Architektura MuratorKonkursy"120 godzin" - konkurs dla studentów architektury

"120 godzin" - konkurs dla studentów architektury

5 dni, 120 godzin, 7200 minut, 432000 sekund - tyle czasu mają uczestnicy na przedstawienie projektu w konkursie poświęconym eksperymentalnemu podejściu do konserwacji i ochrony architektury.

Konkurs jest otwarty dla studentów z całego świata, zgłaszających się indywidualnie lub w zespołowo. Zadanie zostanie udostępnione 9 lutego 2015 o godzinie 14.00 (GMT+1). Od tego momentu uczestnicy mają 120 godzin na przedstawienie projektu.

Tematem tegorocznej edycji konkursu jest nieszablonowe podejście do zagadnienia konserwacji i ochrony zabytków. Stosowane w tej dziedzinie zasady wynikają z ustanowionej w 1964 roku Karcie Weneckiej. Na ile są one aktualne? Organizatorzy oczekują przedefiniowania tradycyjnych koncepcji prezerwacji. Na stronie internetowej konkursu można znaleźć kilka przykładów eksperymentalnego, a nierzadko przewrotnego podejścia do ochrony architektonicznego dziedzictwa, wśród nich m.in. dotyczący Pekinu projekt badawczy pracowni OMA zaprezentowany podczas XII Biennale Architektury w Wenecji oraz pomnik Droga Oskara Hansena.

Teminy:

Konkurs odbywa się w dniach 9-14 lutego 2015

Nagrody:

I nagroda – 30 000 NOK (około 14 500 PLN)
II nagroda – 15 000 NOK (około 7300 PLN)
III nagroda – 7500 NOK (około 3600 PLN)

Szczegółowe informacje dostępne na oficjalnej stronie konkursu.

Konkurs Drewno w Architekturze 2022: kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu studenckiego Wydział Architektury Politechniki Białostockiej ogłasza czwartą edycję konkursu na najlepsze projekty magisterskie, w których ukazano walory drewna. W konkursie tradycyjnie przewidziano nagrody zarówno dla autorów, jak i promotorów prac.
Tereny przy Roosevelta w Poznaniu: konkurs studencki Miasto Poznań zaprasza do udziału w konkursie studenckim na zagospodarowania terenów przy ulicy Roosevelta. Pula nagród wynosi 20 tys. zł.
Doroczna Polsko-Niemiecka Nagroda Integracyjna BDA – SARP 2021: wyniki Poznaliśmy laureatów Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP. Jury poza nagrodą główną przyznało również cztery równorzędne wyróżnienia.
Rewitalizacja ulicy Partyzantów w Gdańsku Poznaliśmy wyniki konkursu studenckiego na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną rewitalizacji rejonu ulicy Partyzantów w Gdańsku. Główną nagrodę przyznano za zrównoważone proporcje pomiędzy przestrzenią otwartą a proponowaną zabudową oraz podzielenie pierzei na segmenty korespondujące z istniejącymi obiektami historycznymi.
Piwnice Pałacu Kazimierzowskiego: wyniki konkursu dla studentów architektury Politechniki Śląskiej Prezentujemy wyniki konkursu na projekt rewitalizacji zabytkowych piwnic Pałacu Kazimierzowskiego w Warszawie wraz z komentarzami pomysłodawczyni, prof. Magdaleny Żmudzińskiej-Nowak, oraz przewodniczącego jury Michała Krasuckiego, stołecznego konserwatora zabytków.
Międzynarodowy konkurs dla studentów na projekt ławki w Wenecji Curators Collective, zrzeszający kuratorów blisko 50 pawilonów narodowych tegorocznego Biennale Architektury w Wenecji, zaprasza do udziału w międzynarodowym konkursie studenckim na projekt ławki, która zostanie zrealizowana w przestrzeni miasta. Zgłoszenia do 7 lipca!
W aktualnym numerze Architektury