Architektura MuratorKonkursyKonkurs Eleven Cambodia 2015

Konkurs Eleven Cambodia 2015

Przedmiotem konkursu jest projekt wielofunkcyjnej, mobilnej struktury dla społeczności zamieszkującej pływające wioski nad jeziorem Tonle Sap w Kambodży.

Konkurs Kambodża

Jezioro Tonle Sap w Kambodży to jeden z największych zbiorników czystej wody w regionie. Jest ono nie tylko siedliskiem wielu gatunków ptaków i ryb, lecz także domem dla około 1,2 miliona ludzi, zamieszkujących pływające wioski. Coraz większe zanieczyszczenia nieodwracalnie niszczą to unikalne miejsce i stanowią zagrożenie dla zdrowia lokalnej społeczności.

Konkurs poprzedzi wystawa oraz publikacja, która ma się przyczynić do promocji projektu i wzrostu świadomości katastrofy ekologicznej zagrażającej Tonle Sap. Zadaniem w konkursie jest zaprojektowanie struktury lub wielu mobilnych struktur, które mogłyby swobodnie poruszać się po powierzchni jeziora. Powinny one spełniać trzy podstawowe funkcje: centrum opieki zdrowotnej, badań nad stanem zanieczyszczenia jeziora oraz edukacji lokalnej społeczności. Do udziału w konkursie zaproszeni są architekci, projektanci, studenci oraz multidyscyplinarne zespoły z całego świata (max. 4 osoby).

Terminy:

11 czerwca 2015 - wczesna rejestracja
22 czerwca 2015 - standardowa rejestracja
11 września 2015 - zakończenie przyjmowania zgłoszeń
11 listopada 2015 - ogłoszenie wyników konkursu

Nagrody:

I nagroda - £1,500, zaproszenie do zespołu jury kolejnej edycji konkursu oraz zaproszenie do zespołu odpowiedzialnego za realizację projektu
II nagroda - £500
Nagroda internautów - £500 - wszystkie zgłoszenia zostaną opublikowane na stronie internetowej konkursu, gdzie odbędzie się głosowanie internautów. Nagrodę otrzyma autor pracy z największą liczbą głosów.
6 wyróżnień honorowych

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne na stronie: http://www.eleven-magazine.com/

Konkurs na projekt rozbudowy wojewódzkiej straży pożarnej w Toruniu Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu we współpracy z lokalnym oddziałem SARP zaprasza do udziału w konkursie na projekt modernizacji i rozbudowy historycznego obiektu przy ul. Prostej. Składnia wniosków do 14 lipca.
Konkurs na projekt modelowego placu zabaw bez barier PFR Nieruchomości i Fundacja Integracja zapraszają do udziału w konkursie na projekt uniwersalnego placu zabaw dla użytkowników w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności ruchowej. Założenie powstanie na terenie realizowanego właśnie w Katowicach osiedla społecznego autorstwa Kuryłowicz & Associates.
Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej w Warszawie: konkurs SARP Trwa konkurs na projekt nowej siedziby Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej przy ul. Flisa w Warszawie. Składanie wniosków do 15 czerwca.
Laureaci Konkursu TEORIA i Stypendium PRAKTYKA 2022 Fundacja im. Stefana Kuryłowicza ogłosiła tegorocznych laureatów konkursów TEORIA i PRAKTYKA. Za najlepszą pracę teoretyczną doceniono Annę Jarugę-Rozdolską, absolwentkę Wydziału Architektury Politechniki Łódzkiej, natomiast stypendystą fundacji został Cezary Adamowicz, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.
Wyniki konkursu na zespół budynków Sądu Apelacyjnego i Sejmiku Województwa Mazowieckiego w Warszawie Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt budynków Sądu Apelacyjnego i Sejmiku Województwa Mazowieckiego przy ul. Świętojerskiej w Warszawie. Główną nagrodę zdobyła warszawska pracownia Projekt Praga.
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2022: znamy laureatów Poznaliśmy laureatów 8. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Grand Prix dla Browarów Warszawskich projektu Jemsów, ale wśród najlepszych stołecznych realizacji także kameralna plaża w Wawrze, targowisko Bakalarska czy Dom Ronalda McDonalda. Jury przyznało też dwie nagrody specjalne: za rozwiązania proekologiczne i zapewniające dostępność.