Architektura MuratorKonkursyPomysł na DoFA'16

Pomysł na DoFA'16

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział we Wrocławiu zaprasza do zgłaszania projektów wydarzeń do specjalnej, szóstej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA'16, który odbędzie się w dniach 7-14 października. Propozycje można nadsyłać do 11 lipca.

Dolnośląski Festiwal Architektury

Tegoroczna edycja konkursu odbywa się w ramach programu architektonicznego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i jest dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zgłaszane projekty powinny w wyraźny sposób wpisywać się w temat edycji festiwalu – PRZESTRZEŃ DLA PIĘKNA oraz w kategorie wydarzeń festiwalowych (WYSTAWY, KONFRONTACJE, PRZESTRZEŃ, OTWARTE MIASTO, PUBLIKACJE, PROJEKCJE). Powinny też zawierać szczegółowy kosztorys realizacyjny. Miejscem ich realizacji jest Dolny Śląsk.

Dolnośląski Festiwal Architektury DoFA, prócz głównego założenia polegającego na propagowaniu wysokiej jakości przestrzeni publicznej, ma na celu diagnozę i dokumentację dorobku architektonicznego regionu oraz promocję twórczości architektonicznej jako działalności kulturalnej. Jedną z głównych jego idei jest także kierowanie uwagi lokalnych społeczności na otoczenie i zachęcenie do jego współtworzenia.

Udział w konkursie na wydarzenia festiwalowe jest otwarty i bezpłatny. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 11 lipca, a rozstrzygnięcie nastąpi do 15 lipca. Organizatorzy: Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział we Wrocławiu, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

www.wroclaw.sarp.org.pl

www.dofa.pl

Konkurs na pawilon dla bezdomnych kotów w Warszawie Władze Warszawy ogłosiły konkurs na projekt nowej kociarni w Wawrze. Pawilon będzie mógł przyjąć do 300 kotów.
Konkurs na projekt rewitalizacji Miejskiego Parku Rodzinnego w Redzie Władze Redy ogłosiły konkurs na rewitalizację i rozbudowę Miejskiego Parku Rodzinnego. Zadaniem uczestników jest m.in. zaprojektowanie tężni oraz wodnego placu zabaw.
Konkurs na projekt sali sportowej w Miechowie Gmina i Miasto Miechów ogłosiły konkurs na projekt nowej sali sportowej w Miechowie. W jury m.in. Piotr Lewicki, Marcin Brataniec i Piotr Chuchacz. Składanie wniosków do 8 sierpnia.
Konkurs na zagospodarowanie przestrzeni przed siedzibą Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki we współpracy z lokalnym oddziałem SARP zaprasza do udziału w konkursie na projekt zagospodarowania przedpola obecnej siedziby Wydziału Architektury przy ul. Podchorążych. Składanie wniosków do  15 sierpnia.
Polacy zwyciężyli w konkursie inwestorskim na projekt kawiarni u podnóża wulkanu Hverfjall na Islandii Polscy architekci Weronika Plata i Wiktor Stankiewicz zajęli pierwsze miejsce w realizacyjnym konkursie na projekt kawiarni u podnóża wulkanu Hverfjall w północnej Islandii. „Koncepcja doskonale łączy krajobraz z architekturą” – napisało jury w uzasadnieniu.
Wyniki konkursu na projekt kulturoteki w Starej Miłosnej W konkursie na projekt nowej kulturoteki na osiedlu Stara Miłosna w Warszawie zwyciężyło  xystudio. Architekci zaprojektowali obiekt o prostej, modułowej bryle i drewnianej konstrukcji z zielenią na dachu oraz głównej fasadzie.