Design For Future

i

Autor: materiały prasowe

Konkurs studencki

Druga edycja Konkursu Design For Future szansą dla studentów na zaistnienie w branży targowej!

2023-10-13 12:05

Polska Izba Przemysłu Targowego ogłosiła drugą edycję konkursu adresowanego przede wszystkim do osób z głowami pełnymi pomysłów, sercami bijącymi dla designu oraz wizją przyszłości branży targowej. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 stycznia 2024 roku.

W październiku Izba Przemysłu Targowego ogłosiła drugą edycję konkursu. Jest to kontynuacja misji PIPT w zakresie rozwijania i odkrywania talentów wśród studentów,

Cel i misja konkursu

Konkurs jest skierowany dla studentów kierunków architektury wnętrz i projektowania. Jego celem jest promowanie innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań architektonicznych w branży wystawienniczej i eventowej, z naciskiem na wysoką jakość usług, strategię zero netto emisji CO i podkreślenie roli targów w rozwoju firm i produktów.

Zadanie

Zadanie polega na wykonaniu projektu koncepcyjnego stoiska targowego. Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: ekspozycje targowe o powierzchni do 50 m2 oraz ekspozycje targowe o powierzchni powyżej 100 m2

Co nowego w drugiej edycji?

Regulamin Konkursu został zaktualizowany, szczególnie w zakresie wymogów dotyczących wniosków konkursowych oraz aspektów, na które Jury będzie zwracać szczególną uwagę. W drugiej edycji wprowadzona została dodatkowa nagroda Eco-Innovator, którą Jury może przyznać za projekt, który będzie się szczególnie wyróżniał jako przykład zrównoważonego stoiska / ekspozycji targowej. Wszystkie niezbędne informacje dla uczestników, w tym zaktualizowany Regulamin i harmonogram Konkursu, znajdują się na stronie organizatora: polfair.pl

Nagrody i korzyści. O to walczą studenci!

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsce przywdziany stypendium o wartości 3 000 zł netto, za drugie miejsce – stypendium o wartości 1 500 zł netto, za trzecie – stypendium o wartości 1 000 zł netto. Ponadto wszyscy laureaci otrzymują również bilety wstępu na wybrane targi oraz dyplomy, a także szansę na odbycie stażu w firmie projektującej stoiska.

Uczestnictwo w Konkursie daje studentom możliwość zaprezentowania swoich prac oraz swojego potencjału przed przedstawicielami branży i ekspertami, co może otworzyć przed nimi drzwi do kariery, licznych współprac oraz udziału w ważnych projektach w branży wystawienniczej i eventowej.

Sąd konkursowy

W skład jury wchodzą: prof. dr Remigiusz Grochal, Maciej Sobolewski, Alba Labuda, Zbigniew Józefiok, dr Beata Kozyra, Łukasz Chęciński.

Wyzwanie

Polska Izba Przemysłu Targowego oczekuje od studentów propozycji, które będą nie tylko kreatywne, ale również praktyczne i przemyślane. Pomysłów, które mają szansę wpłynąć na kształt i rozwój branży targowej w najbliższych latach i dostarczą odpowiedzi na wyzwania, przed jakimi stoi branża targowa.

Druga edycja Konkursu Design For Future

i

Autor: materiały prasowe