architektury. Grand Prix zdobyła kładka pieszo-rowerowa w Dobczycach autorstwa Biura Projektów Lewicki Łatak.