Architektura MuratorKonkursyKonkurs na projekt współczesnych mebli do garderoby. Significant Furniture

Konkurs na projekt współczesnych mebli do garderoby. Significant Furniture

Fundacja Aldo Morelato ogłasza jedenastą edycję konkursu Significant Furniture. Konkurs na projekt mebli do garderoby zostanie rozstrzygnięty w czerwcu 2014; główna nagroda to 5000 euro. W konkursie mogą brać udział architekci oraz studenci architektury i innych kierunków projektowych.

Nowoczesna i funkcjonalna aranżacja wnętrz
Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu współczesnego mebla - 
narzędzia pozwalającego na optymalne wykorzystanie przestrzeni w garderobie i jej organizację. Zdaniem organizatorów, różnorodność odzieży – na różne pory roku i okoliczności, od strojów kąpielowych po garnitury – wymaga szczególnie przemyślanego systemu przechowywania.
Fundacja Aldo Morelato promuje sztukę użytkową i jakość kojarzoną z tradycyjnym rzemiosłem i szlachetnymi materiałami; organizator konkursu sugeruje projektantom zastosowanie w projektach drewna.
W konkursie mogą brać udział profesjonalni projektanci z Europy, a także studenci wydziałów architektury i architektury wnętrz, oraz innych kierunków projektowych.

Nagrody w konkursie na projekt mebli do garderoby
W konkursie przyznane zostaną dwie główne nagrody, dla profesjonalnych projektantów i w kategorii studenckiej.
nagroda w kategorii profesjonaliści – 5000 euro
nagroda dla najlepszego projektu studenckiego 2500 euro
Podobnie jak w poprzednich edycjach, firma Morelato wyprodukuje prototyp nagrodzonej pracy; mebel stanie się częścią stałej kolekcji Muzeum Sztuki Stosowanej, prowadzonego przez fundację.

Terminy
15 maja 2014 – termin nadsyłania prac konkursowych
13 czerwca 2014 – obrady jury
30 czerwca 2014 – ogłoszenie wyników konkursu

Więcej informacji: www.fondazionealdomorelato.org >>

Umebluj UFO - projekt architektoniczny w przestrzeni miejskiej Tak, tak lądowanie UFO jest nieuniknione. Nieoczekiwana okupacja fontanny już trwa. Od tygodnia kolektyw EXYZT tworzy realizację architektoniczną UFO. Jednak ta inwazja wolna jest od impertynencji militarnej i ma charakter zupełnie pokojowy. Warszawiacy mogą wypełnić przestrzenną instalację meblami, by móc w lato wylegiwać się na leżaku w środku miasta. Zbiórka rzeczy trwa! Start UFO 2 lipca o godzinie 19.00.
Demokratyczny dizajn "Estetyczna forma jest dla wszystkich. I nie tylko w muzeum!" Cytat z katalogu IKEA z 1979 roku odzwierciedla strategię firmy z południowej Szwecji, która od 1948 roku z jednoosobowego przedsiębiorstwa stała się największym magazynem mebli na świecie, kształtując pojęcie „demokratycznego wzoru” jak żadne inne.
Tereny przy Roosevelta w Poznaniu: konkurs studencki Miasto Poznań zaprasza do udziału w konkursie studenckim na zagospodarowania terenów przy ulicy Roosevelta. Pula nagród wynosi 20 tys. zł.
Doroczna Polsko-Niemiecka Nagroda Integracyjna BDA – SARP 2021: wyniki Poznaliśmy laureatów Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP. Jury poza nagrodą główną przyznało również cztery równorzędne wyróżnienia.
Rewitalizacja ulicy Partyzantów w Gdańsku Poznaliśmy wyniki konkursu studenckiego na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną rewitalizacji rejonu ulicy Partyzantów w Gdańsku. Główną nagrodę przyznano za zrównoważone proporcje pomiędzy przestrzenią otwartą a proponowaną zabudową oraz podzielenie pierzei na segmenty korespondujące z istniejącymi obiektami historycznymi.
Piwnice Pałacu Kazimierzowskiego: wyniki konkursu dla studentów architektury Politechniki Śląskiej Prezentujemy wyniki konkursu na projekt rewitalizacji zabytkowych piwnic Pałacu Kazimierzowskiego w Warszawie wraz z komentarzami pomysłodawczyni, prof. Magdaleny Żmudzińskiej-Nowak, oraz przewodniczącego jury Michała Krasuckiego, stołecznego konserwatora zabytków.
Międzynarodowy konkurs dla studentów na projekt ławki w Wenecji Curators Collective, zrzeszający kuratorów blisko 50 pawilonów narodowych tegorocznego Biennale Architektury w Wenecji, zaprasza do udziału w międzynarodowym konkursie studenckim na projekt ławki, która zostanie zrealizowana w przestrzeni miasta. Zgłoszenia do 7 lipca!
Wyniki konkursu o Stypendium Twórcze SARP Oddział Kraków 2021 Poznaliśmy wyniki konkursu o Stypendium Twórcze SARP Oddział Kraków im. prof. Bohdana Lisowskiego. Nagrodę główną otrzymał Adrian Matuszewski z Politechniki Krakowskiej, ale jury przyznało też pięć wyróżnień.