Architektura MuratorKonkursyKonkurs na projekt elewacji z drukowanych paneli

Konkurs na projekt elewacji z drukowanych paneli

Firma Euramax zaprasza architektów i projektantów do zaprojektowania nowej elewacji holenderskiej fabryki

Zgłaszane na konkurs prace powinny prezentować możliwości technologii ALUDESIGN. System ten polega na nanoszeniu druku cyfrowego na panele elewacyjne. Producent podkreśla trwałość i odporność na promieniowanie UV tej techniki. Rozmiar pokrytych nadrukiem paneli może wynosić 2,6 x 10 metrów, a zatem nadają się one do tworzenia wielkoformatowych „murali”.
Prace konkursowe powinny być projektami graficznymi nowej elewacji fabryki. Powierzchnia ściany wynosi 200 m2, szczegółowe rysunki dostępne są na stronie www.archello.com. Projekty wraz z krótkim opisem nadsyłać należy na adres tom.kolnaar@archello.com.  Organizator konkursu zaprasza do udziału dla architektów, projektantów i studentów kierunków projektowych .

Terminy
20 maja 2014 – termin składania prac konkursowych
30 maja 2014 – obrady jury
5 czerwca 2014 – ogłoszenie wyników konkursu

Nagrody
Nagroda główna – 1500 euro oraz realizacja projektu konkursowego

Więcej informacji: http://www.archello.com/en/event/open-competition-transform-our-factory-wall-complete-freedom-design

ALUDESIGN: drukowana fasada
Współczesna architektura betonowa. Kwiaty na elewacji Muzeum Vorarlberg w Austrii Nowy budynek Muzeum Vorarlberg w Bregenz ukazuje możliwości kształtowania betonu we współczesnej architekturze. Wypukły relief na elewacji przypomina tysiące betonowych kwiatów. Do jego wykonania wykorzystano odlewy kilku wzorów spodów plastikowych butelek PET. Projekt powstał w pracowni architektonicznej Cukrowicz Nachbaur
Szklana elewacja we współczesnej architekturze skandynawskiej. Aula Instytutu Karolinska pracowni Wingårdhs Szklana elewacja oraz jej geometria decydują o ikonicznym charakterze nowej, długo wyczekiwanej auli Instytutu Karolinska, zaprojektowanej przez pracownię architektoniczną Wingårdhs
Konkurs na projekt schroniska na górze Jeżowa Woda w Beskidach Fundacja Ideanova ogłosiła międzynarodowy konkurs na projekt schroniska z restauracją i małym planetarium na górze Jeżowa Woda koło Nowego Sącza. Przyszły inwestor planuje obiekt na miarę słynnego obserwatorium na Śnieżce.
Konkurs realizacyjny na projekt modelowej szkoły dla południowego Senegalu Trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji konkurs Kaira Looro. Tym razem zadaniem uczestników jest zaprojektowanie modelowej szkoły podstawowej dla wsi w południowym Senegalu. Jury pod przewodnictwem Kengo Kumy wybierze 30 projektów, z których najlepszy zostanie zrealizowany.
W Gdańsku powstanie Muzeum Westerplatte. Właśnie ogłoszono konkurs na projekt gmachu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłosiło dwuetapowy konkurs na projekt Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Obiekt stanąć ma na terenie historycznej bitwy na Westerplatte.
We Włochach powstanie nowe osiedle z mieszkaniami komunalnymi. Warszawa właśnie ogłosiła konkurs Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego wraz ze Stołecznym Zarządem Rozbudowy Miasta organizują konkurs na zespół budynków z mieszkaniami komunalnymi i lokalami usługowymi. Nowe osiedle powstanie przy ul. 1 Sierpnia we Włochach.
Trwa konkurs na projekt nowej siedziby Polskiej Opery Królewskiej. Budynek stanie na terenie Łazienek „Potrzebujemy dobrego pomysłu na ten budynek” – mówił wicepremier i minister kultury Piotr Gliński podczas konferencji prasowej zapowiadającej konkurs na projekt nowej siedziby Polskiej Opery Królewskiej. Gmach ma stanąć na terenie Łazienek, a w jury zasiadają m.in. Magdalena Kozień-Woźniak, Jacek Lenart i Piotr Lewicki.
Pałac Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze jako laboratorium pozytywistycznych idei Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt wystawy stałej w Pałacu Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze. Według zwycięskiej koncepcji zespołu Marcina Kwietowicza nowo powołana placówka stanie się laboratorium pozytywistycznych idei, inspirując do pracy na rzecz rozwiązywania współczesnych problemów.