PQ 2011

W drodze konkursu wyłoniono wykonawcę, który przygotuje scenariusz polskiej ekspozycji narodowej na Praskie Quadriennale 2011.

Dyrektor Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, w związku z decyzją komisji konkursowej w składzie: Anna Galas (przewodnicząca), Aleksandra Stępniowska, Joanna Warsza, Paweł Wodziński, powołanej do oceny prac konkursowych na scenariusz polskiej ekspozycji narodowej podczas Praskiego Quadriennale 2011 z dnia 26 stycznia 2010 r., na podstawie § 11 ust. 3 Regulaminu ww. Konkursu, ogłasza, że konkurs na scenariusz polskiej ekspozycji na Praskim Quadriennale 2011 wygrał projekt przygotowany przez Ewę Machnio i Agatę Skwarczyńską.

Dwunasta edycja najważniejszej prezentacji światowej plastyki teatralnej odbędzie się w czerwcu 2011 roku. Organizatorzy festiwalu zdecydowali się odejść od ograniczenia ekspozycji do tradycyjnej scenografii i architektury teatralnej. Tematem Praskiego Quadriennale 2011 ma być szeroko rozumiane projektowanie i aranżacja przestrzeni na potrzeby sztuk performatywnych. Nowa linia programowa przedstawiona jest przez organizatorów festiwalu na stronie www.pq.cz

Konkurs na scenariusz polskiej ekspozycji narodowej PQ 2011 odbywał się w dwóch etapach. Pierwszy etap miał charakter otwarty i polegał na złożeniu synopsisu ekspozycji o objętości nie większej niż 1800 znaków wraz z CV autora pomysłu.
Do drugiego etapu komisja powołana przez dyrektora Instytutu Teatralnego wyłoniła 3 najciekawsze propozycje, a ich autorzy otrzymali odpłatne zlecenie w wysokości 2 tys. zł na napisanie wstępnych scenariuszy. Na ich podstawie komisja zarekomendowała autora, któremu powierzono stworzenie pełnego scenariusza polskiej ekspozycji narodowej.


Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego z siedzibą w Warszawie: www.instytut-teatarlny.pl

fotka z /zdjecia/pq11.jpg
Park Aktywności Rodzinnej w Wawrze: wyniki konkursu Plany realizacji Parku Aktywności Rodzinnej w Wawrze budzą kontrowersje. Czy słusznie? Władze miasta właśnie rozstrzygnęły konkurs na zagospodarowanie czterohektarowej polany w sąsiedztwie tzw. Lasku Wawerskiego.
Będzie nowa siedziba Muzeum Okręgowego w Lesznie. Właśnie ogłoszono konkurs na jej projekt Nowa siedziba Muzeum Okręgowego w Lesznie powstać ma w wyniku adaptacji i rozbudowy tzw. Starej Octowni w samym centrum miasta. Poznański oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich właśnie ogłosił konkurs na projekt obiektu.
Będzie konkurs architektoniczny na odbudowę Pałacu Saskiego Projekt odbudowy Pałacu Saskiego zostanie wyłoniony w konkursie architektonicznym. Powołana w celu realizacji inwestycji spółka Pałac Saski planuje go ogłosić na początku 2023 roku.
W poszukiwaniu uczciwych konkursów: rozmowa z Robertem Majkutem Są konkursy, które służą tylko do finansowania biznesu organizatorów. Red Dot Design Award pokazał światu, że można tak działać. Wątpliwą sprawą jest tu już niezliczona liczba bardzo wąskich kategorii, skonstruowanych celowo tak, by niemal każdy uczestnik mógł zwyciężyć w jednej z nich.
Jedno z pierwszych osiedli Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych powstanie w Tczewie. Wyniki konkursu Pracownia BudCud wygrała konkurs na projekt budynku wielorodzinnego przy ul. Bałdowskiej w Tczewie. Będzie to jedna z pierwszych realizacji Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych, które mają zastąpić funkcjonujące dotychczas Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Konkurs na pawilon dla bezdomnych kotów w Warszawie Władze Warszawy ogłosiły konkurs na projekt nowej kociarni w Wawrze. Pawilon będzie mógł przyjąć do 300 kotów.