Grzegorz Piątek czyta „Najlepsze miasto świata” – podcast „Architektury-murator”

i

Autor: Archiwum Architektury Grzegorz Piątek i jego najnowsza książka „Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949”; fot. Jakub Celej

Grzegorz Piątek czyta „Najlepsze miasto świata” – podcast „Architektury-murator”

2020-04-15 13:07

W premierowym podkaście Grzegorz Piątek czyta fragment swojej najnowszej książki „Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949”. Wybierzcie się z nami w audiopodróż przez powojenną stolicę, po której przewodnikiem będzie głos autora [WŁĄCZ AUDIO].

Grzegorz Piątek z wykształcenia jest architektem, który jednak zawodowo postanowił oddać się działaniom innym niż projektowe. Stał się badaczem dziejów Warszawy, krytykiem i historykiem architektury, a także kuratorem i organizatorem wielu wystaw związanych z tą dziedziną kultury. Na  koncie ma m.in. Złotego Lwa za najlepszą ekspozycję narodową na XI Biennale Architektury w Wenecji w 2008 roku. Jest autorem  licznych tekstów, a także książki „Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego”, za którą otrzymał m.in. Nagrodę Literacką m.st. Warszawy.

Grzegorz Piątek przez sześć lat pracował również jako redaktor w „Architekturze-murator”, a dzisiaj do nas powraca, by w premierowym podkaście przeczytać fragment swojej najnowszej książki.