Architektura MuratorKonkursyFilharmonia Łódzka. Konkurs na projekt identyfikacji wizualnej

Filharmonia Łódzka. Konkurs na projekt identyfikacji wizualnej

Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) ogłaszają otwarty, dwuetapowy konkurs na projekt identyfikacji wizualnej. Termin nadsyłania portfolio upływa 16 grudnia

Filharmonia Łódzka. Konkurs na projekt identyfikacji wizualnej
Filharmonia Łódzka. Konkurs na projekt identyfikacji wizualnej

Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina w 2015 roku obchodzi jubileusz – mija 100 lat od założenia Łódzkiej Orkiestry Symfonicznej. W związku z obchodami jubileuszu zorganizowany został konkurs na projekt nowej identyfikacji wizualnej tej instytucji. Na podstawie nadesłanych portfolio, zawierających przynajmniej trzy projekty identyfikacji wizualnych instytucji państwowych, kulturalnych lub o zbliżonej funkcji, sąd konkursowy  wskaże 5 finalistów. Projektanci zaproszeni do II etapu konkursu otrzymają wynagrodzenie w wysokości 1000 zł tytułem wykonania wstępnych koncepcji prac. Powinny one obejmować m.in. projekt logo Filharmonii Łódzkiej, layout witryny internetowej i plakat.
Wyłoniony spośród tych prac projekt zostanie zrealizowany. Autor nagrodzonej koncepcji zostanie zaproszony do wykonania wszystkich elementów identyfikacji.

Terminy
16 grudnia 2013, 23.59 – termin nadsyłania portfolio na adres: office@stgu.pl
18 grudnia 2013  – ogłoszenie wyników I etapu
22 stycznia 2014 – nadsyłanie wstępnych koncepcji identyfikacji wizualnej przez wybranych   
29 stycznia 2014 – ogłoszenie wyników konkursu

Nagrody
I nagroda – 31 000 zł
Każdy z projektantów zaproszonych do II etapu otrzyma honorarium w wysokości 1000 zł


Sąd konkursowy
Tomasz Bęben – dyrektor naczelny Filharmonii Łódzkiej
Marzena Wiśniak – kierownik Działu Rozwoju i Reklamy Filharmonii Łódzkiej, kierownik projektu
Małgorzata Cnota –  redaktorka wydawnictw Filharmonii Łódzkiej
Sławomir Iwański – projektant graficzny, wykładowca ASP w Łodzi
Dawid Korzekwa – projektant graficzny, prezes Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej, wykładowca ASP w Katowicach
Jakub Stępień Hakobo – projektant graficzny,  Hakobo Studio

Więcej informacji: stgu.pl >>

Konkurs na projekt nowego logo muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) organizuje jednoetapowy konkurs na projekt nowego logo MAiP
Konkurs na projekt logo Koła Studenckiego KREATURA Koło KREATURA, działające przy krakowskim oddziale Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) zaprasza do udziału w otwartym konkursie na projekt logo. Laureat konkursu otrzyma m.in. roczną prenumeratę miesięcznika „Architektura-murator”
Konkurs na projekt sali sportowej w Miechowie Gmina i Miasto Miechów ogłosiły konkurs na projekt nowej sali sportowej w Miechowie. W jury m.in. Piotr Lewicki, Marcin Brataniec i Piotr Chuchacz. Składanie wniosków do 8 sierpnia.
Konkurs na zagospodarowanie przestrzeni przed siedzibą Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki we współpracy z lokalnym oddziałem SARP zaprasza do udziału w konkursie na projekt zagospodarowania przedpola obecnej siedziby Wydziału Architektury przy ul. Podchorążych. Składanie wniosków do  15 sierpnia.
Polacy zwyciężyli w konkursie inwestorskim na projekt kawiarni u podnóża wulkanu Hverfjall na Islandii Polscy architekci Weronika Plata i Wiktor Stankiewicz zajęli pierwsze miejsce w realizacyjnym konkursie na projekt kawiarni u podnóża wulkanu Hverfjall w północnej Islandii. „Koncepcja doskonale łączy krajobraz z architekturą” – napisało jury w uzasadnieniu.
Wyniki konkursu na projekt kulturoteki w Starej Miłosnej W konkursie na projekt nowej kulturoteki na osiedlu Stara Miłosna w Warszawie zwyciężyło  xystudio. Architekci zaprojektowali obiekt o prostej, modułowej bryle i drewnianej konstrukcji z zielenią na dachu oraz głównej fasadzie.
Konkurs na projekt rozbudowy wojewódzkiej straży pożarnej w Toruniu Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu we współpracy z lokalnym oddziałem SARP zaprasza do udziału w konkursie na projekt modernizacji i rozbudowy historycznego obiektu przy ul. Prostej. Składnia wniosków do 14 lipca.
Konkurs na projekt modelowego placu zabaw bez barier PFR Nieruchomości i Fundacja Integracja zapraszają do udziału w konkursie na projekt uniwersalnego placu zabaw dla użytkowników w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności ruchowej. Założenie powstanie na terenie realizowanego właśnie w Katowicach osiedla społecznego autorstwa Kuryłowicz & Associates.