Kolejna edycja konkursu rozstrzygnięta! Wystarczyło zamówić roczną prenumeratę i odpowiedzieć na trzy pytania zawarte w formularzu.
W dniu 5 grudnia 2008 roku w siedzibie wydawnictwa Murator S.A. odbyło się posiedzenie jury Konkursu Studenckiego Studiuj z "Architekturą-murator". Po obejrzeniu i przeanalizowaniu wszystkich prac przyznano nagrody:
Adriana Bartniczuk Ewa Bryzek Natalia Budna Maria Cudecka Mateusz Domaszk Sandra Gajdzik Dominika Gieburowska Magdalena Jankowska Karolina Krause Stanisław Kühnel Grażyna Mackiewicz Piotr Marek Beata Materkowska Katarzyna Pawińska Paweł Pruszkowski Joanna Pyrcz Gabriela Rzeźnik Ewa Stankiewicz Sylwia Stefaniak Mikołaj Wymoczył Michał Żółtowski
Laureaci otrzymują zaproszenie na zwiedzanie z architektem Zbigniewem Maćkowem (Maćków Pracownia Projektowa) realizowanej we Wrocławiu modernizacji domu handlowego Renoma (11 osób) lub
na spotkanie z architektami Pawłem Natkańcem i Maciejem Miłobędzkim (Jems Architekci) w realizowanym w Warszawie według ich projektu zespole mieszkaniowym w al. Wilanowskiej (11 osób).
Redakcja skontaktuje się z laureatami w celu ustalenia warunków odbioru nagrody. Nagród rzeczowych w postaci podręczników do projektowania Ernsta Neuferta nie przyznano.
SARP i niemieckie zrzeszenie architektów BDA wybrały najlepsze projekty studenckie 2020 roku. Międzynarodowe jury przyznało Grand Prix oraz pięć wyróżnień. Prezentujemy laureatów Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA-SARP.
Trwa kolejna edycja Ogólnopolskich Spotkań Studentów Architektury, tym razem pod nazwą Spatium i w wersji hybrydowej, częściowo odbywającej się on-line. Tradycyjnie towarzyszą jej rozmowy tutorskie, wystawy i praca twórcza, ale po raz pierwszy – ogólnopolski konkurs studencki.
Władze Poznania zwróciły się do studentów architektury w całym kraju z propozycją zaprojektowania nowej zabudowy i aranżacji placu Wiosny Ludów. Wyniki rozstrzygniętego niedawno konkursu posłużą miastu do dalszych prac planistycznych.
Z okazji 25-lecia „A-m” redakcja zaprosiła trzech architektów, by zmierzyli się z pojęciem niemożliwości i poprzez symboliczną instalację spróbowali wyrazić istotę swoich zmagań w architekturze. W ten sposób w trzech polskich miastach stanęły Obiekty Niemożliwe autorstwa Dariusza Kozłowskiego, Przema Łukasika i Jerzego Łątki. Ich budowie towarzyszył specjalny konkurs studencki zorganizowany wspólnie z firmą Zumtobel.
Firma Echo Investment ogłasza konkurs studencki na zaprojektowanie przestrzeni publicznych dawnych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera w Łodzi. Do wygrania miesięczne praktyki w renomowanych pracowniach.
Z okazji 25-lecia redakcja „Architektury-murator” wraz z firmą Zumtobel organizuje konkurs studencki na oświetlenie jednego z trzech Obiektów Niemożliwych. Pula nagród wynosi 10 000 zł, w tym Grand Prix 7000 zł. Rejestracja do 28 października!