Architektura MuratorKonkursyDom ekologiczny i ekonomiczny. Studencki konkurs architektoniczny na projekt domu jednorodzinnego

Dom ekologiczny i ekonomiczny. Studencki konkurs architektoniczny na projekt domu jednorodzinnego

Ekologiczny, ekonomiczny, elegancki i komfortowy – taki ma być dom jednorodzinny zaprojektowany przez uczestników studenckiego konkursu architektonicznego Multi Eko Dom/

Studencki konkurs architektoniczny na projekt domu jednorodzinnego
Multi Eko Dom - studencki konkurs architektoniczny

Zadanie w konkursie architektonicznym polega na przygotowaniu projektu domu jednorodzinnego łączącego najwyższą efektywność energetyczną z niewielkimi kosztami budowy i eksploatacji, estetyką oraz funkcjonalnością. W konkursie architektonicznym mogą uczestniczyć studenci wydziałów architektury i budownictwa, inżynierii środowiskowej a także pokrewnych kierunków projektowych (pierwszego i drugiego stopnia). W konkursie studenckim mogą brać udział maksymalnie trzyosobowe zespoły.
Praca konkursowa powinna uwzględniać zastosowanie produktów ROCKWOOL w dachach i stropach oraz ścianach zewnętrznych.

Terminy w konkursie architektonicznym
30 czerwca 2014 - termin nadsyłania prac
30 września 2014 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Nagrody
I nagroda – 10 000 zł
II nagroda – 5000 zł
III nagroda – 3000 zł


Prace zgłaszać można za pośrednictwem formularza opublikowanego na stronie www.6paliwo.pl. Praca konkursowa powinna składać się z plansz o wymiarach 100 x 70 (w pionie) zawierających:
- wizualizacje i elewacje w skali 1:100
- przekroje, rzuty w kolorze czarno-białym
- plan zagospodarowania terenu dla projektowanego obiektu
- opcjonalnie idee projektowe i schematy energetyczne
opis projektu, do 6000 znaków, wyjaśniający założenia i dobrane rozwiązania
charakterystyka energetyczna budynku (wypełniony arkusz Excel) na podstawie aktualnej metodologii, w tym:
- wartości wskaźników EP, EK w rozbiciu na poszczególne źródła energii i EUco (energia użytkowa na potrzeby ogrzewania)
- parametry U dla wszystkich przegród zewnętrznych
- podział strat ciepła na wentylację i przegrody w ramach wskaźnika EUco (Htr i Hve)
analiza ekonomiczna zastosowanych rozwiązań (wypełniony arkusz Excel), w tym:
- koszty inwestycji dla projektowanego obiektu
- koszty inwestycji dla projektu spełniającego tylko minimalne wymagania (WT2014)
- koszty eksploatacji przez okres 30 lat z uwzględnieniem wzrostu cen energii (gaz, węgiel) na poziomie 3% rocznie

Więcej informacji: www.6paliwo.pl >>

Ekologiczny dom ze słomy - akcja crowdfoundingowa! Całoroczny dom ze słomy ma powstać na terenie Lawendowego Pola, w Nowym Kawkowie na Warmii. Pomimo zastosowania tradycyjnych technik i tanich materiałów budowlanych, dom uzyska współczesną w wyrazie formę. Planowany termin zakończenia prac to sierpień 2014
Zrównoważone projektowanie: eko dom na Podkarpaciu W Dzikowcu koło Kolbuszowej, na terenach objętych programem Natura 2000 powstać ma ekologiczny dom zaprojektowany przez pracownię architektoniczną BXB Studio
Architektura Betonowa 2022: kolejna odsłona ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę dyplomową z wykorzystaniem betonu Poznaliśmy wyniki 23. edycji konkursu Architektura Betonowa na najlepszą pracę dyplomową, w której wykorzystano beton. Wśród laureatów absolwenci wydziałów architektury Politechniki Śląskiej, Warszawskiej i Krakowskiej.
Architecture Student Contest 2022: międzynarodowe pomysły dla warszawskiej Pragi Prezentujemy wyniki tegorocznej edycji Architecture Student Contest. Po raz pierwszy w historii uczestnicy musieli się zmierzyć z przestrzenią usytuowaną w Polsce, a konkretnie na warszawskiej Pradze. Wśród zwycięzców są reprezentanci Politechniki Śląskiej.
Roca One Day Design Challenge: IV edycja konkursu dla młodych architektów Już 15 października powraca międzynarodowy konkurs dla młodych zdolnych projektantów. Tegoroczna odsłona „Roca One Day Design Challenge” po raz kolejny odbędzie się w formule on-line. Zadaniem uczestników będzie stworzenie oryginalnych i innowacyjnych produktów związanych z przestrzenią łazienkową w ciągu zaledwie jednego dnia. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości 2100 euro.
Wyniki konkursu studenckiego na zagospodarowanie rynku w Kazimierzu Biskupim Politechnika Poznańska we współpracy z gminą Kazimierz Biskupi zorganizowała konkurs dla studentów wydziału architektury na zagospodarowanie rynku i terenów wokół zbiornika w Kozarzewku. Wyniki mają zostać wykorzystane przy pracach związanych z modernizacją tych przestrzeni.
Konkurs Drewno w Architekturze 2022: kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu studenckiego Wydział Architektury Politechniki Białostockiej ogłasza czwartą edycję konkursu na najlepsze projekty magisterskie, w których ukazano walory drewna. W konkursie tradycyjnie przewidziano nagrody zarówno dla autorów, jak i promotorów prac.
Tereny przy Roosevelta w Poznaniu: konkurs studencki Miasto Poznań zaprasza do udziału w konkursie studenckim na zagospodarowania terenów przy ulicy Roosevelta. Pula nagród wynosi 20 tys. zł.