Architektura MuratorKonkursyKonkurs w historycznym centrum Aten

Konkurs w historycznym centrum Aten

Do 15 grudnia trwa rejestracja udziału w konkursie TERRACE FOR THE ACROPOLIS. Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie wielofunkcyjnego obiektu w centrum Aten.

Do konkursu mogą się zgłaszać studenci, a także czynni architekci. Nie ma ograniczeń wiekowych, dopuszczalne są grupy projektowe do maksymalnie 5 osób. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu, który ma być miejscem spotkań. Proponowany program funkcjonalny obejmuje między innymi audytorium, restaurację oraz salę wystaw czasowych. Do zadań konkursowych należy także zagospodarowanie terenu i zaprojektowanie na nim parku. Działka, której dotyczy konkursu ma powierzchnię 1800 m².

W składzie jury zasiądą między innymi autorzy projektu Corten Apartments - 3NDY STUDIO oraz RRS Studio z Florencji. Oceniać będą poprawność wpisania obiektu w istniejący kontekst, aspekty formalne i opracowanie funkcjonalne.

Główna nagroda wynosi 500 €.

Termin rejestracji do 24 listopada 2017 roku - opłata dla każdego uczestnika: 20 € (płatność za pośrednictwem Paypal), 25 € (płatność przez przelew bankowy).

Termin rejestracji do 15 grudnia 2017 roku - opłata 25 € (płatność za pośrednictwem Paypal), 30 € (płatność przez przelew bankowy).

Składanie pytań do regulaminu konkursu do 24 listopada 2017 roku: startfortalents@gmail.com Termin wysyłania projektów upływa 15 grudnia 2017 roku.

Ogłoszenie wyników nastąpi 8 stycznia 2018.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: startfortalents.net

Konkurs na projekt schroniska na górze Jeżowa Woda w Beskidach Fundacja Ideanova ogłosiła międzynarodowy konkurs na projekt schroniska z restauracją i małym planetarium na górze Jeżowa Woda koło Nowego Sącza. Przyszły inwestor planuje obiekt na miarę słynnego obserwatorium na Śnieżce.
Konkurs realizacyjny na projekt modelowej szkoły dla południowego Senegalu Trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji konkurs Kaira Looro. Tym razem zadaniem uczestników jest zaprojektowanie modelowej szkoły podstawowej dla wsi w południowym Senegalu. Jury pod przewodnictwem Kengo Kumy wybierze 30 projektów, z których najlepszy zostanie zrealizowany.
W Gdańsku powstanie Muzeum Westerplatte. Właśnie ogłoszono konkurs na projekt gmachu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłosiło dwuetapowy konkurs na projekt Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Obiekt stanąć ma na terenie historycznej bitwy na Westerplatte.
We Włochach powstanie nowe osiedle z mieszkaniami komunalnymi. Warszawa właśnie ogłosiła konkurs Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego wraz ze Stołecznym Zarządem Rozbudowy Miasta organizują konkurs na zespół budynków z mieszkaniami komunalnymi i lokalami usługowymi. Nowe osiedle powstanie przy ul. 1 Sierpnia we Włochach.
Trwa konkurs na projekt nowej siedziby Polskiej Opery Królewskiej. Budynek stanie na terenie Łazienek „Potrzebujemy dobrego pomysłu na ten budynek” – mówił wicepremier i minister kultury Piotr Gliński podczas konferencji prasowej zapowiadającej konkurs na projekt nowej siedziby Polskiej Opery Królewskiej. Gmach ma stanąć na terenie Łazienek, a w jury zasiadają m.in. Magdalena Kozień-Woźniak, Jacek Lenart i Piotr Lewicki.
Pałac Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze jako laboratorium pozytywistycznych idei Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt wystawy stałej w Pałacu Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze. Według zwycięskiej koncepcji zespołu Marcina Kwietowicza nowo powołana placówka stanie się laboratorium pozytywistycznych idei, inspirując do pracy na rzecz rozwiązywania współczesnych problemów.