Architektura MuratorKonkursyKonkurs na rewitalizację parku Pole Mokotowskie

Konkurs na rewitalizację parku Pole Mokotowskie

Jak nadać nowe oblicze jednemu z największych parków w Warszawie? Oddział Warszawski SARP i Zarząd Zieleni m.st. Warszawy zapraszają do udziału w konkursie.

Konkurs na rewitalizację parku Pole Mokotowskie
Pole Mokotowskie (fot. Wistula/CC 3.0/Wikimedia Commons)

Projekt ma objąć wykonanie koncepcji ogólnej całego terenu Parku wraz ze szczegółowymi koncepcjami poszczególnych obszarów - w taki sposób, aby aktywizowały one oraz integrowały lokalną społeczność. Poszczególne przestrzenie, takie jak tereny wód otwartych, strefy dzikiej przyrody, pawilony i zorganizowane miejsca rekreacji, mają przyciągać mieszkańców niezależnie od płci, wieku i zamożności. Wszystkie nowe elementy mają zostać wpisane w istniejącą strukturę przestrzenną parku.

Nowy projekt ma być zgodny z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, jak również twórczo rozwinąć wytyczne projektowe dla tego obszaru.

Harmonogram konkursu

16 lutego - termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie

19 czerwca - termin składania prac konkursowych

6 lipca - ogłoszenie wyników

Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie konkursu.

Ogólnopolski konkurs Współczesna sztuka użytkowa dla Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej Koło Naukowe Architektury Współczesnej Politechniki Lubelskiej ogłasza ogólnopolski konkurs dla uczniów i studentów „Współczesna sztuka użytkowa dla Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej”.
Trwa konkurs na najlepszy dyplom promujący zielone dachy lub ściany Polskie Stowarzyszenie Dachy Zielone ozaprasza do udziału w drugiej edycji konkursu na najlepsze prace dyplomowe dotyczące szeroko rozumianej problematyki zielonych dachów lub ścian.
Gdyński Modernizm w Obiektywie: konkurs fotograficzny Trwa 12. edycja konkursu fotograficznego Gdyński Modernizm w Obiektywie 2022. Zgłoszenia do 12 sierpnia.
Top Woman in Real Estate 2022: wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu Top Woman in Real Estate 2022. Wśród nagrodzonych po raz pierwszy mężczyzna!
Konkurs na najpiękniejsze wizualizacje z drzwiami DRE Supreme by K. Miruć Jesteś projektantem, architektem, grafikiem lub designerem? Umiesz tworzyć piękne wizualizacje wnętrz? Koniecznie weź udział w konkursie organizowanym przez DRE! Stwórz wizualizację z drzwiami z linii DRE Supreme by K. Miruć i wygraj nawet 10 000 złotych. Zgłoszenia można wysyłać do 16 maja.
Ostatnie dni na zgłoszenie do konkursu o ekobudownictwie Jesteś studentem i interesujesz się ekologicznymi rozwiązaniami? Jeszcze tylko do 14 marca możesz zgłosić się do konkursu. Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu ciekawego i ekologicznego rozwiązania, które może wpłynąć na zmianę sposobu, w jaki budujemy, mieszkamy i żyjemy.  Możesz je wykonać za pomocą infografiki, krótkiego filmu lub tekstu. Zaprezentowane przez Ciebie rozwiązanie może być zarówno Twoim autorskim pomysłem, jak i koncepcją, która jest już powszechnie stosowana. Zanim przystąpisz do pracy, zapoznaj się z krótką listą inspiracji.