Konkurs MBP im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu wraz z Wydziałem Architektury PWr na uniwersalną koncepcję architektoniczną aranżacji wnętrza bibliotecznej strefy dla dzieci

i

Autor: materiały prasowe WA PWr

Konkurs na koncepcję architektoniczną aranżacji wnętrza bibliotecznej strefy dla dzieci

2024-01-15 17:09

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu wraz z Wydziałem Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza studentów architektury do udziału w konkursie na uniwersalną koncepcję architektoniczną aranżacji wnętrza bibliotecznej strefy dla dzieci. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 stycznia 2024, a dla autora najlepszej koncepcji przewidziana nagroda w wysokości 5000 zł.

Studenci Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej mogą wziąć udział w konkursie organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu we współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Wrocławskiej. Przedmiotem konkursu jest opracowanie uniwersalnej koncepcji architektonicznej aranżacji wnętrza bibliotecznej strefy dla dzieci z elastycznymi rozwiązaniami meblarskimi w oparciu o wytyczne do opracowania pracy konkursowej oraz wszystkie warunki zawarte w regulaminie konkursu. Organizatorom zależy na modułowej koncepcji zagospodarowania kącika dziecięcego w bibliotece, który pozwoli na stworzenie przestrzeni do wypoczynku, nauki i zabawy dla dzieci w wieku 3-12 lat. Zaprojektowane miejsce powinno być funkcjonalne, energooszczędne i uwzględniać użycie materiałów z/do recyklingu.

Prace można zgłaszać do 22 stycznia na adres mbp00@biblioteka.wroc.pl, a na autora najlepszej koncepcji czeka atrakcyjna nagroda w wysokości 5000 zł. Zgłoszenia zostaną ocenione przez jury, w skład którego wchodzą między innymi dziekan i prodziekan Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz architekt Grzegorz Kłoda z pracowni GK-ATELIER. Regulamin konkursu oraz wytyczne znajdują się na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej: https://biblioteka.wroc.pl/konkurs-architektoniczny/, a pytania można kierować na adres: mbp00@biblioteka.wroc.pl. Patronami konkursu są Stowarzyszenie Architektów Wnętrz oraz GK-ATELIER.

Konkurs MBP im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu wraz z Wydziałem Architektury PWr na uniwersalną koncepcję architektoniczną aranżacji wnętrza bibliotecznej strefy dla dzieci

i

Autor: materiały prasowe WA PWr