Architektura MuratorKonkursyArchitektura reaktywna

Architektura reaktywna

Laka Architektura – założona przez polskich projektantów interdyscyplinarna platforma służąca wymianie pomysłów związanych z przyszłością społeczeństw i architektury – organizuje drugą edycję międzynarodowego konkursu pod hasłem Architecture that Reacts. Jego przedmiotem jest architektura mająca zdolność dynamicznej adaptacji do bieżących potrzeb użytkowników oraz czynników środowiskowych.

Laka konkurs 2016

"Architektura reaktywna" to zespół rozwiązań przestrzennych, funkcjonalnych i technologicznych, który upodabnia budynek do organizmu reagującego i rozwijającego się dzięki bodźcom zewnętrznym – piszą organizatorzy Laka Competition’16: Architecture that Reacts. W konkursie, który jest prowadzony w języku angielskim, mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani tematem "architektury reaktywnej”, zarówno profesjonaliści, jak i studenci. Organizatorzy czekają na jedną planszę przedstawiającą projekt oraz opis nie przekraczający 500 słów.

Najlepsze nadesłane projekty będą oceniane przez międzynarodowe jury w składzie:
Qun Dang (MAD Architects)
Ana María Gutiérrez (Fundación Organizmo, Ashoka Fellow)
Piotr Kuczia (Kuczia Architect)
Julien De Smedt (JDS Architects)
Arturo Vittori (Architecture and Vision)
Nathalie de Vries (MVRDV)
Tobias Wallisser (LAVA Laboratory For Visionary Architecture)

W pierwszej edycji, w 2015 roku, wzięło udział 200 projektantów z 30 krajów. Pierwszym miejscem nagrodzona została praca Calvina Funga z Kanady zatytułowana Fluid Architecture – pomysł na architekturę tworzoną z syntetycznego granulatu.

Nagrody:
I miejsce: 2500 USD
II miejsce: 1500 USD
III miejsce: 1000 USD

Termin nadsyłania projektów: 1 listopada 2016
Wczesna rejestracja (do 1 czerwca 2016): 50 USD
Zwykła rejestracja (do 1 października 2016): 75 USD
Późna rejestracja (do 1 listopada 2016): 100 USD
Ogłoszenie wyników: 1 grudnia 2016

http://lakareacts.com/competition/competition-2016

www.facebook.com/Laka.reacts

International VELUX Award 2022: konkurs dla studentów architektury Rozpoczęła się 10., jubileuszowa edycja międzynarodowego konkursu International VELUX Award 2022 organizowanego przez firmę VELUX we współpracy z Międzynarodową Unią Architektów. Pula nagród wynosi 30 tys. euro.
Wzorcowy dom dla Śląska – wyniki konkursu Narodowy Instytut Dziedzictwa we współpracy z katowickim oddziałem SARP rozstrzygnął konkurs na projekt modelowego domu jednorodzinnego dla terenów wiejskich i podmiejskich województwa śląskiego. Nagrodzone i wyróżnione projekty będą przeznaczone do sprzedaży i ukażą się w specjalnej pokonkursowej publikacji. „Architektura-murator” jest partnerem medialnym tej inicjatywy.
2031 NOW_our cities in 10 years: międzynarodowy konkurs dla studentów architektury Fundacja Globalworth i stowarzyszenie Igloo – Habitat and Architecture ogłaszają międzynarodowy konkurs na projekt miast przyszłości 2031 NOW_our cities in 10 years. Pula nagród wynosi 11 tys. euro.
Konkurs na zagospodarowania brzegów jeziora Guzianka Duża w Rucianem-Nidzie Gmina Ruciane-Nida przy udziale olsztyńskiego oddziału SARP ogłosiła konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania brzegów jeziora Guzianka Duża. Składanie wniosków do 22 listopada.
Ogłoszenie wyników XXII. edycji konkursu – Architektura betonowa 2021 25. października 2021 r. o w Galerii „Gil” przy Politechnice Krakowskiej odbyło się ogłoszenie wyników XXII. edycji konkursu – Architektura betonowa 2021. Zostały przyznane 3 wyróżnienia i 3 nagrody.
Design Przyszłości. Najlepszy projekt SunRoof 2021: ruszył międzynarodowy konkurs Trwa druga edycja międzynarodowego konkursu na projekt domu przyszłości z dachem solarnym. Do udziału organizatorzy zapraszają nie tylko zawodowych architektów, ale też studentów. Pula nagród wynosi  7000 euro.