Architektura MuratorKonkursyKonkurs na projekt poidełka dla Warszawy

Konkurs na projekt poidełka dla Warszawy

Ogłoszono konkurs na projekt miejskiego poidełka, które powstanie w najliczniej uczęszczanych przestrzeniach publicznych stolicy. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie upływa 31 stycznia 2017 roku. Główna nagroda wynosi 20 tys. złotych.

Konkurs na projekt miejskiego poidełka

Już wkrótce w przestrzeni publicznej stolicy pojawią się poidełka, które zapewnią mieszkańcom i turystom dostęp do bezpłatnej, czystej wody pitnej. Miasto, wspólnie z Oddziałem Warszawskim SARP i Fundacją Bęc Zmiana ogłosiło konkurs na opracowanie ich koncepcji. To krok w stronę realizacji projektu „Pij Warszawo”, który zwyciężył w ramach budżetu partycypacyjnego.

Zależy nam na znalezieniu najlepszej formy poidełka, takiej, aby mogła się stać standardem tego typu urządzeń w Warszawie, także i w kolejnych realizacjach. Istotne jest również znalezienie takich rozwiązań technicznych, które zapewnią ich łatwy montaż i późniejsze bezproblemowe użytkowanie – mówi Michał Olszewski, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Poidełka mają powstać na często uczęszczanych placach, ulicach i w parkach. Wstępnie w projekcie wskazano 25 miejsc, m.in. Plac Zbawiciela, pl. Bankowy, pl. Unii Lubelskiej, Plac na Rozdrożu, skrzyżowanie ul. Dobrej i Tamka, Bulwar B. Grzymały Siedleckiego oraz w okolice Starego Miasta.

Nadesłane prace oceni 10-osobowy sąd konkursowy, w skład którego weszli m.in. przedstawiciele władz miasta, oddziału warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich, Politechniki Warszawskiej oraz Maciej Czapliński - pomysłodawca i autor zwycięskiego projektu „Pij Warszawo”.

Terminy:
31 stycznia 2017 do godz. 15.00 - termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie
Wnioski należy składać na adres: Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich, ul. Foksal 2, 00-366 Warszawa.
14 kwietnia 2017 roku - ogłoszenie wyników konkursu

Nagrody:
I nagroda - 20 000 złotych oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowej
II nagroda - 15 000 zł
III nagroda – 10 000 zł.

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie warszawskiego oddziału SARP.

Polska pracownia zwyciężyła w międzynarodowym konkursie na rozbudowę kampusu Uniwersytetu Łotewskiego w Rydze W międzynarodowym konkursie na zagospodarowanie i rozbudowę kampusu Uniwersytetu Łotewskiego w Rydze zwyciężyła krakowska pracownia SBS Engineering Group. Propozycję Polaków za najciekawszą uznała też lokalna społeczność akademicka.
Kolejny etap realizacji Dzielnicy Nowych Technologii w Katowicach. Trwa konkurs na projekt nowego budynku Władze Katowic ogłosiły konkurs na projekt nowego budynku w Dzielnicy Nowych Technologii. Obiekt mieszący m.in. studia telewizyjne z z reżyserkami i pokojami do obsługi produkcji powstanie na terenie dawnej kopalni Wieczorek w ramach katowickiego hubu gamingowo-technologicznego.
Nowy dom kultury w Mikołowie na Śląsku. Wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie. Zwyciężyła młoda architektka Magdalena Jagoda. Drugą nagrodę zdobyło lokalne biuro GIGAarchitekci, a trzecią pracownia PRAZA z Dąbrowy Górniczej.
W Krakowie powstanie nowa siedziba Instytutu Ekspertyz Sądowych. Trwa konkurs architektoniczny Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie we współpracy z lokalnym oddziałem SARP ogłosiły dwuetapowy konkurs na koncepcję nowego budynku placówki. Termin składania wniosków mija 10 marca.
Konkurs Geberit 2023: trwa jubileuszowa edycja konkursu na projekt łazienki Wystartowała jubileuszowa, 25. edycja konkursu Geberit 2023 (dawniej konkurs KOŁO) dla studentów i młodych architektów. Tym razem zadaniem jest opracowanie koncepcji mobilnej toalety przy Pałacu Zamoyskich w Warszawie.
Konkurs na zagospodarowanie rynku w Raciborzu Katowicki oddział SARP we współpracy z Urzędem Miasta Racibórz ogłosił właśnie konkurs na koncepcję zagospodarowania rynku w leżącej nad Odrą historycznej stolicy Śląska. Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie można składać do 6 marca