Architektura MuratorKonkursyKonkurs architektoniczny „Membrana w kreowaniu przestrzeni”

Konkurs architektoniczny „Membrana w kreowaniu przestrzeni”

Głównym celem jest analiza możliwości dotyczących zastosowania membrany w miejskiej przestrzeni publicznej, ukazanie potencjału jaki za sobą niesie użycie tego materiału dla wprowadzenia nowych wartości estetycznych poprawiających atrakcyjność otoczenia

fotka z /zdjecia/plakat__A5_art_01.jpg

Ogłoszenie konkursu: 18.02.2011
Termin składania prac: 11.04.2011

Konkurs ogólnopolski adresowany jest do studentów, projektantów, architektów.

Głównym celem konkursu jest analiza możliwości dotyczących zastosowania membrany w miejskiej przestrzeni publicznej, ukazanie potencjału jaki za sobą niesie użycie tego materiału dla wprowadzenia nowych wartości estetycznych poprawiających atrakcyjność naszego otoczenia.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie koncepcji pokazującej poszukiwania nowych zastosowań dla membrany. Projektowane przez uczestników formy mogą tworzyć :
- elementy placów miejskich, instalacje parkowe, promenady, kładki dla pieszych, wiaty przystankowe lub inne formy dowolnie wybrane przez uczestnika konkursu, które wzbogacają przestrzeń publiczną , pozwalając użytkować ją w nowy sposób oraz uczynią bardziej wartościową estetycznie;
- elewacje budynków- swobodne kształtowania elewacji dzięki membranie, jej zastosowanie np. jako materiału, który pełni rolę ochrony przed słońcem;
- obiekty pneumatyczne, które dzięki mobilności i łatwości wykonania mogą pełnić rolę obiektów tymczasowych np. pawilonów wystawowych, kiosków informacyjnych lub innych obiektów w przestrzeni miejskiej dowolnie wybranych przez Uczestników konkursu;

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu pokazującego nowe możliwość zastosowania membrany w miejskiej przestrzeni publicznej.
Ocenie Jury będzie podlegał zarówno nowatorski pomysł dla zastosowania membrany jak i ciekawe formy wynikające z poszukiwań jej ukształtowania. Organizatorem konkursu jest biuro projektowe Modern Construction Systems, główny projektant Stadionu Miejskiego na Euro 2012 w Poznaniu.

Nagrody:
Pierwsza nagroda – 3 000 PLN
Druga nagroda - 2 000 PLN
Trzy równorzędne wyróżnienia każde po - 1000 PLN

Uczestnicy wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych prac będą mieli możliwość uczestnictwa w jednodniowych zorganizowanych przez Organizatora konkursu warsztatach poświęconych membranom, gdzie będą mogli wykonać modele fizyczne swoich nagrodzonych lub wyróżnionych projektów. Organizator planuje dyskusję pokonkursową oraz wystawę prac konkursowych, a także wydanie katalogu. Nagrodzeni otrzymają również propozycję odbycia stażu w pracowni architektonicznej Modern Construction Systems.

Więcej informacji dotyczących konkursu „Membrana w kreowaniu przestrzeni” od 18.02.2011 na stronie internetowej konkursu www.membrana-konkurs.pl.

Patronat medialny: "Architektura-murator"

fotka z /zdjecia/plakat__A5_art.jpg
Konkurs na Muzeum Śniegu w Rovaniemi: The Unbelievable Challenge 2021 Święty Mikołaj z Rovaniemi zaprasza studentów i młodych architektów do zaprojektowania muzeum śniegu. Ta znana na całym świecie postać martwi się zmianami klimatycznymi i znikającą pokrywą śnieżną, i chce zwrócić na to uwagę innych. Partnerami konkursu są miasto Rovaniemi oraz pracownie WXCA i Snøhetta!
Konkurs na projekt domu o powierzchni do 70 metrów kwadratowych Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło dwuetapowy konkurs na projekt koncepcyjny domu jednorodzinnego o powierzchni zabudowy do 70 m². Przewidziano między innymi 100 nagród pieniężnych w wysokości 5 tys. zł każda.
Roca One Day Design Challenge: III edycja konkursu dla młodych architektów i projektantów tym razem w formule on-line Już 8 października powraca międzynarodowy konkurs dla młodych projektantów i architektów organizowany przez firmę Roca. Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, tegoroczna odsłona „Roca One Day Design Challenge” będzie miała charakter cyfrowy. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie innowacyjnego rozwiązania do przestrzeni łazienkowej w zaledwie jeden dzień. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości 2100 euro.
Konkurs na instalację upamiętniającą manifestację gorzowian przeciwko stanowi wojennemu Trwa konkurs na opracowanie koncepcji instalacji artystycznej upamiętniającej tzw. wydarzenia gorzowskie z 31 sierpnia 1982 roku.
Konkursy uczą. Rozmowa z Robertem Koniecznym Uczymy się na własnych błędach, na przegranych, dlatego udział w konkursach jest szalenie rozwijający – rozmowa z Robertem Koniecznym, jednym z jurorów tegorocznego konkursu KOŁO „Projekt Łazienki 2021”.
Konkurs na projekt obiektu wystawienniczego na terenie dawnego obozu w Treblince Muzeum Treblinka i Stowarzyszenie Architektów Polskich zapraszają do udziału w jednoetapowym konkursie na projekt nowego obiektu wystawienniczo-edukacyjnego. Składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie do 7 września.