Architektura MuratorKonkursyFilharmonia Łódzka. Konkurs na projekt identyfikacji wizualnej

Filharmonia Łódzka. Konkurs na projekt identyfikacji wizualnej

Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) ogłaszają otwarty, dwuetapowy konkurs na projekt identyfikacji wizualnej. Termin nadsyłania portfolio upływa 16 grudnia

Filharmonia Łódzka. Konkurs na projekt identyfikacji wizualnej
Filharmonia Łódzka. Konkurs na projekt identyfikacji wizualnej

Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina w 2015 roku obchodzi jubileusz – mija 100 lat od założenia Łódzkiej Orkiestry Symfonicznej. W związku z obchodami jubileuszu zorganizowany został konkurs na projekt nowej identyfikacji wizualnej tej instytucji. Na podstawie nadesłanych portfolio, zawierających przynajmniej trzy projekty identyfikacji wizualnych instytucji państwowych, kulturalnych lub o zbliżonej funkcji, sąd konkursowy  wskaże 5 finalistów. Projektanci zaproszeni do II etapu konkursu otrzymają wynagrodzenie w wysokości 1000 zł tytułem wykonania wstępnych koncepcji prac. Powinny one obejmować m.in. projekt logo Filharmonii Łódzkiej, layout witryny internetowej i plakat.
Wyłoniony spośród tych prac projekt zostanie zrealizowany. Autor nagrodzonej koncepcji zostanie zaproszony do wykonania wszystkich elementów identyfikacji.

Terminy
16 grudnia 2013, 23.59 – termin nadsyłania portfolio na adres: office@stgu.pl
18 grudnia 2013  – ogłoszenie wyników I etapu
22 stycznia 2014 – nadsyłanie wstępnych koncepcji identyfikacji wizualnej przez wybranych   
29 stycznia 2014 – ogłoszenie wyników konkursu

Nagrody
I nagroda – 31 000 zł
Każdy z projektantów zaproszonych do II etapu otrzyma honorarium w wysokości 1000 zł


Sąd konkursowy
Tomasz Bęben – dyrektor naczelny Filharmonii Łódzkiej
Marzena Wiśniak – kierownik Działu Rozwoju i Reklamy Filharmonii Łódzkiej, kierownik projektu
Małgorzata Cnota –  redaktorka wydawnictw Filharmonii Łódzkiej
Sławomir Iwański – projektant graficzny, wykładowca ASP w Łodzi
Dawid Korzekwa – projektant graficzny, prezes Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej, wykładowca ASP w Katowicach
Jakub Stępień Hakobo – projektant graficzny,  Hakobo Studio

Więcej informacji: stgu.pl >>

Konkurs na projekt nowego logo muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) organizuje jednoetapowy konkurs na projekt nowego logo MAiP
Konkurs na projekt logo Koła Studenckiego KREATURA Koło KREATURA, działające przy krakowskim oddziale Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) zaprasza do udziału w otwartym konkursie na projekt logo. Laureat konkursu otrzyma m.in. roczną prenumeratę miesięcznika „Architektura-murator”
Konkurs na projekt ekologicznego domu z ogrodem Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej zaprasza studentów i absolwentów architektury i architektury krajobrazu oraz kierunków pokrewnych do udziału w ogólnopolskim konkursie architektoniczno-krajobrazowym „Hrubieszowski dom i ogród z klimatem”.
Rynek w Opolu jako ogólnomiejska przestrzeń integracji: wyniki konkursu SARP Poznaliśmy wyniki konkursu na nowe zagospodarowanie Rynku w Opolu. Władze miasta przeprowadziły go we współpracy z lokalnym oddziałem SARP.
Polska pracownia zwyciężyła w międzynarodowym konkursie na rozbudowę kampusu Uniwersytetu Łotewskiego w Rydze W międzynarodowym konkursie na zagospodarowanie i rozbudowę kampusu Uniwersytetu Łotewskiego w Rydze zwyciężyła krakowska pracownia SBS Engineering Group. Propozycję Polaków za najciekawszą uznała też lokalna społeczność akademicka.
Kolejny etap realizacji Dzielnicy Nowych Technologii w Katowicach. Trwa konkurs na projekt nowego budynku Władze Katowic ogłosiły konkurs na projekt nowego budynku w Dzielnicy Nowych Technologii. Obiekt mieszący m.in. studia telewizyjne z z reżyserkami i pokojami do obsługi produkcji powstanie na terenie dawnej kopalni Wieczorek w ramach katowickiego hubu gamingowo-technologicznego.
Nowy dom kultury w Mikołowie na Śląsku. Wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie. Zwyciężyła młoda architektka Magdalena Jagoda. Drugą nagrodę zdobyło lokalne biuro GIGAarchitekci, a trzecią pracownia PRAZA z Dąbrowy Górniczej.
W Krakowie powstanie nowa siedziba Instytutu Ekspertyz Sądowych. Trwa konkurs architektoniczny Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie we współpracy z lokalnym oddziałem SARP ogłosiły dwuetapowy konkurs na koncepcję nowego budynku placówki. Termin składania wniosków mija 10 marca.