Architektura MuratorKonkursyKonkurs na projekt rewitalizacji Miejskiego Parku Rodzinnego w Redzie

Konkurs na projekt rewitalizacji Miejskiego Parku Rodzinnego w Redzie

Władze Redy ogłosiły konkurs na rewitalizację i rozbudowę Miejskiego Parku Rodzinnego. Zadaniem uczestników jest m.in. zaprojektowanie tężni oraz wodnego placu zabaw.

Konkurs na projekt rewitalizacji Miejskiego Parku Rodzinnego w Redzie
Fragment tężni w Ciechocinku; fot. Tadam / CC BY-SA 4.0

Miejski Park Rodzinny należy do ulubionych terenów zielonych mieszkańców Redy. Położony w samym centrum nad rzeką Redą oferuje wiele atrakcji, jak plenerowa siłownia, niewielka plaża, plac zabaw, skatepark czy amfiteatr. Magistrat zdecydował jednak wzbogacić park o kolejne udogodnienia, a przy okazji zrewitalizować całe założenie. Na rozbudowę ogłosił właśnie konkurs architektoniczny. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie tężni, zbiornika retencyjnego, wodnego placu zabaw i nowej strefy relaksu, a także uporządkowanie komunikacji i zaproponowanie elementów małej architektury. W 6-osobowym jury zasiadają Hanna Szcześniak, Halina Grzeszczuk, Magdalena Bartczak, Hanna Dziubek-Lechowska, Marek Kopicki i Mateusz Richert.

Maksymalny koszt realizacji prac na podstawie zwycięskiego projektu to 9 mln zł. Wartość zamówienia na opracowanie dokumentacji projektowej nie może przekroczyć 200 tys. zł. Pula nagród wynosi natomiast 62 tys. zł. Za pierwsze miejsce przewidziano 30 tys. zł, za miejsce drugie – 20 tys. zł, za trzecie – 10 tys. Zaplanowano też wyróżnienie w wysokości 2 tys. zł. Prace konkursowe należy złożyć do 18 listopada. Więcej informacji oraz regulamin na: platformazakupowa.pl.

 

Tężnia solankowa w Busku-Zdroju Architektura tężni jest ramą dla ruchu odbywającego się wewnątrz niej. Tworzy przestrzenny kontekst dla uzdrawiania tam ciała i zmysłów. O nowej realizacji biura 2pm architekci pisze Janusz Sepioł.
Park miejski w Starachowicach Historię tego miejsca czyta się nie tylko w napotykanych wzdłuż parkowych ścieżek tekstach, ale i w użytych do rewaloryzacji parku materiałach. O nowej realizacji eM4.Pracowni Architektury.Brataniec pisze Beata Gawryszewska.
Park Aktywności Rodzinnej w Wawrze: wyniki konkursu Plany realizacji Parku Aktywności Rodzinnej w Wawrze budzą kontrowersje. Czy słusznie? Władze miasta właśnie rozstrzygnęły konkurs na zagospodarowanie czterohektarowej polany w sąsiedztwie tzw. Lasku Wawerskiego.
Będzie nowa siedziba Muzeum Okręgowego w Lesznie. Właśnie ogłoszono konkurs na jej projekt Nowa siedziba Muzeum Okręgowego w Lesznie powstać ma w wyniku adaptacji i rozbudowy tzw. Starej Octowni w samym centrum miasta. Poznański oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich właśnie ogłosił konkurs na projekt obiektu.
Będzie konkurs architektoniczny na odbudowę Pałacu Saskiego Projekt odbudowy Pałacu Saskiego zostanie wyłoniony w konkursie architektonicznym. Powołana w celu realizacji inwestycji spółka Pałac Saski planuje go ogłosić na początku 2023 roku.
W poszukiwaniu uczciwych konkursów: rozmowa z Robertem Majkutem Są konkursy, które służą tylko do finansowania biznesu organizatorów. Red Dot Design Award pokazał światu, że można tak działać. Wątpliwą sprawą jest tu już niezliczona liczba bardzo wąskich kategorii, skonstruowanych celowo tak, by niemal każdy uczestnik mógł zwyciężyć w jednej z nich.
Jedno z pierwszych osiedli Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych powstanie w Tczewie. Wyniki konkursu Pracownia BudCud wygrała konkurs na projekt budynku wielorodzinnego przy ul. Bałdowskiej w Tczewie. Będzie to jedna z pierwszych realizacji Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych, które mają zastąpić funkcjonujące dotychczas Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Konkurs na pawilon dla bezdomnych kotów w Warszawie Władze Warszawy ogłosiły konkurs na projekt nowej kociarni w Wawrze. Pawilon będzie mógł przyjąć do 300 kotów.