Architektura MuratorKonkursyPomysł na DoFA'16

Pomysł na DoFA'16

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział we Wrocławiu zaprasza do zgłaszania projektów wydarzeń do specjalnej, szóstej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA'16, który odbędzie się w dniach 7-14 października. Propozycje można nadsyłać do 11 lipca.

Dolnośląski Festiwal Architektury

Tegoroczna edycja konkursu odbywa się w ramach programu architektonicznego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i jest dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zgłaszane projekty powinny w wyraźny sposób wpisywać się w temat edycji festiwalu – PRZESTRZEŃ DLA PIĘKNA oraz w kategorie wydarzeń festiwalowych (WYSTAWY, KONFRONTACJE, PRZESTRZEŃ, OTWARTE MIASTO, PUBLIKACJE, PROJEKCJE). Powinny też zawierać szczegółowy kosztorys realizacyjny. Miejscem ich realizacji jest Dolny Śląsk.

Dolnośląski Festiwal Architektury DoFA, prócz głównego założenia polegającego na propagowaniu wysokiej jakości przestrzeni publicznej, ma na celu diagnozę i dokumentację dorobku architektonicznego regionu oraz promocję twórczości architektonicznej jako działalności kulturalnej. Jedną z głównych jego idei jest także kierowanie uwagi lokalnych społeczności na otoczenie i zachęcenie do jego współtworzenia.

Udział w konkursie na wydarzenia festiwalowe jest otwarty i bezpłatny. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 11 lipca, a rozstrzygnięcie nastąpi do 15 lipca. Organizatorzy: Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział we Wrocławiu, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

www.wroclaw.sarp.org.pl

www.dofa.pl

Konkurs na projekt hali i głównego stadionu warszawskiej Skry Nowoczesna hala sportowa i stadion lekkoatletyczny powstaną w ramach II etapu modernizacji Ośrodka Wawelska, czyli dawnej Skry. Władze Warszawy ogłaszają konkurs na wykonanie koncepcji architektoniczno-budowlanej obu obiektów.
Zielone Tarasy Kultury: wyniki konkursu na zagospodarowanie parku 18 Marca i skweru Pionierów w Kołobrzegu Władze Kołobrzegu we współpracy z koszalińskim oddziałem SARP rozstrzygnęły konkurs na nowe zagospodarowanie dwóch przestrzeni publicznych w centrum miasta: parku 18 Marca i skweru Pionierów. Zwyciężyła warszawska pracownia JAZ+Architekci.
Konkurs na projekt strzelnicy golfowej na Mazurach Spółka Universe Properties Group, właściciel kompleksu Masurian Yacht & Golf Resort powstającego między Giżyckiem a Węgorzewem, ogłosiła konkurs na projekt strzelnicy golfowej wraz z budynkiem klubowym i zapleczem gastronomicznym.
Konkurs na siedzibę Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie planuje budowę nowej siedziby Wydziału Informatyki. Właśnie ogłosił konkurs na jej projekt. W jury m.in. architekci Maciej Miłobędzki, Karol Barcz, Piotr Śmierzewski, Karol Nieradka i Grzegorz Wojtkun.
Konkurs na projekt zagospodarowania dwuhektarowego terenu w centrum Jeleniej Góry W ścisłym centrum Jeleniej Góry powstać ma nowoczesne targowisko z zielenią i atrakcyjnym terenem rekreacyjnym. Władze miasta właśnie ogłosiły konkurs na projekt nowego zagospodarowania blisko dwuhektarowego obszaru w śródmieściu.
Konkurs na projekt wystawy w Muzeum Bitwy Warszawskiej Muzeum Wojska Polskiego ogłosiło rekomendowany przez SARP konkurs na projekt ekspozycji stałej nowo powstającego Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Składanie wniosków do 28 listopada.