Architektura MuratorKonkursyPolacy z nagrodą w Monachium

Polacy z nagrodą w Monachium

Pracownia mode:lina™ została uhonorowana nagrodą ICONIC Awards 2017. Jury doceniło projekt aranżacji wnętrz dla oddziału firmy Opera Software we Wrocławiu

Biuro firmy Opera Software powstało w 2016 roku we wnętrzach centrum biznesowego Hieronimus. Na łamach „Architektury-murator” 10/2016 Tomasz Głowacki tak pisał o tym wnętrzu: za sprawą projektantów, wnętrza zabytkowych kamienic zmieniły się w hipsterskie, kreatywne przestrzenie aktywności i wypoczynku, w której młoda kadra pracuje w niekorporacyjnym stylu. Idea wystroju zrodziła się ze skrzyżowania świata IT i architektury Wrocławia. Pomieszczenia różnorodnie zaaranżowano, lecz ich motywem przewodnim są w większości łuki, stalowe belki i kraty, nawiązujące do form i konstrukcji wrocławskich mostów, sklepień Dworca Głównego PKP czy przęseł Hali Targowej.

Konkurs ICONIC Awards, stworzony przez niemiecki parlament odbywa się od 1953 roku, a organizuje go German Design Council, instytucja zrzeszająca projektantów z całego świata. Celem konkursu jest promowanie innowacji, stanowi on zarazem międzynarodową platformę wymiany doświadczeń w dziedzinie dizajnu. Jest to pierwsze zwycięstwo polskiego zespołu w tym konkursie, w kategorii wnętrze. Paweł Garus oraz Jerzy Woźniak z pracowni mode:lina™ nagrodę odebrali na gali, w centrum BMW Welt w Monachium. W składzie jury, które obradowało w czerwcu tego roku, zasiedli między innymi: założyciel wiedeńskiego Studio Marco Dessí, Michel Casertano z Atelier Brückner i Silvia Olp (Phoenix Design).

ICONIC Awards 2017 to kolejna nagroda dla projektu wnętrza wrocławskiego oddziału firmy Opera Software - przestrzeń została doceniona w dwóch międzynarodowych konkursach: Finest Interior Award 2016 oraz Best Office Awards 2017, gdzie architekci zwyciężyli w kategorii Najlepsze Biuro Zagraniczne.

Wyniki konkursu na zespół budynków Sądu Apelacyjnego i Sejmiku Województwa Mazowieckiego w Warszawie Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt budynków Sądu Apelacyjnego i Sejmiku Województwa Mazowieckiego przy ul. Świętojerskiej w Warszawie. Główną nagrodę zdobyła warszawska pracownia Projekt Praga.
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2022: finaliści Jury 8. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy nominowało w konkursie 18 realizacji i wydarzeń. Teraz głos mają mieszkańcy. Swoich faworytów można wybierać do 27 maja.
Michał Spólnik i Marcin Kitala z nagrodą w konkursie eVolo Skyscraper 2022 W międzynarodowym konkursie eVolo Skyscraper 2022 po raz kolejny doceniono zespół z Polski. Za koncepcję wieżowca New Spring oferującego ekologiczne uprawy Michał Spólnik i Marcin Kitala zdobyli trzecią nagrodę.
Wyniki konkursu na projekt rozbudowy Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny Poznaliśmy wyniki konkursu na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej rozbudowy Muzeum Czynu Powstańczego we wsi Góra Świętej Anny. Zwyciężyło wrocławskie biuro P2PA, proponując usytuowanie nowych przestrzeni częściowo pod ziemią, częściowo w prostopadłościennych bryłach wkomponowanych w krajobraz.
Sześcioro studentów z Polski w finale Saint-Gobain Architecture Students Contest Finał Saint-Gobain Architecture Students Contest po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. Nasz kraj reprezentować będą trzy dwuosobowe zespoły studentów z Politechniki Wrocławskiej i Śląskiej.
Kolejny konkurs na zespół budynków Akademii Muzycznej w Krakowie Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego ogłosiła nowy konkurs na zespół budynków dydaktycznych na Grzegórzkach. Realizacja projektu Franka Gehry’ego z 2017 roku okazała się zbyt droga.