Architektura MuratorKonkursyArchitektura reaktywna

Architektura reaktywna

Laka Architektura – założona przez polskich projektantów interdyscyplinarna platforma służąca wymianie pomysłów związanych z przyszłością społeczeństw i architektury – organizuje drugą edycję międzynarodowego konkursu pod hasłem Architecture that Reacts. Jego przedmiotem jest architektura mająca zdolność dynamicznej adaptacji do bieżących potrzeb użytkowników oraz czynników środowiskowych.

Laka konkurs 2016

"Architektura reaktywna" to zespół rozwiązań przestrzennych, funkcjonalnych i technologicznych, który upodabnia budynek do organizmu reagującego i rozwijającego się dzięki bodźcom zewnętrznym – piszą organizatorzy Laka Competition’16: Architecture that Reacts. W konkursie, który jest prowadzony w języku angielskim, mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani tematem "architektury reaktywnej”, zarówno profesjonaliści, jak i studenci. Organizatorzy czekają na jedną planszę przedstawiającą projekt oraz opis nie przekraczający 500 słów.

Najlepsze nadesłane projekty będą oceniane przez międzynarodowe jury w składzie:
Qun Dang (MAD Architects)
Ana María Gutiérrez (Fundación Organizmo, Ashoka Fellow)
Piotr Kuczia (Kuczia Architect)
Julien De Smedt (JDS Architects)
Arturo Vittori (Architecture and Vision)
Nathalie de Vries (MVRDV)
Tobias Wallisser (LAVA Laboratory For Visionary Architecture)

W pierwszej edycji, w 2015 roku, wzięło udział 200 projektantów z 30 krajów. Pierwszym miejscem nagrodzona została praca Calvina Funga z Kanady zatytułowana Fluid Architecture – pomysł na architekturę tworzoną z syntetycznego granulatu.

Nagrody:
I miejsce: 2500 USD
II miejsce: 1500 USD
III miejsce: 1000 USD

Termin nadsyłania projektów: 1 listopada 2016
Wczesna rejestracja (do 1 czerwca 2016): 50 USD
Zwykła rejestracja (do 1 października 2016): 75 USD
Późna rejestracja (do 1 listopada 2016): 100 USD
Ogłoszenie wyników: 1 grudnia 2016

http://lakareacts.com/competition/competition-2016

www.facebook.com/Laka.reacts

Konkurs na projekt rozbudowy wojewódzkiej straży pożarnej w Toruniu Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu we współpracy z lokalnym oddziałem SARP zaprasza do udziału w konkursie na projekt modernizacji i rozbudowy historycznego obiektu przy ul. Prostej. Składnia wniosków do 14 lipca.
Konkurs na projekt modelowego placu zabaw bez barier PFR Nieruchomości i Fundacja Integracja zapraszają do udziału w konkursie na projekt uniwersalnego placu zabaw dla użytkowników w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności ruchowej. Założenie powstanie na terenie realizowanego właśnie w Katowicach osiedla społecznego autorstwa Kuryłowicz & Associates.
Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej w Warszawie: konkurs SARP Trwa konkurs na projekt nowej siedziby Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej przy ul. Flisa w Warszawie. Składanie wniosków do 15 czerwca.
Laureaci Konkursu TEORIA i Stypendium PRAKTYKA 2022 Fundacja im. Stefana Kuryłowicza ogłosiła tegorocznych laureatów konkursów TEORIA i PRAKTYKA. Za najlepszą pracę teoretyczną doceniono Annę Jarugę-Rozdolską, absolwentkę Wydziału Architektury Politechniki Łódzkiej, natomiast stypendystą fundacji został Cezary Adamowicz, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.
Wyniki konkursu na zespół budynków Sądu Apelacyjnego i Sejmiku Województwa Mazowieckiego w Warszawie Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt budynków Sądu Apelacyjnego i Sejmiku Województwa Mazowieckiego przy ul. Świętojerskiej w Warszawie. Główną nagrodę zdobyła warszawska pracownia Projekt Praga.
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2022: znamy laureatów Poznaliśmy laureatów 8. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Grand Prix dla Browarów Warszawskich projektu Jemsów, ale wśród najlepszych stołecznych realizacji także kameralna plaża w Wawrze, targowisko Bakalarska czy Dom Ronalda McDonalda. Jury przyznało też dwie nagrody specjalne: za rozwiązania proekologiczne i zapewniające dostępność.