Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

medusa group
medusa group
medusa group
Architectes sp. z o.o. sp. k.
ul. Józefczaka 35
41-902 Bytom
tel. 32 7203077
fax 32 7203075
e-mail: office@medusagroup.pl
www.medusagroup.pl

Medusa group została założona w 1997 roku przez Przemo Łukasika i Łukasza Zagałę. Jest interdyscyplinarnym biurem projektowym zaangażowanym w projekty związane z architekturą, planowaniem przestrzennym, grafiką i wzornictwem przemysłowym. Siedziba medusa group, w dawnej fabryce, znajduje się w centrum Bytomia, ale w większych miastach – Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie i Gdańsku – otwarte zostały biura partnerskie, co pozwala na sprawne realizowanie projektów w całym kraju. W 2009 roku powstała spółka córka – medusaindustry – wyłoniona częściowo z biura architektonicznego oraz fundacji Plantacja Sztuki. Jej celem jest realizacja projektów z pogranicza sztuki, dizajnu i multimediów. W ciągu dwóch lat istnienia odniosła kilka sukcesów, m.in. zwycięstwo w konkursie na zmianę wizerunku placówek ING Banku czy zdobycie nagrody Oddziału Katowickiego SARP za najlepsze wnętrze roku dla Klubu Jazzowego Tratata Caffe.

Łukasz Zagała

Łukasz Zagała

Przemo Łukasik

Przemo Łukasik

Jak mógł wyglądać pawilon Polski na EXPO 2025 w Osace: koncepcje konkursowe Wciąż nie wiadomo, jak będzie wyglądał pawilon Polski na EXPO 2025 w Osace ani kto go ostatecznie zaprojektuje. Tymczasem prezentujemy wybrane koncepcje nadesłane na ubiegłoroczny konkurs zorganizowany przez SARP i Polską Agencję Inwestycji i Handlu.
Towarowa 22: Jemsi zamiast Biga. Poznaliśmy szczegóły realizacji Nie Bjarke Ingels Group, ale JEMS Architekci zaprojektują ostatecznie zespół Towarowa 22 na warszawskiej Woli. Nowa koncepcja zakłada między innymi przekształcenie reliktów tzw. Domu Słowa Polskiego w dwupoziomowy ogród. Zabudowa będzie też znacznie wyższa.
Mieszkaj w mieście medusa group. Kolejny etap osiedla w Bronowicach [GALERIA] Dobiega końca realizacja osiedla Mieszkaj w Mieście według projektu pracowni medusa group. W ciągu siedmiu lat w północno-zachodniej części Krakowa powstała zupełnie nowa, samowystarczalna dzielnica mieszkaniowo-usługowa.
O tym się mówi: Bijące serce Krystyny W listopadzie ubiegłego roku we wnętrzach wieży szybu Krystyna przy KWK Szombierki architekci z Medusa Group przeprowadzili performance, który pokazywać miał mieszkańcom, że budynek mimo postępującej degradacji wciąż żyje i może zyskać całkowicie nowe wcielenie.
Zaprojektowane Po Ludzku: konkurs na przestrzenie publiczne i inicjatywy rozstrzygnięty Podczas uroczystej gali w siedzibie Agory przy ul. Czerskiej w Warszawie ogłoszono wyniki najnowszej edycji konkursu Zaprojektowane Po Ludzku. Jury z udziałem m.in. Agaty Twardoch, Agnieszki Labus i Zygmunta Borawskiego wybrało miejsca, przestrzenie publiczne i inicjatywy, dzięki którym nasze miasta stają się bardziej przyjazne.
Projekt Dobrze Ułożony: konkurs na koncepcję i wizualizację przestrzeni z kostką brukową Vjetra® Firma Bruk zaprasza do udziału w konkursie na wizualizacja obiektu architektonicznego z zastosowaniem w jego otoczeniu nawierzchni z kostki brukowej Vjetra®. Pula nagród wynosi 30 tys. zł, a w jury architekci Aleksandra Grzonka, Przemo Łukasik i Adam Maroszek.
Atrium International: dawny Ulubieniec Warszawy idzie do rozbiórki Rozpoczyna się rozbiórka biurowca Atrium International w al. Jana Pawła II. Budynek zaprojektowany w latach 90. przez Biuro Kazimierski i Ryba zdobył tytuł Ulubieńca Warszawy w pierwszej edycji organizowanego przez naszą redakcję konkursu Życie w Architekturze.
Nowe łódzkie lofty projektu pracowni medusa group Startuje budowa loftów na terenie dawnej fabryki Scheiblera w Łodzi. Metamorfozę przejdą dwa historyczne budynki w północnej części kompleksu. Za projekt przebudowy odpowiada śląska pracownia medusa group.
Budynek D w kompleksie Nowy Rynek w Poznaniu od pracowni Medusa Group Budynek D w zespole Nowy Rynek w Poznaniu stanowi doskonały przykład realizacji, w której zapewnienie komfortu użytkownikom idzie w parze z troską o środowisko naturalne. Dzięki zamontowaniu na fasadzie selektywnego szkła przeciwsłonecznego COOL-LITE® SKN 165 II, w znaczącym stopniu zmniejszyło się zapotrzebowanie energetyczne budynku. Ciepło dostarczane przez słońce jest blokowane, sprawiając, że wnętrza nie wymagają dodatkowego zastrzyku energii do schładzania w okresie letnim. Właściwości termoizolacyjne przeszklenia ograniczają także straty ciepła zimą, a dodatkowo gwarantuje ono optymalny dostęp światła dziennego przez cały rok.
Saint-Gobain Glass Design Award: konkurs dla architektów i studentów projektowania Firma Saint-Gobain zaprasza wszystkich architektów i studentów, którzy w swoich realizacjach bądź projektach wykorzystują produkty marki do udziału w konkursie Saint-Gobain Glass Design Award. Pula nagród wynosiż 70 tys. zł.