Architektura MuratorKonkursyReagująca architektura. Konkurs Laka 2018

Reagująca architektura. Konkurs Laka 2018

Śląska fundacja Laka zaprasza do nadsyłania swoich koncepcji architektury, która reaguje. Głównym tematem tegorocznego konkursu są rozwiązania mogące rozwijać się poprzez proces zmian i korekt w dynamicznej interakcji z otoczeniem.

Konkurs Laka
Zwycięzca zeszłorocznej edycji konkursu - projekt Civilization 0.000 architekta Dimo Ivanova. Pływająca wieża generuje energię elektryczną, wykorzystując skrajne warunki pogodowe południowego wybrzeża Chile.
Tagi:
eVolo Skyscraper 2020 Amerykański magazyn eVolo ogłosił kolejną edycję międzynarodowego konkursu na innowacyjne wieżowce.
Carlo Ratti – Miasto innowacji W Carlo Ratti Associati oraz w Senseable City Lab wierzymy, że dzielenie się, akt, który od samego początku wyznacza miasto, może spowodować niespodzianki, nieoczekiwane spotkania kluczowe dla innowacji. Zasta-nawiamy się też, w jaki sposób wykorzystać technologie cyfrowe, by wpływać na interakcje międzyludzkie, w tym wspierać nowe modele współdzielenia. Carlo Ratti, dyrektor działającego w ramach Massachusetts Insti-tute of Technology miejskiego laboratorium, o trendach, które w najbliższej przyszłości zmienią styl życia w miastach.
Najinteligentniejsza dzielnica świata Amsterdamskie UNStudio zaprezentowało swoją wizję miejskiego życia przyszłości. Koncepcja Najinteligentniejszej dzielnicy świata - Brainport Smart District (BSD) - powstała pod auspicjami holenderskich uczelni.
Wydrukuj sobie miasto! Innowacja po holendersku Projekt Wydrukuj sobie miasto! to pomysł młodego rotterdamskiego studia badawczo-projektowego ΤHE NEW RAW - Foteini Setaki, Panos Sakkas. Architekci proszą mieszkańców o zbiórkę plastikowych odpadów, które następnie przetwarzają z pomocą druku 3D w miejskie meble.
Mieszkaniowe Innowacje – konferencja pod patronatem „Architektury-murator” Już w najbliższą sobotę w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie odbędzie się całodniowa konferencja poświęcona nowym modelom zamieszkiwania. O tym, jak będziemy mieszkać w przyszłości, jakie zmiany jesteśmy w stanie przewidzieć i jak możemy się do nich przygotować opowiedzą eksperci wielu dziedzin, m.in. architekci, urbaniści, socjolodzy i aktywiści miejscy.
Mieszkaniowe Innowacje – zgłoś referat i podziel się wiedzą! W ramach cyklu debat, jakie towarzyszą pracom nad Programem Mieszkaniowym dla m.st. Warszawy, zaplanowano całodniową konferencję poświęconą nowym modelom zamieszkiwania. Aby zaprezentować swój referat, prześlij zgłoszenie tematu oraz abstrakt.