Mały Dom 2020. Zgłoszenia

i

Autor: Archiwum Architektury

Mały Dom 2020. Zgłoszenia

2020-11-13 14:57

Redaktorzy magazynu „Volume Zero” zapraszają do udziału w konkursie na projekt małego domu odpowiadającego na wielkie wyzwania współczesnych czasów.

Dom to przestrzeń intymna dla nas wszystkich. Wykracza poza swoją codzienną funkcję fizycznego schronienia dla ludzi i ich czynności; łączy się ze swoimi użytkownikami na poziomie osobistym i emocjonalnym. Ten rodzaj architektury szybko ewoluuje. Projekty domów dostosowują się do różnorakich potrzeb, które wcześniej nie były przypisane takiej przestrzeni. Dzisiejsze mieszkania są wszechstronnymi bytami - pełnią jednocześnie funkcję biur, placów zabaw, stref ćwiczeń, miejsc interakcji i rekreacji oraz schronienia dla domowych zwierzaków. W nowej epoce pandemii dom stał się naszą tarczą - chroniącą przed wirusem oraz zapewniającą to, co konieczne do przeżycia. Ten trudny czas daje projektantom możliwość przedefiniowania pojęcia domu. Zmieniający się na bardziej zrównoważony styl życia, w połączeniu z szybkim rozwojem technologii i materiałów, to doskonała okazja, by stworzyć wszechstronną i innowacyjną przestrzeń osobistą - piszą organizatorzy konkursu.

Mobilny Tiny Hose

Wyzwaniem dla uczestników jest zapewnienie maksymalnej przestrzeni użytkowej przy minimalnej powierzchni zabudowy, która nie może przekraczać 300 ft², czyli ok. 27.8 m². Projekt powinien być kreatywny i zrównoważony. Ponadto należy wziąć pod uwagę relację między otoczeniem a wnętrzem. Istotnym zagadnieniem jest także mobilność - dom nie musi być samobieżny, ale powinien dawać możliwość przemieszczania samochodem lub ciężarówką. Z tego aspektu można zrezygnować, należy to jednak uzasadnić. Liczy się również interakcja z klientem, i w tym celu uczestnicy mogą wybrać sobie hipotetycznego inwestora - jedną osobę, parę czy grupę w oparciu o koncepcję projektową. Konkurs jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Pula nagród: 4000 USD (I nagroda: 2000 USD, II nagroda: 1200 USD, III nagroda: 800 USD).

Termin rejestracji: 10 grudnia 2020

Termin nadsyłania prac: 18 grudnia 2020

Opata rejestracyjna: 100,3 USD

www.volumezerocompetitions.com