Architektura MuratorKonkursyKonkurs architektoniczny firmy Baumit. Fasada Roku – nowa edycja

Konkurs architektoniczny firmy Baumit. Fasada Roku – nowa edycja

Firma Baumit ogłosił rozpoczęcie VI edycji konkursu architektonicznego Fasada Roku. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 czerwca

Fasada Roku 2012
W nowej edycji konkursu Fasada Roku przyjmowane będą zgłoszenia dotyczące budynków oddanych do użytku pomiędzy 1 stycznia 2012 a 31 grudnia 2012 roku. W sierpniu 2013 roku jury złożone z architektów, przedstawicieli branży budowlanej oraz reprezentantów mediów wybierze najciekawsze obiekty, zrealizowane z wykorzysytaniem pełnej technologii Baumit. Obiekty, które zwyciężą w krajowym plebiscycie wezmą udział w międzynarodowym konkursie Baumit Life Challenge.

Plebiscyt internautów – Fasada Roku 2013
W tegorocznej edycji konkursu internauci głosować mogą na wybrane przez siebie obiekty za pośrednictwem strony internetowej  www.fasadaroku.pl. Każdy głosujący będzie mógł oddać tylko jeden głos na wybraną realizację. Każdy internauta, którego wytypowane obiekty, w trzech kategoriach, pokryją się z decyzją Jury, otrzyma nagrodę rzeczową w postaci „notatnika na pomysły z przyszłością” z limitowanej kolekcji Baumit.

Kategorie
W tegorocznej edycji konkursu Fasada Roku obiekty zgłaszać można w czterech kategoriach:
Budynek nowy
Budynek po rekonstrukcji i adaptacji
Budynek z wielkiej płyty
Budynek po renowacji

Podobnie jak w ubiegłych latach do konkursu Fasada Roku obiekty zgłaszać mogą architekci, projektanci, biura projektowe lub architektoniczne, inwestorzy oraz wykonawcy. Zgłoszenia można nadsyłać pocztą tradycyjną, pocztą elektroniczną lub składać osobiście w siedzibie firmy Baumit. Zgłoszenie można przesłać za pomocą interaktywnego formularza, dostępnego na stronie www.fasadaroku.pl

Komplet dokumentów powinien zawierać:
- wypełniony formularz zgłoszeniowy
- dokumentację zdjęciową z przeprowadzonej realizacji.

Nagrody w konkursie Fasada Roku
Zwycięzcy w każdej z czterech kategorii otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 10 000 zł, a także statuetki oraz certyfikaty.

Więcej informacji:
www.fasadaroku.pl
www.baumit.com Kolejny konkurs na oprawę pomnika Narutowicza w Warszawie Miasto st. Warszawa ogłosiło nowy konkurs na oprawę architektoniczno-rzeźbiarską pomnika Gabriela Narutowicza. Poprzedni, w którym zwyciężyła koncepcja firmy Granity Skwara Group, został unieważniony.
Park Aktywności Rodzinnej w Wawrze: wyniki konkursu Plany realizacji Parku Aktywności Rodzinnej w Wawrze budzą kontrowersje. Czy słusznie? Władze miasta właśnie rozstrzygnęły konkurs na zagospodarowanie czterohektarowej polany w sąsiedztwie tzw. Lasku Wawerskiego.
Będzie nowa siedziba Muzeum Okręgowego w Lesznie. Właśnie ogłoszono konkurs na jej projekt Nowa siedziba Muzeum Okręgowego w Lesznie powstać ma w wyniku adaptacji i rozbudowy tzw. Starej Octowni w samym centrum miasta. Poznański oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich właśnie ogłosił konkurs na projekt obiektu.
Będzie konkurs architektoniczny na odbudowę Pałacu Saskiego Projekt odbudowy Pałacu Saskiego zostanie wyłoniony w konkursie architektonicznym. Powołana w celu realizacji inwestycji spółka Pałac Saski planuje go ogłosić na początku 2023 roku.
W poszukiwaniu uczciwych konkursów: rozmowa z Robertem Majkutem Są konkursy, które służą tylko do finansowania biznesu organizatorów. Red Dot Design Award pokazał światu, że można tak działać. Wątpliwą sprawą jest tu już niezliczona liczba bardzo wąskich kategorii, skonstruowanych celowo tak, by niemal każdy uczestnik mógł zwyciężyć w jednej z nich.
Jedno z pierwszych osiedli Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych powstanie w Tczewie. Wyniki konkursu Pracownia BudCud wygrała konkurs na projekt budynku wielorodzinnego przy ul. Bałdowskiej w Tczewie. Będzie to jedna z pierwszych realizacji Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych, które mają zastąpić funkcjonujące dotychczas Towarzystwa Budownictwa Społecznego.