Architektura MuratorKonkursyKonkurs na zagospodarowanie Placu Garncarskiego w Rzeszowie

Konkurs na zagospodarowanie Placu Garncarskiego w Rzeszowie

Rzeszowski oddział SARP ogłasza konkurs architektoniczny na zagospodarowanie Placu Garncarskiego w Rzeszowie. Termin zgłaszania prac w I etapie konkursu mija 27 marca.

Mapa Rzeszowa
Źródło: SARP Rzeszów

Konkurs ma charakter realizacyjny, otwarty, dwuetapowy. Teren objęty zadaniem konkursowym znajduje się pomiędzy ul. Baldachówka, ul. K. Kazimierza, ul. Zamenhofa, ul Szpitalna, ul. A. Naruszewicza, ul. F. Chopina, ul. K. St. Leszczyńskiego w Rzeszowie. Zadaniem w I etapie konkursu jest przygotowanie koncepcji do miejscowego planu zagospodarowania terenu. W II etapie należy opracować projekt budynku o powierzchni min. 16 000 m2 i funkcji mieszkalno-usługowej, z dziedzińcem i dwupoziomowym garażem podziemnym.

Terminy:
do 27 lutego 2015 - nadsyłanie pytań dotyczących konkursu 
27 marca 2015 do godz.15.00 - termin składania prac w I etapie konursu
15 kwiecień 2015, godz. 10.00 - ogłoszenie wyników I etapu, przekazanie wytycznych do II etapu
do 12 czerwca 2015, do godz.15:00 - termin składania prac w II etapie konkursu
do 26 czerwca 2015, godz. 10.00 - ogłoszenie wyników
do 27 czerwiec 2015 - dyskusja i otwarcie wystawy pokonkursowej

Nagrody:
I nagroda - 15.000 zł
II nagroda - 12.000 ł
III nagroda - 10.000 zł
2 x wyróżnienia po 6.000 zł

Szczegółowe informacje oraz materiały do pobrania dostępne na stronie SARP Oddział w Rzeszowie.

Laureaci Konkursu TEORIA i Stypendium PRAKTYKA 2022 Fundacja im. Stefana Kuryłowicza ogłosiła tegorocznych laureatów konkursów TEORIA i PRAKTYKA. Za najlepszą pracę teoretyczną doceniono Annę Jarugę-Rozdolską, absolwentkę Wydziału Architektury Politechniki Łódzkiej, natomiast stypendystą fundacji został Cezary Adamowicz, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.
Wyniki konkursu na zespół budynków Sądu Apelacyjnego i Sejmiku Województwa Mazowieckiego w Warszawie Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt budynków Sądu Apelacyjnego i Sejmiku Województwa Mazowieckiego przy ul. Świętojerskiej w Warszawie. Główną nagrodę zdobyła warszawska pracownia Projekt Praga.
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2022: finaliści Jury 8. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy nominowało w konkursie 18 realizacji i wydarzeń. Teraz głos mają mieszkańcy. Swoich faworytów można wybierać do 27 maja.
Michał Spólnik i Marcin Kitala z nagrodą w konkursie eVolo Skyscraper 2022 W międzynarodowym konkursie eVolo Skyscraper 2022 po raz kolejny doceniono zespół z Polski. Za koncepcję wieżowca New Spring oferującego ekologiczne uprawy Michał Spólnik i Marcin Kitala zdobyli trzecią nagrodę.
Wyniki konkursu na projekt rozbudowy Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny Poznaliśmy wyniki konkursu na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej rozbudowy Muzeum Czynu Powstańczego we wsi Góra Świętej Anny. Zwyciężyło wrocławskie biuro P2PA, proponując usytuowanie nowych przestrzeni częściowo pod ziemią, częściowo w prostopadłościennych bryłach wkomponowanych w krajobraz.
Sześcioro studentów z Polski w finale Saint-Gobain Architecture Students Contest Finał Saint-Gobain Architecture Students Contest po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. Nasz kraj reprezentować będą trzy dwuosobowe zespoły studentów z Politechniki Wrocławskiej i Śląskiej.