Architektura MuratorKonkursyKonkurs na projekt rewitalizacji Miejskiego Parku Rodzinnego w Redzie

Konkurs na projekt rewitalizacji Miejskiego Parku Rodzinnego w Redzie

Władze Redy ogłosiły konkurs na rewitalizację i rozbudowę Miejskiego Parku Rodzinnego. Zadaniem uczestników jest m.in. zaprojektowanie tężni oraz wodnego placu zabaw.

Konkurs na projekt rewitalizacji Miejskiego Parku Rodzinnego w Redzie
Fragment tężni w Ciechocinku; fot. Tadam / CC BY-SA 4.0

Miejski Park Rodzinny należy do ulubionych terenów zielonych mieszkańców Redy. Położony w samym centrum nad rzeką Redą oferuje wiele atrakcji, jak plenerowa siłownia, niewielka plaża, plac zabaw, skatepark czy amfiteatr. Magistrat zdecydował jednak wzbogacić park o kolejne udogodnienia, a przy okazji zrewitalizować całe założenie. Na rozbudowę ogłosił właśnie konkurs architektoniczny. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie tężni, zbiornika retencyjnego, wodnego placu zabaw i nowej strefy relaksu, a także uporządkowanie komunikacji i zaproponowanie elementów małej architektury. W 6-osobowym jury zasiadają Hanna Szcześniak, Halina Grzeszczuk, Magdalena Bartczak, Hanna Dziubek-Lechowska, Marek Kopicki i Mateusz Richert.

Maksymalny koszt realizacji prac na podstawie zwycięskiego projektu to 9 mln zł. Wartość zamówienia na opracowanie dokumentacji projektowej nie może przekroczyć 200 tys. zł. Pula nagród wynosi natomiast 62 tys. zł. Za pierwsze miejsce przewidziano 30 tys. zł, za miejsce drugie – 20 tys. zł, za trzecie – 10 tys. Zaplanowano też wyróżnienie w wysokości 2 tys. zł. Prace konkursowe należy złożyć do 18 listopada. Więcej informacji oraz regulamin na: platformazakupowa.pl.

 

Tężnia solankowa w Busku-Zdroju Architektura tężni jest ramą dla ruchu odbywającego się wewnątrz niej. Tworzy przestrzenny kontekst dla uzdrawiania tam ciała i zmysłów. O nowej realizacji biura 2pm architekci pisze Janusz Sepioł.
Park miejski w Starachowicach Historię tego miejsca czyta się nie tylko w napotykanych wzdłuż parkowych ścieżek tekstach, ale i w użytych do rewaloryzacji parku materiałach. O nowej realizacji eM4.Pracowni Architektury.Brataniec pisze Beata Gawryszewska.
Konkurs na projekt schroniska na górze Jeżowa Woda w Beskidach Fundacja Ideanova ogłosiła międzynarodowy konkurs na projekt schroniska z restauracją i małym planetarium na górze Jeżowa Woda koło Nowego Sącza. Przyszły inwestor planuje obiekt na miarę słynnego obserwatorium na Śnieżce.
Konkurs realizacyjny na projekt modelowej szkoły dla południowego Senegalu Trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji konkurs Kaira Looro. Tym razem zadaniem uczestników jest zaprojektowanie modelowej szkoły podstawowej dla wsi w południowym Senegalu. Jury pod przewodnictwem Kengo Kumy wybierze 30 projektów, z których najlepszy zostanie zrealizowany.
W Gdańsku powstanie Muzeum Westerplatte. Właśnie ogłoszono konkurs na projekt gmachu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłosiło dwuetapowy konkurs na projekt Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Obiekt stanąć ma na terenie historycznej bitwy na Westerplatte.
We Włochach powstanie nowe osiedle z mieszkaniami komunalnymi. Warszawa właśnie ogłosiła konkurs Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego wraz ze Stołecznym Zarządem Rozbudowy Miasta organizują konkurs na zespół budynków z mieszkaniami komunalnymi i lokalami usługowymi. Nowe osiedle powstanie przy ul. 1 Sierpnia we Włochach.
Trwa konkurs na projekt nowej siedziby Polskiej Opery Królewskiej. Budynek stanie na terenie Łazienek „Potrzebujemy dobrego pomysłu na ten budynek” – mówił wicepremier i minister kultury Piotr Gliński podczas konferencji prasowej zapowiadającej konkurs na projekt nowej siedziby Polskiej Opery Królewskiej. Gmach ma stanąć na terenie Łazienek, a w jury zasiadają m.in. Magdalena Kozień-Woźniak, Jacek Lenart i Piotr Lewicki.
Pałac Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze jako laboratorium pozytywistycznych idei Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt wystawy stałej w Pałacu Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze. Według zwycięskiej koncepcji zespołu Marcina Kwietowicza nowo powołana placówka stanie się laboratorium pozytywistycznych idei, inspirując do pracy na rzecz rozwiązywania współczesnych problemów.