Architektura MuratorKonkursy100 pomysłów na toaletę publiczną przy pałacu w Wilanowie

100 pomysłów na toaletę publiczną przy pałacu w Wilanowie

W tegorocznej edycji konkursu KOŁO 2022 zadaniem uczestników było zaprojektowanie toalety publicznej na terenach pałacu w Wilanowie. Zanim jury wyłoni laureatów, głos mają internauci.

100 pomysłów na toaletę publiczną przy pałacu w Wilanowie
materiały Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

W tegorocznym konkursie KOŁO 2022 uczestnicy mieli zaprojektować pawilon z funkcją toalety publicznej w północnej części ogrodów Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, tuż obok Oranżerii. „Stwórzmy coś niesłychanie oryginalnego i nowoczesnego” – zachęcał Paweł Jaskanis, dyrektor Muzeum, podczas spotkania, które w marcu przygotowała dla uczestników firma Geberit. Czy studenci i młodzi architekci poszli za jego radą można już przekonać się na stronie konkursu. Opublikowano tam dokładnie 100 projektów, jakie nadesłano na tegoroczną edycję. Zanim jury wyłoni zwycięzców, własnego faworyta mogą wskazać internauci.  Do 12 czerwca trwa głosowanie na najlepszą koncepcję. Każdego dnia można oddać jeden głos na wybraną pracę. Ta, która otrzyma najwięcej zostanie wyróżniona nagrodą internautów w wysokości 1000 zł. Wszystkie zgłoszone projekty można obejrzeć na stronie: konkurskolo.pl.

Znamy zwycięzców polskiej edycji Wienerberger Brick Award 2023 Poznaliśmy wyniki polskiej odsłony konkursu Wienerberger Brick Award 2023 na najlepsze budynki zrealizowane z wykorzystaniem materiałów ceramicznych. Grand Prix dla Szkoły Podstawowej nr 400 w Warszawie autorstwa pracowni Bujnowski Architekci. W pozostałych kategoriach jurorzy przyznali cztery nagrody i aż jedenaście wyróżnień.
Nagroda im. Bohdana Lacherta i Józefa Szanajcy: nowa edycja Stowarzyszenie ŁADna Kępa ogłosiło drugą edycję konkursu o Nagrodę im. Bohdana Lacherta i Józefa Szanajcy. Tym razem oceniane będą realizacje z lat 2016-2022.
Trwa ogólnopolski konkurs na najlepszą prośrodowiskową pracę dyplomową Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza do udziału w pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu dla absolwentek i absolwentów wydziałów architektury na najlepszy prośrodowiskowy projekt dyplomowy. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 kwietnia.
Make me! Trwa 16. edycja konkursu dla młodych designerek i designerów Make me! to jeden z najważniejszych konkursów dla projektantek i projektantów stawiających pierwsze kroki w zawodzie. Tegoroczne zgłoszenia oceni jury, w skład którego wchodzą m.in. Ingrid van der Wacht, Maja Ganszyniec, Joanna Krokosz i Tomek Rygalik.
David Chipperfield z nagrodą Pritzkera 2023. Zobacz jego najważniejsze realizacje Nagrodę Pritzkera 2023 otrzymał brytyjski architekt David Chipperfield, autor między innymi renowacji Neues Museum w Berlinie, Muzeum Historii i Sztuki Anchorage na Alasce, Miasta Sprawiedliwości w Barcelonie czy dzielnicy mieszkalnej Ninetree Village w Hangzhou w Chinach.
Nagroda Roku SARP 2023: architekci wybiorą najważniejsze realizacje minionego roku Nagroda Roku SARP to jedna z najważniejszych nagród architektonicznych w Polsce. Realizacje zgłaszają głównie sami architekci, a ich koledzy z lokalnych oddziałów SARP wybierają laureatów. W tym roku w konkursie pojawiły się nowe kategorie: architektura wnętrz, architektura krajobrazu oraz zróżnicowany rozwój i budynki certyfikowane.