Architektura MuratorKonkursyKonkurs na Muzeum Śniegu w Rovaniemi: The Unbelievable Challenge 2021

Konkurs na Muzeum Śniegu w Rovaniemi: The Unbelievable Challenge 2021

Święty Mikołaj z Rovaniemi zaprasza studentów i młodych architektów do zaprojektowania muzeum śniegu. Ta znana na całym świecie postać martwi się zmianami klimatycznymi i znikającą pokrywą śnieżną, i chce zwrócić na to uwagę innych. Partnerami konkursu są miasto Rovaniemi oraz pracownie WXCA i Snøhetta!

Konkurs na Muzeum Śniegu w Rovaniemi: The Unbelievable Challenge 2021
Lokalizacja Muzeum Śniegu w Rovaniemi; fot. materiały konkursu The Unbelievable Challenge 2021

The Unbelievable Challenge 2021 to kolejna odsłona konkursu architektonicznego dla młodych projektantów z krajów strefy Schengen, który organizuje firma Ruukki Construction. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie Muzeum Śniegu w Rovaniemi przy wykorzystaniu produktów stalowych Ruukki. Sędziowie oceniać będą nie tylko piękną formę obiektu, ale też możliwość recyklingu i ponownego użycia produktów wykorzystanych do jego budowy.

W jury zasiadają architektki Eli Synnevåg z biura Snöhetta i Marta Sękulska-Wrońska z WXCA, architekt  Alexandru Oprita, który zwyciężył w edycji z 2014 roku, Sipi Hintsanen, architekt miasta Rovaniemi, Jānis Zaharāns z firmy Ruukki oraz... sam Święty Mikołaj.

Zrównoważone projektowanie z duchem czasu, z szacunkiem dla środowiska, z troską o wspólną przyszłość na Ziemi, jest dziś dla nas tym wyzwaniem, które traktujemy priorytetowo. Z wielką radością przyjmiemy na staż w WXCA zwycięzcę konkursu, który przekona wymagającego Świętego Mikołaja, że zaproponowane rozwiązania pozwolą ochronić to, co dla niego jest cenne
– mówi Marta Sękulska-Wrońska, partner w WXCA.

Główną nagrodą w konkursie jest 6-miesięczny staż w pracowni WXCA w Warszawie oraz nagroda pieniężna w wysokości 1000 euro. Projekty można przesyłać do 3 listopada, rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na 9 grudnia 2021 roku. więcej informacji oraz regulamin na stronie www.unbelievablechallenge.com.

Konkurs na Muzeum Śniegu w Rovaniemi: The Unbelievable Challenge 2021
Lokalizacja Muzeum Śniegu w Rovaniemi; fot. materiały konkursu The Unbelievable Challenge 2021

Najważniejsze konkursy dla młodych architektów
Najważniejsze konkursy dla młodych architektów Publikujemy przegląd najważniejszych nagród i konkursów skierowanych wyłącznie do młodych architektów. Jak wynika z zestawienia, organizatorzy przyjmują różne cezury wieku i w różny sposób poszukują najbardziej obiecujących projektantów. Pod uwagę brana jest pierwsza realizacja, portfolio bądź obiekt, ale też opracowanie projektu na zadany temat. Warto zauważyć, że wśród laureatów coraz częściej pojawiają się Polacy – pisze Tomasz Żylski
Autor: (Red.)
Nagroda Quadro – najlepsze realizacje Poznania 2021 Poznaliśmy wyniki konkursu o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro 2021! W 23. edycji konkursu na najlepszą realizację minionego roku zwyciężyła pracownia Insomia za projekt kolejnego etapu osiedla Nowy Strzeszyn.
Konkurs na aranżację wystawy stałej Muzeum KL Plaszow Trwa konkurs na wykonanie koncepcji aranżacji plastycznej wystawy stałej w nowo utworzonym Muzeum – Miejscu Pamięci KL Plaszow. Ekspozycja zostanie zrealizowana w dwóch lokalizacjach: nowo projektowanym budynku Memoriału oraz zabytkowym obiekcie, tzw. Szarym Domu.
Twój dom – dialog z tradycją. Konkurs na wzorcowy dom dla Podlasia i nabór na warsztaty z projektowania architektury regionalnej Narodowy Instytut Dziedzictwa zaprasza do udziału w konkursie na projekt domu jednorodzinnego dla terenów wiejskich i podmiejskich województwa podlaskiego. Konkursowi towarzyszą warsztaty z projektowania regionalnego.
Konkurs na projekt promenady nadmorskiej w Ustce Słupski oddział SARP zaprasza do udziału w konkursie na projekt nowego zagospodarowania promenady nadmorskiej w Ustce. Jury pod przewodnictwem Zbigniewa Maćkowa czeka na projekty do 23 listopada.
Konkurs na projekt domu o powierzchni do 70 metrów kwadratowych Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło dwuetapowy konkurs na projekt koncepcyjny domu jednorodzinnego o powierzchni zabudowy do 70 m². Przewidziano między innymi 100 nagród pieniężnych w wysokości 5 tys. zł każda.
Roca One Day Design Challenge: III edycja konkursu dla młodych architektów i projektantów tym razem w formule on-line Już 8 października powraca międzynarodowy konkurs dla młodych projektantów i architektów organizowany przez firmę Roca. Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, tegoroczna odsłona „Roca One Day Design Challenge” będzie miała charakter cyfrowy. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie innowacyjnego rozwiązania do przestrzeni łazienkowej w zaledwie jeden dzień. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości 2100 euro.