Architektura MuratorKonkursyWydarzenia Tallińskiego Biennale Architektury. Open Call

Wydarzenia Tallińskiego Biennale Architektury. Open Call

Organizatorzy TAB 2019 – Tallinn Architecture Biennale czekają na propozycje wydarzeń towarzyszących tegorocznej imprezie. Pomysły nadsyłać mogą architekci, urbaniści, artyści, ale i zainteresowani specjaliści innych dziedzin.

Wydarzenia Tallińskiego Biennale Architektury. Open Call
Instalacja Gillesa Retsina zrealizowana podczas TAB2017, fot. ©NAARO/serwis prasowy

TAB 2019 Satellite Programme Open Call to szansa, by zrealizować w przestrzeni miejskiej Tallinna własną wystawę, dyskusję, warsztaty, instalację artystyczną, performans albo wycieczkę. Z pomocą organizatorów wybrane pomysły zostaną dostosowane do konkretnego miejsca, a są wśród nich m.in. tunele dla pieszych, centra handlowe i kawiarnie. Nadsyłane propozycje powinny być powiązane z głównym tematem biennale, który brzmi Beauty Matters: the Resurgence of Beauty. Za program wydarzeń towarzyszących odpowiada młoda estońska architektka Kirke Päss. Tym razem kładziemy nacisk na wpływ estetyki na architekturę i myślenie o przestrzeni. Poprzez TAB 2019 Satellite Programme chcemy odnieść się do piękna spoglądając na nie z różnych perspektyw, badając kontrowersyjne poglądy, osiągając estetyczną satysfakcję albo wręcz przeciwnie. Połaskoczmy trochę zwykłe odczuwanie piękna! - zachęca kuratorka. Głównym kuratorem piątej edycji estońskiego biennale, która odbędzie się w dniach 11 września – 17 listopada, jest Yael Reisner - pracujący w Londynie izraelski architekt i badacz architektury.
Termin nadsyłania zgłoszeń: 1 marca 2019
www.tab.ee

MBA Kraków 2019 – laureaci Międzynarodowego Biennale Architektury w Krakowie Grand Prix XV edycji Międzynarodowego Biennale Architektury w Krakowie zdobyły Karolina Chodura i Joanna Rozbrój, absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, za pracę wyrażającą konieczność koegzystencji przyrody i architektury. Prezentujemy laureatów MBA Kraków 2019.
Gdynia z lekarstwem na pastelozę! Biennale Sztuki Miejskiej w Gdyni, organizowane przez lokalne stowarzyszenie Traffic Design, to nie tylko popularny festiwal szeroko rozumianego projektowania, ale też remedium na większość przypadłości dotykających nasze metropolie. Tegoroczna edycja przyniosła kolejne realne zmiany w przestrzeni tego polskiego „Białego Miasta”.
Polska na London Design Biennale – znamy założenia zwycięskiej wystawy Na London Design Biennale Polskę reprezentować będzie wystawa A Matter of Things, przygotowana przez Małgorzatę Wesołowską, projektantkę, badaczkę, niegdyś współpracowniczkę „Architektury-murator”. Międzynarodowa publiczność zobaczy obiekty, które towarzyszyły nam w codziennym życiu przez ostatnie sto lat.
16. Biennale Architektury w Wenecji Temat tegorocznej edycji biennale brzmi FREESPACE i odnosi się do architektury szczodrej i demokratycznej. W polskim pawilonie zobaczymy projekt Amplifikacja natury autorstwa grupy Centrala, nawiązujący do głównego hasła poprzez ukazanie relacji człowieka, architektury i natury
Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz w Krakowie – podsumowanie i fotorelacja Tematem tegorocznej, piątej już edycji Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz w Krakowie była redefinicja funkcji i rozwiązań przestrzennych Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Organizatorzy wspólnie z uczestnikami poszukiwali nowych pomysłów dla budynku i jego roli w strukturze miasta – relacja Tomasza Żylskiego.
Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz w Krakowie – podsumowanie i fotorelacja Tematem tegorocznej, piątej już edycji Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz w Krakowie była redefinicja funkcji i rozwiązań przestrzennych Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Organizatorzy wspólnie z uczestnikami poszukiwali nowych pomysłów dla budynku i jego roli w strukturze miasta.