Architektura MuratorKonkursyKonkurs na projekt Ogródka Jordanowskiego w Międzychodzie

Konkurs na projekt Ogródka Jordanowskiego w Międzychodzie

Zadanie konkursowe dotyczy opracowania koncepcji architektoniczno-urbanistycznej zagospodarowania Ogródka Jordanowskiego. Termin składania prac upływa 30 listopada 2017 roku.

Powierzchnia Ogródka Jordanowskiego przy ulicy Wyspiańskiego w Międzychodzie (województwo wielkopolskie), wynosi 1,85 ha. W zadaniu konkursowym wymagane jest uwzględnienie parkingu, miasteczka rowerowego (służącego do nauki jazdy na rowerze), zagospodarowanie istniejącego toru saneczkowego na wielofunkcyjny park sportowo-rekreacyjny, przebudowa budynku gospodarczego na zaplecze techniczno-sanitarne. Ponadto uczestnicy konkursu muszą zaproponować rozwiązanie oświetlenia Ogródka i małą architekturę oraz projekt zagospodarowania zieleni.

Nagroda główna wynosi 5 tysięcy złotych. Zwycięzcy zostaną zaproszeni do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie opracowania projektowo-kosztorysowego.

W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, posiadających wiedzę i doświadczenie oraz zdolności techniczne lub zawodowe. Każdy uczestnik może złożyć tylko jedną pracę konkursową.

Organizatorem konkursu jest Urząd Miasta i Gminy w Międzychodzie.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: www.bip.miedzychod.pl

Konkurs na pawilon dla bezdomnych kotów w Warszawie Władze Warszawy ogłosiły konkurs na projekt nowej kociarni w Wawrze. Pawilon będzie mógł przyjąć do 300 kotów.
Konkurs na projekt rewitalizacji Miejskiego Parku Rodzinnego w Redzie Władze Redy ogłosiły konkurs na rewitalizację i rozbudowę Miejskiego Parku Rodzinnego. Zadaniem uczestników jest m.in. zaprojektowanie tężni oraz wodnego placu zabaw.
Konkurs na projekt sali sportowej w Miechowie Gmina i Miasto Miechów ogłosiły konkurs na projekt nowej sali sportowej w Miechowie. W jury m.in. Piotr Lewicki, Marcin Brataniec i Piotr Chuchacz. Składanie wniosków do 8 sierpnia.
Konkurs na zagospodarowanie przestrzeni przed siedzibą Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki we współpracy z lokalnym oddziałem SARP zaprasza do udziału w konkursie na projekt zagospodarowania przedpola obecnej siedziby Wydziału Architektury przy ul. Podchorążych. Składanie wniosków do  15 sierpnia.
Polacy zwyciężyli w konkursie inwestorskim na projekt kawiarni u podnóża wulkanu Hverfjall na Islandii Polscy architekci Weronika Plata i Wiktor Stankiewicz zajęli pierwsze miejsce w realizacyjnym konkursie na projekt kawiarni u podnóża wulkanu Hverfjall w północnej Islandii. „Koncepcja doskonale łączy krajobraz z architekturą” – napisało jury w uzasadnieniu.
Wyniki konkursu na projekt kulturoteki w Starej Miłosnej W konkursie na projekt nowej kulturoteki na osiedlu Stara Miłosna w Warszawie zwyciężyło  xystudio. Architekci zaprojektowali obiekt o prostej, modułowej bryle i drewnianej konstrukcji z zielenią na dachu oraz głównej fasadzie.