Projekt zaaranżowania ośmiu nowych skwerów na warszawskiej Pradze w 2016 roku zgłosił do budżetu partycypacyjnego Krzysztof Michalski ze Stowarzyszenia Mieszkańców „Michałów”. Pod koniec ubiegłego roku Zarząd Zieleni m.st. Warszawy ogłosił konkurs na projekt urządzenia jednego z nich. To blisko hektarowy teren wzdłuż ulicy Łomżyńskiej. Zadaniem uczestników było zaproponowanie nowego zagospodarowania ulicy w postaci ciągu pieszo-jezdnego z preferencją dla ruchu pieszego i rowerowego wraz z uspokojeniem ruchu samochodów osobowych i ograniczeniem miejsc parkingowych. W jury pod przewodnictwem Piotra Sawickiego, p.o. dyrektora Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy, znaleźli się Maciej Wicik z Zarządu Rozbudowy Miasta; Agnieszka Siłuszek z Wydziału Przekształceń Przestrzennych i Rewitalizacji, Anna Paź z Wydziału Kształtowania Przestrzeni Publicznej; Elżbieta Kowalczyk z Wydziału Infrastruktury Urzędu Dzielnicy Praga-Północ, Andrzej Banach i Teresa Skubij z Zarządu Zieleni, wspomniany aktywista Krzysztof Michalski, pełniący obecnie także funkcję animatora rewitalizacji Szmulowizny w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy, oraz architektka Natalia Paszkowska z biura WWAA.
Spośród siedmiu prac nadesłanych na konkurs najwyżej oceniono tę przygotowaną przez architektów Jakuba Gondrowicza, Wojciecha Hryszkiewicza i Dorotę Ryżko. Sędziowie docenili jasną i konsekwentną dyspozycję przestrzenną, zakładającą podział terenu na trzy strefy: uspokojonej uliczki z ławkami i miejscami do parkowania na odcinku od ul. Łochowskiej do ul. Otwockiej, rekreacyjnego skweru ze strefą zabaw dla dzieci oraz niewielkim pawilonem gastronomicznym między ul. Jadowską i ul. Grajewską oraz miejskiego placu w części centralnej. Tu zaproponowali otwartą przestrzeń połączoną z dziedzińcem tzw. Małej Warszawy, czyli nowego centrum kultury działającego w budynkach dawnych zakładów wyrobów gumowych przy Otwockiej, które do 2016 roku zajmowała Fabryka Trzciny.
Drugą nagrodę otrzymała pracownia RS Architektura Krajobrazu, trzecią R3D3 Grzegorz Ziętek, a wyróżnienie biuro NM architekci (Zuzanna Szpocińska, Tomasz Marcinkiewicz) oraz Jerzy Grochulski. Inwestycja ma być prowadzona w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji.