Międzynarodowa nagroda

Ściany mobilne ZigZak z German Design Award

2023-12-11 16:54

Model ścian firmy Vitrintec otrzymał nagrodę German Design Award w kategorii Excellent Product Design – Building and Elements. Jury międzynarodowego konkursu doceniło design i funkcjonalność rozwiązania, które dostosowuje przestrzeń do indywidualnych potrzeb pracownika.

German Design Award jest jedną z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych nagród na świecie w dziedzinie designu przyznawaną przez German Design Council, skupiającą międzynarodowych ekspertów. Ściany mobilne ZigZak zostały docenione jako innowacyjny produkt, świetny do biur typu open space, w których brakuje miejsca do spotkań czy rozmów w kameralnej atmosferze. Pozwala na wydzielenie w otwartej przestrzeni stref zamkniętych wtedy, gdy są potrzebne, i odwrotnie – utworzenie powierzchni otwartych. Zaprojektowane są jako rozwiązania manualne lub półautomatyczne, składają się z modułów szklanych, pełnych lub mieszanych (czyli szklanych i nieprzeziernych). Elastyczność systemu pozwala na zastąpienie jednego z modułów drzwiami jednoskrzydłowymi. Istnieje również opcja modyfikacji poziomu przezierności szklanej ściany w systemie ZigZak, jeśli zamontowana zostanie inteligenta folia LCD. Dowolna długość ściany – w połączeniu z trzema zsuwanymi oraz rozsuwanymi manualnie modułami – daje duże pole do organizacji przestrzeni.

Jednym z kluczowych zalet modelu jest estetyczne wykończenie. Jak podkreśla producent, profil ścian zajmuje jedynie 13% powierzchni, a możliwość wykończenia go w dowolnej kolorystyce z pełnej palety RAL pozwala dostosować go do indywidualnych preferencji klienta. Ściany mobilne pełne mogą być wykonane z płyty wiórowej lub MDF, laminowanej, lakierowanej albo fornirowanej, zapewniając elastyczność w dostosowaniu do różnych stylów i potrzeb. W ofercie znajdują się ściany szklane o izolacyjności akustycznej od 39 do 50 dB oraz ściany pełne o izolacyjności akustycznej od 43 do 54 dB, co pozwala na stworzenie spokojnego i wydajnego środowiska pracy.