Architektura MuratorKonkursyKonkurs architektoniczny firmy Baumit. Fasada Roku – nowa edycja

Konkurs architektoniczny firmy Baumit. Fasada Roku – nowa edycja

Firma Baumit ogłosił rozpoczęcie VI edycji konkursu architektonicznego Fasada Roku. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 czerwca

Fasada Roku 2012
W nowej edycji konkursu Fasada Roku przyjmowane będą zgłoszenia dotyczące budynków oddanych do użytku pomiędzy 1 stycznia 2012 a 31 grudnia 2012 roku. W sierpniu 2013 roku jury złożone z architektów, przedstawicieli branży budowlanej oraz reprezentantów mediów wybierze najciekawsze obiekty, zrealizowane z wykorzysytaniem pełnej technologii Baumit. Obiekty, które zwyciężą w krajowym plebiscycie wezmą udział w międzynarodowym konkursie Baumit Life Challenge.

Plebiscyt internautów – Fasada Roku 2013
W tegorocznej edycji konkursu internauci głosować mogą na wybrane przez siebie obiekty za pośrednictwem strony internetowej  www.fasadaroku.pl. Każdy głosujący będzie mógł oddać tylko jeden głos na wybraną realizację. Każdy internauta, którego wytypowane obiekty, w trzech kategoriach, pokryją się z decyzją Jury, otrzyma nagrodę rzeczową w postaci „notatnika na pomysły z przyszłością” z limitowanej kolekcji Baumit.

Kategorie
W tegorocznej edycji konkursu Fasada Roku obiekty zgłaszać można w czterech kategoriach:
Budynek nowy
Budynek po rekonstrukcji i adaptacji
Budynek z wielkiej płyty
Budynek po renowacji

Podobnie jak w ubiegłych latach do konkursu Fasada Roku obiekty zgłaszać mogą architekci, projektanci, biura projektowe lub architektoniczne, inwestorzy oraz wykonawcy. Zgłoszenia można nadsyłać pocztą tradycyjną, pocztą elektroniczną lub składać osobiście w siedzibie firmy Baumit. Zgłoszenie można przesłać za pomocą interaktywnego formularza, dostępnego na stronie www.fasadaroku.pl

Komplet dokumentów powinien zawierać:
- wypełniony formularz zgłoszeniowy
- dokumentację zdjęciową z przeprowadzonej realizacji.

Nagrody w konkursie Fasada Roku
Zwycięzcy w każdej z czterech kategorii otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 10 000 zł, a także statuetki oraz certyfikaty.

Więcej informacji:
www.fasadaroku.pl
www.baumit.com Nagroda POLITYKI – finaliści 2020 Znamy finalistów Nagrody Architektonicznej POLITYKI 2020. Swoje nominacje do tegorocznej edycji zgłosił także zespół redakcji „Architektura-murator”.
Rewitalizacja centrum Myszkowa – konkurs Gmina Myszków we współpracy z częstochowskim oddziałem SARP zapraszają do udziału w konkursie na koncepcję rewitalizacji centrum 30-tysięcznego Myszkowa w województwie śląskim. Składanie wniosków do 18 lutego.
Prezydent Szczecina unieważnił konkurs na plac Orła Białego! Jak informuje urząd miasta Szczecina, zwycięska koncepcja pracowni Orłowski Szymański Architekci nie będzie realizowana. Interes publiczny wymaga ponownej weryfikacji założeń, doprowadzenia do końca procedury pozyskiwania od wszystkich zainteresowanych ich uwag i propozycji – mówi zastępca prezydenta Daniel Wacinkiewicz.
Dwuetapowy konkurs na przebudowę siedziby Estrady Poznańskiej Estrada Poznańska ogłasza konkurs na przebudowę swojej siedziby w ponad stuletniej kamienicy przy ul. Masztalarskiej. Uczestnicy, których prace przejdą do II etapu otrzymają zwrot kosztów przygotowania koncepcji.
KoKA 2018, czyli konferencja o konkursach architektonicznych: FOTORELACJA W dniach 23-25 września w podkieleckich Chęcinach miała miejsce pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja o konkursach architektonicznych. W spotkaniu wzięło udział ponad 130 osób, nie tylko architekci, ale też przedstawiciele samorządów i biznesu. Wśród gości z zagranicy znaleźli się m.in. Thomas Vonier, przewodniczący UIA, Renato Rizzi, autor Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, Rūta Leitanaitė, przewodnicząca Stowarzyszenia Architektów Litewskich i Hanna Bondar, była architekt miasta Kijowa.
Jak przeprowadzić modelowy konkurs architektoniczny: konferencja w Chęcinach Tylko do 31 sierpnia można rejestrować się do udziału w pierwszej międzynarodowej konferencji dotyczącej organizowania konkursów architektonicznych. W programie między innymi prezentacja dokonań fundacji Architectuur Lokaal, która z powodzeniem stosuje w Holandii korzystną dla architektów, inwestorów i społeczności lokalnych procedurę dwuetapowych konkursów o bardzo ograniczonym zakresie zadania w pierwszym etapie.