KADRY Architektury: ogólnopolski konkurs fotograficzny

i

Autor: Archiwum Architektury Montaż tymczasowego systemu orientacji przestrzennej dla uchodźców w Katowicach; fot. Łukasz Harat / archiwum antyRAMY

KADRY Architektury: ogólnopolski konkurs fotograficzny

2022-08-19 14:12

Wrocławski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym KADRY Architektury. Zadaniem uczestników jest zaprezentowanie autorskiej wypowiedzi na temat szeroko rozumianej miejskiej solidarności.

Konkurs fotograficzny KADRY Architektury organizowany jest przez wrocławski SARP w ramach festiwalu DoFA'22, który tym razem odbędzie się w dniach 18-20 listopada pod hasłem Miasto Solidarne. Tegoroczna edycja festiwalu jest pierwszą, w której organizatorzy postawili na program kuratorski: do współtworzenia imprezy zaprosili architektki Barbarę Nawrocką i Dominikę Wilczyńską z krakowskiej MiastoPracowni. Podczas 10. edycji DoFA pytamy, kim jest ta, ten i to, o których powinniśmy się zatroszczyć. Jakie ma potrzeby i jak różnorodne grupy reprezentuje? Dla kogo jest projektowane miasto, a czyje potrzeby pomija? Holistycznie ujęte wezwanie do solidarności stanowi pretekst do dyskusji o kryzysie uchodźczym, nierównościach społecznych czy nieludzkich użytkownikach miasta – tłumaczą kuratorki.Ogłoszony właśnie konkurs fotograficzny ma na celu odkrywanie miejsc, zdarzeń, przestrzeni czy społeczności, do których odnoszą się założenia tegorocznego festiwalu. Jak czytamy w regulaminie, nadesłane prace mają być autorską wypowiedzią na temat solidarności miejskiej, ale też lapidarną odpowiedzią na pytanie, czy miasto jest solidarne. Zdjęcia można nadsyłać do 15 września. Najlepsze wybierze 6-osobowe jury w składzie: Karolina Ćwik, artystka wizualna, fotografka; Maciej Hawrylak, architekt, dyrektor generalny festiwalu DoFA; Piotr Marek, architekt, pomysłodawca konkursu; Marta Szymanowska, architektka, projektantka wnętrz oraz kuratorki konkursu: architektki Marta Mnich i Aleksandra Nowysz. Na laureatów czekają nagrody. Za zajęcie pierwszego miejsca: 1500 zł, za miejsce drugie – 1000 zł, a za trzecie – 500 zł. Wyróżnione prace zostaną też pokazane na wystawie fotograficznej „Miasto Solidarne” i opublikowane w specjalnym katalogu podsumowującym 10. edycję DoFA. Więcej informacji oraz regulamin na stronie: www.wroclaw.sarp.org.pl.

ZAPISZ SIĘ