POLITECHNIKA KRAKOWSKA

Nowa siedziba Wydziału Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Krakowskiej. Wewnątrz hala do testowania dronów i robotów

2024-04-19 11:58

Krakowski oddział SARP odpowiada za organizację konkursu na projekt nowej siedziby WiiT krakowskiej uczelni. Główna nagroda to 65 tysięcy złotych i zaproszenie do negocjacji umowy. Rozstrzygnięcie planowane jest na wrzesień.

Dworzec Metropolitalny w Lublinie

Wydział Informatyki PK zajmuje dziś budynek przy ulicy Warszawskiej. Nowa siedziba planowana jest na terenie kampusu przy al. Jana Pawła II. Jej budowa ma pochłonąć 170 milionów złotych i może zostać podzielona na dwa etapy. W pierwszym powstałaby wtedy część dydaktyczna, administracyjna i socjalna, a w drugim - część zawierająca laboratoria. W części dydaktycznej planowane są dwie duże sale wykładowe – na 160 i 320 osób, a w części laboratoryjnej m.in. hala do testowania robotów i dronów.

Prace oceniać będzie jury pod przewodnictwem Ewy Kuryłowicz, w składzie: Marcin Pawłowski, Marcin Sadowski, Piotr Lewicki, Tomasz Kapecki, Magdalena Kozień-Woźniak, Paweł Pławiak i Tomasz Malec.

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie mija 30 kwietnia.

2k