Architektura MuratorKonkursyNowa ekologiczna urbanistyka dla Seulu. Konkurs UIA

Nowa ekologiczna urbanistyka dla Seulu. Konkurs UIA

Post-Human Urbanity – taki tytuł nosi organizowany przez Międzynarodową Unię Architektów (UIA) ideowy konkurs dla studentów i młodych projektantów. Mają oni przedstawić wizję organicznego habitatu, w którym ludzie i ich miejska infrastruktura współistnieją harmonijnie z naturą.

Nowa ekologiczna urbanistyka dla Seulu. Konkurs UIA

Konkurs jest jednym z przedsięwzięć Światowego Kongresu UIA, który odbędzie się we wrześniu 2017 roku w Seulu. Czekamy na idee ogniskujące się wokół ekologii jako wehikułu miejskiej odnowy oraz takie, które odzwierciedlają nowy nacisk, jaki władze Seulu kładą na budowę społecznego zaangażowania w zrównoważoną urbanistyczną rewitalizację – piszą organizatorzy. Uczestnicy mają poddać analizie niewielką osadę Haebangchon, znaną jako Liberation Village, położoną w górskiej części Seulu. W przyszłości wioska ma zmienić się wielki miejski park. W ciągu ostatniego stulecia region ten, noszący administracyjną nazwę Yongsandong 2-g, służył m.in. jako strzelnica japońskich żołnierzy oraz miejsce osiedlania się imigrantów z Korei Północnej i z miast Korei Południowej, stając się dzielnicą slumsów. W 2015 roku zamieszkiwało go 12 000 osób. Niedawno zrezygnowano z mocno krytykowanych planów przekształcenia obszaru w przyrodniczy rezerwat i obecnie władze Seulu postanowiły przeprowadzić tam stopniową rewitalizację z udziałem mieszkańców.

Nagrody: I miejsce – 5 000 000 KRW (ok. 18 tys. PLN), II miejsce - 2 500 000 KRW, III miejsce – 1 000 000 KRW. Termin rejestracji upływa 28 lutego, a laureatów poznamy 1 czerwca. Opłata rejestracyjna wynosi 50 USD.

http://www.uia2017seoul.org/notice/Competition.asp

Największa farma akwaponiczna w Europie powstaje w Czechach W Brnie powstanie największa pionowa farma akwaponiczna w Europie. Będzie mogła wytwarzać ponad 2 tony warzyw dziennie i 320 ton ryb rocznie. Za realizację przedsięwzięcia odpowiada czeska firma Future Farming.
Warszawa stawia na fotowoltaikę Do końca 2030 roku wszystkie budynki w Warszawie należące do urzędu miasta i miejskich jednostek mają zostać wyposażone w panele fotowoltaiczne – zapowiada ratusz. Właśnie uruchamia szeroki program rozwoju fotowoltaiki.
Konkurs studencki: co wiesz o ekobudownictwie Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z warszawskim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich zapraszają studentów do udziału w konkursie na temat ekobudownictwa.
Konkurs na projekt domu przyjaznego dla klimatu Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z warszawskim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich zapraszają studentów i absolwentów wydziałów projektowych do udziału w konkursie na projekt ekologicznego domu jednorodzinnego.
Warszawski Standard Zielonego Budynku – ostatnie dni konsultacji społecznych To już ostatni moment na zabranie głosu w sprawie wytycznych dla Warszawskiego Standardu Zielonego Budynku. Uwagi można zgłaszać do 24 stycznia.
Victory Boogie Woogie: holenderski ekotunel Victory Boogie Woogie to najbardziej ekologiczny tunel w Europie. Tak przynajmniej twierdzą jego projektanci. Znajduje się na trasie Rotterdamsebaan, która połączyła w tym roku obwodnicę Hagi z autostradami A4 i A13.