PQ 2011

W drodze konkursu wyłoniono wykonawcę, który przygotuje scenariusz polskiej ekspozycji narodowej na Praskie Quadriennale 2011.

Dyrektor Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, w związku z decyzją komisji konkursowej w składzie: Anna Galas (przewodnicząca), Aleksandra Stępniowska, Joanna Warsza, Paweł Wodziński, powołanej do oceny prac konkursowych na scenariusz polskiej ekspozycji narodowej podczas Praskiego Quadriennale 2011 z dnia 26 stycznia 2010 r., na podstawie § 11 ust. 3 Regulaminu ww. Konkursu, ogłasza, że konkurs na scenariusz polskiej ekspozycji na Praskim Quadriennale 2011 wygrał projekt przygotowany przez Ewę Machnio i Agatę Skwarczyńską.

Dwunasta edycja najważniejszej prezentacji światowej plastyki teatralnej odbędzie się w czerwcu 2011 roku. Organizatorzy festiwalu zdecydowali się odejść od ograniczenia ekspozycji do tradycyjnej scenografii i architektury teatralnej. Tematem Praskiego Quadriennale 2011 ma być szeroko rozumiane projektowanie i aranżacja przestrzeni na potrzeby sztuk performatywnych. Nowa linia programowa przedstawiona jest przez organizatorów festiwalu na stronie www.pq.cz

Konkurs na scenariusz polskiej ekspozycji narodowej PQ 2011 odbywał się w dwóch etapach. Pierwszy etap miał charakter otwarty i polegał na złożeniu synopsisu ekspozycji o objętości nie większej niż 1800 znaków wraz z CV autora pomysłu.
Do drugiego etapu komisja powołana przez dyrektora Instytutu Teatralnego wyłoniła 3 najciekawsze propozycje, a ich autorzy otrzymali odpłatne zlecenie w wysokości 2 tys. zł na napisanie wstępnych scenariuszy. Na ich podstawie komisja zarekomendowała autora, któremu powierzono stworzenie pełnego scenariusza polskiej ekspozycji narodowej.


Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego z siedzibą w Warszawie: www.instytut-teatarlny.pl

fotka z /zdjecia/pq11.jpg
Konkurs na najlepszy dyplom promujący zielone dachy lub ściany rozstrzygnięty! Polskie Stowarzyszenie Dachy Zielone ogłosiło wyniki pierwszej edycji konkursu na najlepsze prace dyplomowe dotyczące szeroko rozumianej problematyki zielonych dachów lub ścian.
Chmielna odNowa: konkurs architektoniczny Władze m.st. Warszawy ogłosiły konkurs na nowe zagospodarowanie ulicy Chmielnej, na jej najbardziej reprezentacyjnym odcinku, od Nowego Światu do pasażu Wiecha. Przyjmowanie wniosków do 16 marca!
Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE w Toruniu: międzynarodowy konkurs SARP Trwa międzynarodowy konkurs architektoniczny na projekt budynku Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE w Toruniu. Główna nagroda: 1,5 mln złotych!
Dom Kobiet: konkurs realizacyjny dla studentów i młodych architektów Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji konkurs Kaira Looro. Tym razem zadaniem uczestników jest zaprojektowanie Domu Kobiet w gminie Baghere w południowym Senegalu. Jury pod przewodnictwem Kengo Kumy wybierze 20 projektów, z których najlepszy zostanie zrealizowany.
Rusza pierwsza edycja konkursu POiD Building Awards 2021 Startuje pierwsza edycja konkursu POiD Building Awards 2021 na najlepsze rozwiązania stolarki budowlanej oraz automatyki budynkowej w zrealizowanych projektach architektonicznych. W jury Ewa Kuryłowicz, Monika Arczyńska, Tomasz Błaszczyński, Szymon Firląg oraz Karol Fiedor.
Zabytek Zadbany 2021: konkurs dla konserwatorów, właścicieli i zarządców zabytków Rusza kolejna edycja konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zabytek Zadbany”.  Zgłoszenia tylko do 31 stycznia!