Startuje V edycja Nagrody PASCAL na najlepsze projekty instalacji wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia

i

Autor: Archiwum Architektury

Startuje V edycja Nagrody PASCAL na najlepsze projekty instalacji wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia

2018-10-12 13:44

Stowarzyszenie Polska Wentylacja rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do V edycji konkursu o Nagrodę PASCAL. Premiowane będą te inwestycje, w których zastosowano rozwiązania zapewniające wysoką efektywność energetyczną, komfort użytkowników i dobrą jakość powietrza wewnętrznego.

Nagroda trafi do autorów projektów instalacji wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia. Podobnie jak rok temu, zgłoszenia może dokonać projektant, inwestor, architekt lub organizacja branżowa. Zgłaszający może zgłosić trzy obiekty, przy czym muszą to być realizacje oddane do użytku w ciągu ostatnich dwóch lat (2017 i 2018 rok), zlokalizowane na terenie Polski. Projekt może być wykonany dużo wcześniej.

Tak, jak w latach ubiegłych, statuetkę otrzymają trzej projektanci, których projekty wyróżniają się na tle konkurencji niestandardowymi i nowatorskimi rozwiązaniami. Premiowane będą te inwestycje, w których zastosowano rozwiązania zapewniające wysoką efektywność energetyczną, komfort użytkowników i dobrą jakość powietrza wewnętrznego.

Laureatów wyłoni Kapituła powołana przez zarząd Stowarzyszenia Polska Wentylacja – organizatora i pomysłodawcę Nagrody PASCAL. Wszystkie nominowane projekty zostaną zaprezentowane na wystawie podczas Międzynarodowych Targów Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja 2019. Targi odbędą się w dniach 5-6 marca 2019 roku w Warszawie. W czasie pierwszego dnia zwiedzający będą mogli poznać nominowane obiekty, a dzień później poznać laureatów.

W ubiegłorocznej edycji Nagrodę PASCAL przyznano za instalacje wentylacji i klimatyzacji w budynku biurowo-usługowym Bałtyk w Poznaniu (autorzy: TERMO STUDIO),  w centrum Dystrybucji Leków firmy Komtur Polska w Warszawie (autorzy: POL-CON CONSULTING) i w budynku Za Bramką w Poznaniu (autorzy: PERFECTA).

Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze stronny www.nagrodapascal.pl.