Architektura MuratorKonkursyZaprojektuj dziedziniec przed Zamkiem Cesarskim!

Zaprojektuj dziedziniec przed Zamkiem Cesarskim!

Ogłoszono dwuetapowy konkurs na zagospodarowania dziedzińca przed Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Pula nagród wynosi 50 tys. złotych.

Zaprojektuj dziedziniec przed Zamkiem Cesarskim!

Dziedziniec od strony ulicy Święty Marcin to miejsce, które wpisuje Zamek Cesarski w przestrzeń miasta. Chcąc wykorzystać jego potencjał, władze placówki zdecydowały przekształcić utwardzony dotąd plac w zielony skwer służący jako miejsce wypoczynku i pierwszego kontaktu z kulturalną i edukacyjną ofertą CK Zamek. Te potrzeby zapewni dobrze zaprojektowana przestrzeń, ukształtowana z szacunkiem dla historycznego kontekstu i ze zrozumieniem dla współczesnych potrzeb. Przestrzeń pozwalająca na elastyczne wykorzystanie dziedzińca, wyposażona w trwałą zieleń, mobilne meble miejskie, źródła wody i cienia – czytamy w informacji prasowej.

W jury pod przewodnictwem architekta Piotra Kostki, znaleźli się: Zofia Starikiewicz, zastępca dyrektora CK Zamek, architekt Katarzyna Podlewska, zastępca dyrektora Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania, Aleksandra Dolczewska z Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków, architekt Wojciech Krawczuk oraz projektant Paweł Grobelny.

Uczestnicy zakwalifikowani do II etapu uzyskają wynagrodzenie za przygotowanie prac w kwocie nie mniejszej niż 10 tys. zł brutto. Pula nagród w konkursie wynosi 50 tys. zł (25 tys. zł za miejsce pierwsze, 15 tys. zł za drugie i 10 tys. zł za trzecie). Więcej informacji oraz regulamin na stronie: www.ckzamek.pl/konkurs

Dom pod Poznaniem projektu kps.archi Zadaniem, jakie postanowiono przed architektkami z poznańskiego biura kps.archi było zaprojektowanie nie tylko budynku, ale też jego wnętrz i otaczającego ogrodu.
Osiedlowa wieża widokowa Jednym z najnowszych projektów zrealizowanych w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego jest wieża widokowa na Szachtach. Koncepcję obiektu opracowało biuro Toya Design.
Gdyński Modernizm w Obiektywie: konkurs fotograficzny Trwa 12. edycja konkursu fotograficznego Gdyński Modernizm w Obiektywie 2022. Zgłoszenia do 12 sierpnia.
Top Woman in Real Estate 2022: wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu Top Woman in Real Estate 2022. Wśród nagrodzonych po raz pierwszy mężczyzna!
Konkurs na najpiękniejsze wizualizacje z drzwiami DRE Supreme by K. Miruć Jesteś projektantem, architektem, grafikiem lub designerem? Umiesz tworzyć piękne wizualizacje wnętrz? Koniecznie weź udział w konkursie organizowanym przez DRE! Stwórz wizualizację z drzwiami z linii DRE Supreme by K. Miruć i wygraj nawet 10 000 złotych. Zgłoszenia można wysyłać do 16 maja.
Ostatnie dni na zgłoszenie do konkursu o ekobudownictwie Jesteś studentem i interesujesz się ekologicznymi rozwiązaniami? Jeszcze tylko do 14 marca możesz zgłosić się do konkursu. Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu ciekawego i ekologicznego rozwiązania, które może wpłynąć na zmianę sposobu, w jaki budujemy, mieszkamy i żyjemy.  Możesz je wykonać za pomocą infografiki, krótkiego filmu lub tekstu. Zaprezentowane przez Ciebie rozwiązanie może być zarówno Twoim autorskim pomysłem, jak i koncepcją, która jest już powszechnie stosowana. Zanim przystąpisz do pracy, zapoznaj się z krótką listą inspiracji.
9. edycja konkursu dla młodzieży w ramach programu Kształtowanie przestrzeni Organizatorzy programu edukacyjnego Kształtowanie Przestrzeni zapraszają młodzież w wieku 12-19 lat do udziału w konkursie na niezwykłe opowieści o miejscu zamieszkania.
Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Tree house 2021 Anna Piątek, Piotr Gajdka i Mikołaj Kociołek zdobyli wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na zaprojektowanie domku na drzewie Tree house 2021. Projekt jest nie tylko spełnieniem dziecięcych marzeń, lecz także odpowiedzią na bieżące problemy, z którymi mierzy się ludzkość.