Architektura MuratorKonkursyPOiD Building Awards 2021: finaliści

POiD Building Awards 2021: finaliści

Poznaliśmy finalistów pierwszej edycji konkursu POiD Building Awards 2021 na najlepsze rozwiązania stolarki budowlanej w obiektach architektonicznych. Wśród docenionych w ten sposób realizacji znalazły się projekty takich pracowni jak medusa group, Grupa 5 Architekci, Goettsch Partners czy Kamiński Bojarowicz.

POiD Building Awards 2021: finaliści
Dworzec autobusowy w Kielcach, proj. Kamiński Bojarowicz Architekci

Związek Polskie Okna i Drzwi w lutym tego roku zainicjował pierwszą edycję ogólnopolskiego konkursu architektonicznego POiD Building Awards, którego celem jest popularyzacja najlepszych wyrobów stolarki w obiektach architektonicznych. W jury pod przewodnictwem Ewy Kuryłowicz zasiedli: Monika Arczyńska, Tomasz Błaszczyński,  Szymon Firląg oraz Karol Fiedor. Zamysłem przedsięwzięcia, było wskazanie roli stolarki w realizacjach w taki sposób, by podkreślić atrakcyjność i funkcjonalność produktów i technologii – czytamy w informacji prasowej.

Spośród 45 dopuszczonych do konkursu realizacji sędziowie wyłonili właśnie 13 finalistów w pięciu kategoriach. Ostateczne wyniki POiD Building Awards 2021 ogłoszone zostaną podczas IX Kongresu Stolarki Polskiej, które odbędzie się on-line już 15 czerwca. Poniżej prezentujemy listę finalistów wraz z nazwami firm, których rozwiązania zastosowano.

W kategorii Okna i drzwi balkonowe:
a) Rezydencja Baboolal, Awilux
b) Luksusowy budynek mieszkalno-biurowy w Wiedniu, Fakro
c) Dworzec autobusowy w Kielcach (proj. Kamiński Bojarowicz Architekci), Fakro
W kategorii Drzwi wewnętrzne:
a) Centrum medycyny nieinwazyjnej UCK w Gdańsku (etap I), Porta
b) Kompleks Botanica, Porta
W kategorii Drzwi zewnętrzne i bramy:
a) Dom jednorodzinny „Podmiejski styl”, Hörman
b) Baza Kajakarska w Augustowie (proj. PSBA i INOONI), Wiśniowski
W kategorii Automatyka i Smart Home:
a) Centrum Badan i Rozwoju BSH Sprzet Gospodarstwa Domowego, Somfy
b) Budynek biurowy z klatką schodowa Ponzio Polska, Ponzio
W kategorii Systemy Fasadowe:
a) Budynek Monopolis w Łodzi (proj. Grupa 5 Architekci), Yawal
b) Budynek .KTW I w Katowicach (proj. medusa group), Aluprof
c) Biurowiec WAVE w Gdańsku (proj. medusa group), Yawal
d) Mennica Legacy Tower w Warszawie (proj. Goettsch Partners), Aluprof

Autor: Piotr Prus
Międzynarodowy konkurs na projekt Litewskiego Muzeum Sztuki Stowarzyszenie Architektów Litewskich zaprasza do udziału w międzynarodowym konkursie na przebudowę Pałacu Radziwiłłów w Wilnie dla potrzeb Litewskiego Muzeum Sztuki.
Konkurs na nowe zagospodarowanie centrum Mysłowic Trwa dwuetapowy konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej dla części terenów śródmiejskich w Mysłowicach. Organizatorzy poszukują śmiałych i wizjonerskich pomysłów, możliwych do realizacji w perspektywie 20-30 lat.
Konkurs na projekt nowej wystawy polskiej w KL Auschwitz Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu ogłasza nowy konkurs na koncepcję plastyczną oraz architektoniczno-budowlaną wystawy„Polacy w KL Auschwitz. Mieszkańcy ziemi oświęcimskiej w czasie II wojny światowej”.
Konkurs na projekt pawilonów wzdłuż promenady nadmorskiej w Kołobrzegu Władze Kołobrzegu chcą uporządkować handel w strefie ochrony uzdrowiskowej. Właśnie ogłosiły rekomendowany przez SARP konkurs architektoniczny na projekt pawilonów gastronomiczno-handlowych wzdłuż nadmorskiej promenady.
Nowa klinika Instytutu Onkologii w Gliwicach: konkurs SARP Katowicki SARP zaprasza do udziału w dwuetapowym konkursie na projekt nowego budynku klinicznego gliwickiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie. Składanie wniosków do 14 czerwca!
Wyniki konkursu na projekt wystawy w Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego Pracownia plus3 architekci we współpracy z PL Studio Patryk Żurawski i Manufakturą Technologiczną zwyciężyła w konkursie na projekt wystawy stałej Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie.