PQ 2011

W drodze konkursu wyłoniono wykonawcę, który przygotuje scenariusz polskiej ekspozycji narodowej na Praskie Quadriennale 2011.

Dyrektor Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, w związku z decyzją komisji konkursowej w składzie: Anna Galas (przewodnicząca), Aleksandra Stępniowska, Joanna Warsza, Paweł Wodziński, powołanej do oceny prac konkursowych na scenariusz polskiej ekspozycji narodowej podczas Praskiego Quadriennale 2011 z dnia 26 stycznia 2010 r., na podstawie § 11 ust. 3 Regulaminu ww. Konkursu, ogłasza, że konkurs na scenariusz polskiej ekspozycji na Praskim Quadriennale 2011 wygrał projekt przygotowany przez Ewę Machnio i Agatę Skwarczyńską.

Dwunasta edycja najważniejszej prezentacji światowej plastyki teatralnej odbędzie się w czerwcu 2011 roku. Organizatorzy festiwalu zdecydowali się odejść od ograniczenia ekspozycji do tradycyjnej scenografii i architektury teatralnej. Tematem Praskiego Quadriennale 2011 ma być szeroko rozumiane projektowanie i aranżacja przestrzeni na potrzeby sztuk performatywnych. Nowa linia programowa przedstawiona jest przez organizatorów festiwalu na stronie www.pq.cz

Konkurs na scenariusz polskiej ekspozycji narodowej PQ 2011 odbywał się w dwóch etapach. Pierwszy etap miał charakter otwarty i polegał na złożeniu synopsisu ekspozycji o objętości nie większej niż 1800 znaków wraz z CV autora pomysłu.
Do drugiego etapu komisja powołana przez dyrektora Instytutu Teatralnego wyłoniła 3 najciekawsze propozycje, a ich autorzy otrzymali odpłatne zlecenie w wysokości 2 tys. zł na napisanie wstępnych scenariuszy. Na ich podstawie komisja zarekomendowała autora, któremu powierzono stworzenie pełnego scenariusza polskiej ekspozycji narodowej.


Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego z siedzibą w Warszawie: www.instytut-teatarlny.pl

fotka z /zdjecia/pq11.jpg
Konkurs na projekt schroniska na górze Jeżowa Woda w Beskidach Fundacja Ideanova ogłosiła międzynarodowy konkurs na projekt schroniska z restauracją i małym planetarium na górze Jeżowa Woda koło Nowego Sącza. Przyszły inwestor planuje obiekt na miarę słynnego obserwatorium na Śnieżce.
Konkurs realizacyjny na projekt modelowej szkoły dla południowego Senegalu Trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji konkurs Kaira Looro. Tym razem zadaniem uczestników jest zaprojektowanie modelowej szkoły podstawowej dla wsi w południowym Senegalu. Jury pod przewodnictwem Kengo Kumy wybierze 30 projektów, z których najlepszy zostanie zrealizowany.
W Gdańsku powstanie Muzeum Westerplatte. Właśnie ogłoszono konkurs na projekt gmachu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłosiło dwuetapowy konkurs na projekt Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Obiekt stanąć ma na terenie historycznej bitwy na Westerplatte.
We Włochach powstanie nowe osiedle z mieszkaniami komunalnymi. Warszawa właśnie ogłosiła konkurs Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego wraz ze Stołecznym Zarządem Rozbudowy Miasta organizują konkurs na zespół budynków z mieszkaniami komunalnymi i lokalami usługowymi. Nowe osiedle powstanie przy ul. 1 Sierpnia we Włochach.
Trwa konkurs na projekt nowej siedziby Polskiej Opery Królewskiej. Budynek stanie na terenie Łazienek „Potrzebujemy dobrego pomysłu na ten budynek” – mówił wicepremier i minister kultury Piotr Gliński podczas konferencji prasowej zapowiadającej konkurs na projekt nowej siedziby Polskiej Opery Królewskiej. Gmach ma stanąć na terenie Łazienek, a w jury zasiadają m.in. Magdalena Kozień-Woźniak, Jacek Lenart i Piotr Lewicki.
Pałac Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze jako laboratorium pozytywistycznych idei Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt wystawy stałej w Pałacu Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze. Według zwycięskiej koncepcji zespołu Marcina Kwietowicza nowo powołana placówka stanie się laboratorium pozytywistycznych idei, inspirując do pracy na rzecz rozwiązywania współczesnych problemów.