Architektura MuratorKonkursyKonkurs na siedzibę Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego

Konkurs na siedzibę Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie planuje budowę nowej siedziby Wydziału Informatyki. Właśnie ogłosił konkurs na jej projekt. W jury m.in. architekci Maciej Miłobędzki, Karol Barcz, Piotr Śmierzewski, Karol Nieradka i Grzegorz Wojtkun.

Konkurs na siedzibę Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego
Teren, gdzie powstanie nowa siedziba Wydziału Informatyki ZUT, czyli Akademicki Kampus ICT; fot. materiały konkursowe

Nowy budynek Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego pod nazwą Akademicki Kampus ICT (Information and Communication Technologies) ma stanąć między siedzibą Wydziału Elektrycznego przy ul. 26 Kwietnia a Studium Wychowania Fizycznego i Sportu przy ul. Tenisowej 33. W środku oprócz sal wykładowych i ćwiczeniowych dla Wydziału Informatyki znajdzie się czytelnia oraz tzw. strefy fabrykacji, dostępne dla małych i średnich przedsiębiorstw czy startupów technologicznych. Uczelnia we współpracy ze szczecińskim oddziałem SARP właśnie ogłosiła konkurs architektoniczny na projekt obiektu.

Zadaniem uczestników jest opracowanie koncepcji gmachu do sześciu kondygnacji o powierzchni netto wynoszącej ok. 12 tys. m². Przestrzeń Wydziału ma być inspirująca, innowacyjna, elastyczna, dostępna i wspomagająca przeprowadzane tam procesy naukowe i dydaktyczne. Istotnym elementem mają być przestrzenie do pracy wspólnej i indywidualnej, które będą rozmieszczone w całym obiekcie – czytamy w wytycznych.

W siedmioosobowym jury znaleźli się architekci Maciej Miłobędzki (przewodniczący), Karol Barcz, Piotr Śmierzewski, Karol Nieradka i Grzegorz Wojtkun, a także Mirosław Łazoryszczak i Hubert Góralski z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Maksymalny koszt realizacji określono na nieco ponad 105 mln zł, przy czym koszt opracowania dokumentacji projektowej na podstawie zwycięskiej pracy określono na nie więcej niż 5,2 mln zł. Pula nagród w konkursie wynosi 260 tys. zł. Za zajęcie pierwszego miejsca przewidziano 80 tys. zł, za miejsce drugie 60 tys. zł, a za miejsce trzecie 40 tys. zł. Dodatkowo zaplanowano cztery wyróżnienia po 20 tys. zł.

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie mija 16 stycznia 2023 roku, składania prac – 18 kwietnia. Ogłoszenie wyników zaplanowano do 28 kwietnia. Jak zapowiada uczelnia, nowy gmach ma być gotowy na przełomie 2026/2027 roku. Więcej informacji oraz regulamin na stronie: konkurswi.zut.edu.pl.

Konkurs na projekt hali i głównego stadionu warszawskiej Skry Nowoczesna hala sportowa i stadion lekkoatletyczny powstaną w ramach II etapu modernizacji Ośrodka Wawelska, czyli dawnej Skry. Władze Warszawy ogłaszają konkurs na wykonanie koncepcji architektoniczno-budowlanej obu obiektów.
Zielone Tarasy Kultury: wyniki konkursu na zagospodarowanie parku 18 Marca i skweru Pionierów w Kołobrzegu Władze Kołobrzegu we współpracy z koszalińskim oddziałem SARP rozstrzygnęły konkurs na nowe zagospodarowanie dwóch przestrzeni publicznych w centrum miasta: parku 18 Marca i skweru Pionierów. Zwyciężyła warszawska pracownia JAZ+Architekci.
Konkurs na projekt strzelnicy golfowej na Mazurach Spółka Universe Properties Group, właściciel kompleksu Masurian Yacht & Golf Resort powstającego między Giżyckiem a Węgorzewem, ogłosiła konkurs na projekt strzelnicy golfowej wraz z budynkiem klubowym i zapleczem gastronomicznym.
Konkurs na projekt zagospodarowania dwuhektarowego terenu w centrum Jeleniej Góry W ścisłym centrum Jeleniej Góry powstać ma nowoczesne targowisko z zielenią i atrakcyjnym terenem rekreacyjnym. Władze miasta właśnie ogłosiły konkurs na projekt nowego zagospodarowania blisko dwuhektarowego obszaru w śródmieściu.
Konkurs na projekt wystawy w Muzeum Bitwy Warszawskiej Muzeum Wojska Polskiego ogłosiło rekomendowany przez SARP konkurs na projekt ekspozycji stałej nowo powstającego Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Składanie wniosków do 28 listopada.
Konkurs na projekt nowej siedziby Nadleśnictwa Człuchów na Pomorzu Nadleśnictwo Człuchów zaprasza do udziału w konkursie na projekt swojej nowej siedziby. Składanie prac do 27 lutego 2023 roku.