Architektura MuratorKonkursyPolacy z nagrodą w Monachium

Polacy z nagrodą w Monachium

Pracownia mode:lina™ została uhonorowana nagrodą ICONIC Awards 2017. Jury doceniło projekt aranżacji wnętrz dla oddziału firmy Opera Software we Wrocławiu

Biuro firmy Opera Software powstało w 2016 roku we wnętrzach centrum biznesowego Hieronimus. Na łamach „Architektury-murator” 10/2016 Tomasz Głowacki tak pisał o tym wnętrzu: za sprawą projektantów, wnętrza zabytkowych kamienic zmieniły się w hipsterskie, kreatywne przestrzenie aktywności i wypoczynku, w której młoda kadra pracuje w niekorporacyjnym stylu. Idea wystroju zrodziła się ze skrzyżowania świata IT i architektury Wrocławia. Pomieszczenia różnorodnie zaaranżowano, lecz ich motywem przewodnim są w większości łuki, stalowe belki i kraty, nawiązujące do form i konstrukcji wrocławskich mostów, sklepień Dworca Głównego PKP czy przęseł Hali Targowej.

Konkurs ICONIC Awards, stworzony przez niemiecki parlament odbywa się od 1953 roku, a organizuje go German Design Council, instytucja zrzeszająca projektantów z całego świata. Celem konkursu jest promowanie innowacji, stanowi on zarazem międzynarodową platformę wymiany doświadczeń w dziedzinie dizajnu. Jest to pierwsze zwycięstwo polskiego zespołu w tym konkursie, w kategorii wnętrze. Paweł Garus oraz Jerzy Woźniak z pracowni mode:lina™ nagrodę odebrali na gali, w centrum BMW Welt w Monachium. W składzie jury, które obradowało w czerwcu tego roku, zasiedli między innymi: założyciel wiedeńskiego Studio Marco Dessí, Michel Casertano z Atelier Brückner i Silvia Olp (Phoenix Design).

ICONIC Awards 2017 to kolejna nagroda dla projektu wnętrza wrocławskiego oddziału firmy Opera Software - przestrzeń została doceniona w dwóch międzynarodowych konkursach: Finest Interior Award 2016 oraz Best Office Awards 2017, gdzie architekci zwyciężyli w kategorii Najlepsze Biuro Zagraniczne.

Park Aktywności Rodzinnej w Wawrze: wyniki konkursu Plany realizacji Parku Aktywności Rodzinnej w Wawrze budzą kontrowersje. Czy słusznie? Władze miasta właśnie rozstrzygnęły konkurs na zagospodarowanie czterohektarowej polany w sąsiedztwie tzw. Lasku Wawerskiego.
Będzie nowa siedziba Muzeum Okręgowego w Lesznie. Właśnie ogłoszono konkurs na jej projekt Nowa siedziba Muzeum Okręgowego w Lesznie powstać ma w wyniku adaptacji i rozbudowy tzw. Starej Octowni w samym centrum miasta. Poznański oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich właśnie ogłosił konkurs na projekt obiektu.
Będzie konkurs architektoniczny na odbudowę Pałacu Saskiego Projekt odbudowy Pałacu Saskiego zostanie wyłoniony w konkursie architektonicznym. Powołana w celu realizacji inwestycji spółka Pałac Saski planuje go ogłosić na początku 2023 roku.
W poszukiwaniu uczciwych konkursów: rozmowa z Robertem Majkutem Są konkursy, które służą tylko do finansowania biznesu organizatorów. Red Dot Design Award pokazał światu, że można tak działać. Wątpliwą sprawą jest tu już niezliczona liczba bardzo wąskich kategorii, skonstruowanych celowo tak, by niemal każdy uczestnik mógł zwyciężyć w jednej z nich.
Jedno z pierwszych osiedli Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych powstanie w Tczewie. Wyniki konkursu Pracownia BudCud wygrała konkurs na projekt budynku wielorodzinnego przy ul. Bałdowskiej w Tczewie. Będzie to jedna z pierwszych realizacji Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych, które mają zastąpić funkcjonujące dotychczas Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Konkurs na pawilon dla bezdomnych kotów w Warszawie Władze Warszawy ogłosiły konkurs na projekt nowej kociarni w Wawrze. Pawilon będzie mógł przyjąć do 300 kotów.