Architektura MuratorKonkursyKonkurs na zagospodarowanie Placu Garncarskiego w Rzeszowie

Konkurs na zagospodarowanie Placu Garncarskiego w Rzeszowie

Rzeszowski oddział SARP ogłasza konkurs architektoniczny na zagospodarowanie Placu Garncarskiego w Rzeszowie. Termin zgłaszania prac w I etapie konkursu mija 27 marca.

Mapa Rzeszowa
Źródło: SARP Rzeszów

Konkurs ma charakter realizacyjny, otwarty, dwuetapowy. Teren objęty zadaniem konkursowym znajduje się pomiędzy ul. Baldachówka, ul. K. Kazimierza, ul. Zamenhofa, ul Szpitalna, ul. A. Naruszewicza, ul. F. Chopina, ul. K. St. Leszczyńskiego w Rzeszowie. Zadaniem w I etapie konkursu jest przygotowanie koncepcji do miejscowego planu zagospodarowania terenu. W II etapie należy opracować projekt budynku o powierzchni min. 16 000 m2 i funkcji mieszkalno-usługowej, z dziedzińcem i dwupoziomowym garażem podziemnym.

Terminy:
do 27 lutego 2015 - nadsyłanie pytań dotyczących konkursu 
27 marca 2015 do godz.15.00 - termin składania prac w I etapie konursu
15 kwiecień 2015, godz. 10.00 - ogłoszenie wyników I etapu, przekazanie wytycznych do II etapu
do 12 czerwca 2015, do godz.15:00 - termin składania prac w II etapie konkursu
do 26 czerwca 2015, godz. 10.00 - ogłoszenie wyników
do 27 czerwiec 2015 - dyskusja i otwarcie wystawy pokonkursowej

Nagrody:
I nagroda - 15.000 zł
II nagroda - 12.000 ł
III nagroda - 10.000 zł
2 x wyróżnienia po 6.000 zł

Szczegółowe informacje oraz materiały do pobrania dostępne na stronie SARP Oddział w Rzeszowie.

Konkurs na projekt zagospodarowania placu Czerwonych Gitar w Gdańsku Plac przed kultowym Cristalem przy al. Grunwaldzkiej we Wrzeszczu od niedawna nosi imię Czerwonych Gitar. Władze miasta ogłosiły właśnie konkurs studialny na nowe zagospodarowanie tej przestrzeni.
Kolejny konkurs na oprawę pomnika Narutowicza w Warszawie Miasto st. Warszawa ogłosiło nowy konkurs na oprawę architektoniczno-rzeźbiarską pomnika Gabriela Narutowicza. Poprzedni, w którym zwyciężyła koncepcja firmy Granity Skwara Group, został unieważniony.
Park Aktywności Rodzinnej w Wawrze: wyniki konkursu Plany realizacji Parku Aktywności Rodzinnej w Wawrze budzą kontrowersje. Czy słusznie? Władze miasta właśnie rozstrzygnęły konkurs na zagospodarowanie czterohektarowej polany w sąsiedztwie tzw. Lasku Wawerskiego.
Będzie nowa siedziba Muzeum Okręgowego w Lesznie. Właśnie ogłoszono konkurs na jej projekt Nowa siedziba Muzeum Okręgowego w Lesznie powstać ma w wyniku adaptacji i rozbudowy tzw. Starej Octowni w samym centrum miasta. Poznański oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich właśnie ogłosił konkurs na projekt obiektu.
Będzie konkurs architektoniczny na odbudowę Pałacu Saskiego Projekt odbudowy Pałacu Saskiego zostanie wyłoniony w konkursie architektonicznym. Powołana w celu realizacji inwestycji spółka Pałac Saski planuje go ogłosić na początku 2023 roku.
W poszukiwaniu uczciwych konkursów: rozmowa z Robertem Majkutem Są konkursy, które służą tylko do finansowania biznesu organizatorów. Red Dot Design Award pokazał światu, że można tak działać. Wątpliwą sprawą jest tu już niezliczona liczba bardzo wąskich kategorii, skonstruowanych celowo tak, by niemal każdy uczestnik mógł zwyciężyć w jednej z nich.