Architektura MuratorKonkursyStartuje V edycja Nagrody PASCAL na najlepsze projekty instalacji wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia

Startuje V edycja Nagrody PASCAL na najlepsze projekty instalacji wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia

Stowarzyszenie Polska Wentylacja rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do V edycji konkursu o Nagrodę PASCAL. Premiowane będą te inwestycje, w których zastosowano rozwiązania zapewniające wysoką efektywność energetyczną, komfort użytkowników i dobrą jakość powietrza wewnętrznego.

Startuje V edycja Nagrody PASCAL na najlepsze projekty instalacji wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia

Nagroda trafi do autorów projektów instalacji wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia. Podobnie jak rok temu, zgłoszenia może dokonać projektant, inwestor, architekt lub organizacja branżowa. Zgłaszający może zgłosić trzy obiekty, przy czym muszą to być realizacje oddane do użytku w ciągu ostatnich dwóch lat (2017 i 2018 rok), zlokalizowane na terenie Polski. Projekt może być wykonany dużo wcześniej.

Tak, jak w latach ubiegłych, statuetkę otrzymają trzej projektanci, których projekty wyróżniają się na tle konkurencji niestandardowymi i nowatorskimi rozwiązaniami. Premiowane będą te inwestycje, w których zastosowano rozwiązania zapewniające wysoką efektywność energetyczną, komfort użytkowników i dobrą jakość powietrza wewnętrznego.

Laureatów wyłoni Kapituła powołana przez zarząd Stowarzyszenia Polska Wentylacja – organizatora i pomysłodawcę Nagrody PASCAL. Wszystkie nominowane projekty zostaną zaprezentowane na wystawie podczas Międzynarodowych Targów Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja 2019. Targi odbędą się w dniach 5-6 marca 2019 roku w Warszawie. W czasie pierwszego dnia zwiedzający będą mogli poznać nominowane obiekty, a dzień później poznać laureatów.

W ubiegłorocznej edycji Nagrodę PASCAL przyznano za instalacje wentylacji i klimatyzacji w budynku biurowo-usługowym Bałtyk w Poznaniu (autorzy: TERMO STUDIO),  w centrum Dystrybucji Leków firmy Komtur Polska w Warszawie (autorzy: POL-CON CONSULTING) i w budynku Za Bramką w Poznaniu (autorzy: PERFECTA).

Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze stronny www.nagrodapascal.pl.

Nagrody PASCAL 2019 przyznane Znamy laureatów nagrody PASCAL 2019, przyznawanej autorom najlepszych projektów instalacji chłodzenia, wentylacji i klimatyzacji budynków.
Nagrody PASCAL 2017 przyznane Znamy laureatów nagrody PASCAL 2017, przyznawanej autorom najlepszych projektów instalacji chłodzenia, wentylacji i klimatyzacji budynków.
Nagroda PASCAL 2017 Zbliża się rozstrzygnięcie trzeciej edycji nagrody PASCAL, przyznawanej autorom najlepszych projektów instalacji chłodzenia, wentylacji i klimatyzacji budynków. Nagrody zostaną wręczone podczas targów Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja w Warszawie.
Nagroda PASCAL 2016 Nagroda PASCAL przyznawana jest w ramach targów "Forum wentylacja, Salon klimatyzacja" za niestandardowe i kompleksowe rozwiązania instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Do ścisłego finału zakwalifikowano 11 firm, przyznano trzy równorzędne nagrody.
Nagroda PASCAL 2016 Już po raz drugi Stowarzyszenie Polska Wentylacja nagrodzi innowacyjne projekty instalacji, klimatyzacji i chłodzenia w obiektach oddanych do użytku w latach 2014-2015. Laureatów poznamy 1 marca 2016 roku.